Jump to content

iceman

Members
 • Content Count

  86
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

iceman last won the day on February 26

iceman had the most liked content!

Community Reputation

18 Good

Personal Information

 • Location
  Inowrocław

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Dziękuję. Dziękuję. Kolor Hataki na spód podobny jest do jankeskiego Neutral Grey . Nie wiem czy coś się zmieniło w temacie, ale zastosowałem Gunze H67 odpowiednik RLM65. Cieniowanie spodu to wyłącznie aerograf - mocno rozcieńczony mix Black i Red Brown z Tamiya, malowany na niskim ciśnieniu.
 2. Co ciebie do takiego wrażenia skłoniło?
 3. Dziękuję za komentarze. Rafał żyje, ale co to za życie z małym dzieckiem Tak podwozie trochę siadło, mój błąd. Śmigła nie ruszałem, klient nie przewidział zamiennika z żywicy. Juffre - nie wypolerowane dokładnie formy, przez co pełno artefaktów na połówkach kadłuba. Montaż części w instrukcji mógłby być często pokazany w dokładniejszych rzutach. Jakość plastiku IBG mi osobiście nie leży. Nie wiem, czy ja coś skopałem, czy producent, ale osłony silnika były za krótkie. Mógł bym tak jeszcze wymieniać, ale po co?
 4. Witam, w końcu ją zmęczyłem. Model mnie osobiście rozczarował, kupa (dosłownie) pracy i nerwów. Z przeróbek własnych to dodane okablowanie w kabinie, przerobiony zagłówek pilota, poprawione wyloty karabinów kadłubowych, wzmocnienia goleni z drutu (zestawowa blaszka wg mnie się do tego nie nadaje), wychylone stery wysokości, dodane nitowanie, wycięty luk jednego z karabinów skrzydłowych. Malowany Hatakami Orange (jasny khaki) i Gunze (spód płata i stateczniki poziome). Brudzenie: aerograf i kredki akwarelowe. Model oczekuję na podstawkę z gablotą i dokończenie malowania figurki pilota ;o)
 5. Adami - lubię farby Gunze i je stosuję, staram się nie badać poprawności odcieni kolorów bo najzwyczajnej szkoda mi czasu? Kartony ładne, ale jednak plastik to plastik ?
 6. Przepraszam, już zmieniłem hosta dzięki uprzejmości Bohdana i zdjęcia powinny być w końcu widoczne normalnie. Nie chcę nikogo obrazić (zwłaszcza kolegów robiących modele kartonowe), ani się wywyższać, , ale nie widziałem modelu samolotu kartonowego na poziomie zbliżonym to tego jaki prezentuję. Może mnie coś ominęło, to chętnie zobaczę?
 7. Witam, model prosto z pudła (dorobiłem jedynie pasy) + maski i kalkomanie Montex. Malowany Gunze - Dark Earth i Azure Blue z zestawu dla kolorów RAF, Mid Stone z serii H. Brudzony aerografem i kredkami (obicia, zadrapania). Model robiony na zamówienie, chętnych na własną miniaturę proszę o kontakt Pozdrawiam
 8. Miałem ten sam dylemat co pawell i postanowiłem wywalić ten modekarski złom na śmietnik!
 9. Dziękuje za wszystkie wpisy. Wycieki to oleje artystyczne malowane pędzlem i czarna kredka akwarelowa. Pozostałe brudy to farby Gunze i Tamiya w odcieniach brązu oraz siuwaksy AK - nakładane aerografem, wnęki podwozia pobrudziłemtakże szminkami mud i sand Tamiya.
 10. Dzięki z a info mógłbyś powiedzieć coś więcej na ten temat ? Powiedzieć Ci nie powie, ale obrazek zapewne taki wrzuci...
 11. Dziękuje! Jak na instalacje przestrzenną przystało...
 12. Witam, Hasegawy z dodatkami w postaci żywicznych komór uzbrojenia Aires, fotelem QuickBoost i oznaczeniami malowanymi od masek Montexu. Powierzchnia została ponitowana nitowadłem RB. Brudzenie do chemia AK, szminki Tamiya, akryle Gunze i akwarelowe kredki. Pozdrawiam
 13. To ja napiszę może poraz pierwszy, ale ostatni. Dla mnie istotą preshadingu i innych zabiegów upiększających jest widoczny efekt końcowy. A to kolejny przykład modelu, w którym "warszawska tęcza" została przykryta grubą warstwą koloru bazowego. Gdzie to bogactwo preshadingu widziasz na skończonym modelu? Tych kilka rozjaśnień (zrobionych już techniką postshadingu białym kolorem, który został w zbiorniczku po malowaniu wnęk podwozia) to jest to przełamywanie schematów? Takie kity to możesz wciskać ludziom malującym pędzelkiem, a nie modelarzom z kilkuletnim doświadczeniem w posługiwaniu się aer
 14. A prawa autorskie? Właśnie, co z tymi prawami autorskimi? Rozumiem, że miłe komentarze łechcą ego każdego modelarza, ale jeżeli się nie mylę "kolorowy preshading" zapoczątkował na polskich forach KFS i przypisywanie sobie pewnych "innowacji" w technikach malarskich jest tutaj trochę nie na miejscu,a rzekłbym wręcz obraźliwe dla Kamila Jeden z wielu przykładów jego prac z wykorzystaniem pstrokatego szejdingu Ps. Może się jeszcze pochwalisz jakąś nowinką techniczną kolego, której nie znamy?
 15. Smutne to, acz prawdziwe. Uczcijmy ich pamięć minutą ciszy...
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.