Jump to content

Qaramell

Members
 • Content Count

  11
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutral

Personal Information

 • Location
  Wrocław

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Pora na update Skończyłem elementy główne. Teraz pora na całą resztę ale najpierw porządne czyszczenie muszę mu zafundować Na chwilę obecną elementy są tylko luźno spasowane ze sobą, większość relingów nie jest nawet przyklejona (są tylko pozaginane), ale wygląda już całkiem fajnie. Zrobiłem galerię z postępów budowy. Kolejne zdjęcia będą już tam lądować. https://imgur.com/a/eiMWcjl Przyszło też wreszcie aero więc powoli będę go do podkładowania szykował.
 2. Aktualizacja postępów. Po weekendzie powinien dotrzeć aerograf to będę mógł więcej zrobić
 3. Bazowy to Gneisenau. W instrukcji tylko dwie wieże mają dalmierze i tylko do tylu są wypraski. Gdybym chciał zrobić też na trzeciej to bym musiał sam dorabiać
 4. Zgodnie z posiadanym bazowym modelem od Tamki dalmierze są tylko na dwóch wieżach. Blachy montuje dopiero jak się upewnie, że pasują do podstawy i nie zmieniają kształtu.
 5. Próbowałem. Brakuje mi jeszcze umiejętności/narzędzi na tak małe i delikatne rzeczy. Znaczy się próbowałem jeden zrobić na start i skończyło się całkowitym zamienieniem go w złom, także raczej w tym modelu tego nie będę robił.
 6. Okazuje się, że idzie mi to zdecydowanie wolniej niż zakładałem Drobna aktualizacja. Poprawiłem dwie pierwsze wieże na ile się dało, natomiast ostatnia wyszła już chyba całkiem nieźle.
 7. Nie będę zdradzał darczyńcy bo nie wiem czy chce się ujawniać, ale jest tutaj raczej bardzo dobrze znany 😉 Poprawki oczywiście postaram się zrobić (jak wspomniałem to moje pierwsze podejście do blach), także jak będziecie widzieć jakieś rażące błędy to walić śmiało. Zaginarkę postaram się nabyć w najbliższym czasie.
 8. Zalążki dział głównych (kolejność składania od lewej), nawet jakiś tam postęp przy pracy z blaszkami widać (chyba ;p)
 9. Na wstępie - Dzień dobry wszystkim, to mój pierwszy temat tutaj więc śmiało wytykajcie wszelkie błędy (postaram się poprawiać ). Jeżeli chodzi o modelarstwo to jestem absolutnym świeżakiem, złożyłem dopiero 2 dosyć proste modele (Ayanami i Mogami w 1/700 od Tamki). Teraz przyszła pora na Gneisenau. Początkowo miałem się na nim uczyć relingów i olinowania ale dzięki dobroci jednego z tutejszych użytkowników dostałem do wykorzystania potężny zestaw dodatków od Flyhawka (co prawda dedykowany do Sharnhorsta ale to są siostrzane okręty więc nie ma problemu) a w zamian obiecałem pełną relację tutaj . Wybaczcie za słabej jakości zdjęcia ale nie mam wyboru i muszę je robić telefonem. To będzie moja pierwsza praca z blaszkami, także efekty początkowe będą pewnie straszne ale bez próbowania się człowiek nie nauczy. Co do malowania to chcę go zrobić tak jak widać tutaj Jako, że teraz dużo czasu to postaram się regularnie umieszczać postępy prac. Do zobaczenia wkrótce
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.