Jump to content

nex6

Members
 • Content Count

  9
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. To co miałem skleić w ramach kadłuba skleiłem, reszta będzie oddzielnie malowana i tu mam pytanie. Do tej pory używałem surfacera z puszki (czołgi, w różnych skalach, takze 6mm do wargamingu) ale jak prypuszczam nikt mi tu takiego rozwiązania nie poleci. Jaki podkład najlepiej użyć do aerografu (mr.hobby ?), jak mocno go rozcieczać i ile warstw?
 2. Kleje do papieru? Widziałem na takim jednym filmiku, jak gościu nakładał element ołówkiem - czy to mógł być ołówek pastelowy olejny, czy co? Przyznaję, że uchwycenie drobnych elementów jest wyzwaniem. .
 3. Jakie są alternatywy do pozbycia się nadmiaru kleju ca z plastiku, oprócz oczywiście użycia papieru ściernego? Przyklejałem te ustrojstwa na kominy, okazało sie to trudniejsze niż myślałem. Koszmar.
 4. Czy drabinki na nadbudowce i kominie (które spiłowalem) nowe z blaszek lepiej teraz przykleić czy lepiej oddzielnie pomalować i przykleić na pomalowaną nadbudowkę?
 5. Fakt, są 'wręgi'. Nadbudówki przykleiłem. Zastanawiałem się, co zostawić oddzielnie, a co skleić i doszedłem do wniosku, że luźne do malowania zostawie działa, wyrzutnie torped, relingi, szalupy, schodnie i może jakies drobiazgi.
 6. Powoli do przodu... Łajba zaczyna nabierać kształtów.
 7. Te drabinki nie wyglądają za dobrze, co? A podejrzewam, że coś na rynku z elementów fototrawionych na pewno się znajdzie.
 8. Wrzuciłem takie zdjęcia, bo byłem ciekaw czy ktoś zwróci uwagę, na te szpary pod tylną częścią nadbudówki. Początkowo nie myślałem o tym, aby to zaszpachlować, ale po obejrzeniu zdjęć zrobię to przy pomocy miliputa. Na inne zdjęcia przyjdzie jeszcze czas. O samym modelu nic nie powiem - nie mam skali porównawczej . Mam rozgrzebaną Dunkierke, ale doszedłem, do wniosku, ze na początek to może być za skomplikowane i kupiłem coś mniejszego, a wybór padł na Taszkienta, bo sylwetka mi się spodobała, zwłaszcza ta opływowa nadbudówka.
 9. Postanowiłem założyć taki wątek, a nuż może jakies użyteczne rady usłyszę podczas budowy... Traktuję budowę tego modelu typowo szkoleniowo. Przy okazji widzę, ze warto od czasu do czasu obfotografować robiony model - lepiej widać, to co normalnie tak się nie rzuca w oczy.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.