Jump to content

shadowmare

Members
 • Posts

  191
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

shadowmare last won the day on August 31 2019

shadowmare had the most liked content!

Reputation

38 Excellent

Personal Information

 • Facebook
  https://www.facebook.com/Mikes-Scale-Miniatures-11

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Bardzo fajna robota! Szacun, że Ci się chce tak dłubać od podstaw.
 2. To komórką spróbuj, ja cykam średniawym smartfonem a nie wychodzą złe Będzie coś następnego w 32 czy wracasz do 48?
 3. Podoba się, chociaż ja bym troszkę bardziej pomodulował ten khaki, myślę też, że zyskałby na ostrzejszych fotkach. Nie wiem czy to przez kompresję zdjęcia, czy po prostu aparat. Imgur z automatu pomniejszy rozmiar fotki bez utraty jakości (w sam raz na fora) jak do linka dodasz małe h np. https://i.imgur.com/R1QBPiH.jpg -> https://i.imgur.com/R1QBPiHh.jpg, więc nie warto zmniejszać przed wrzuceniem. Bardzo fajna praca, ze smakiem, jak to u Ciebie.
 4. Czołem następna wysmażona 11. Model zdetalowany bardzo fajnie ale ma kilka części, które mogłyby być wykonane lepiej. Parę rzeczy opóźnia budowę. Postanowiłem zrobić coś mniej statycznego niż zazwyczaj, stąd taka scenka z Bf-109 od Edka. Dodany żywiczny silnik, oraz własne przeróbki - poducha, grubość osłon silnika, szpara pod statecznikiem. Pilot poskładany z pozostałości Hasegawowych. Podwozie z włożonymi szpilkami przyklejone dobrym żelowym superglue, tak samo koła, bez tej roboty (jeszcze jak dojdą dodatki z żywicy obciążające) - gwarantowany rozjazd.
 5. Zestawowe śmigło jest całkiem skopane, ciężko coś z nim zrobić. Trzeba nałożyć kupę szpachli i rzeźbić trudny do uchwycenia kształt. Najlepiej kupić zamiennik.
 6. Dzięki Marku. No możnaby, jak i jeszcze z kilka-kilkanaście innych rzeczy dorobić ale kiedyś trzeba skończyć. : )
 7. Nie był zbytnio obdrapany Dzięki. Miał być opuszczony, starałem się bardzo nie brudzić, pewne rzeczy trzeba trochę podkreślać bo inaczej guzik widać jak się położy na półkę bez lupy i latarki.
 8. Czołem, datowany na lata 70, stary model japońskiej firmy Takara, trzymający się ogólnie zewnętrznie całkiem ok, niemniej powierzchnie wewnętrzne zasadniczo są mniej lub bardziej puste. Dobrze, że kilka bardziej widocznych detali jak grubość owiewki, krawędź spływu itp. są całkiem współczesne. Ciekawostką jest fakt, że formy zatonęły gdzieś na morzu czy oceanie razem z kilkoma innymi modelami Revella. Wartość tego zestawu jest więc dość duża (jest to jedyny model w tej skali) mimo ułomności starczych. Lista poprawek/zmian: - przeryte linie - wytrasowane otwory inspekcyjne - nitowanie - otwór kokpitu zmodyfikowany i pocieniona blacha - środek prawie od podstaw, tablica całkiem od 0, pasy blaszkowe - celownik od 0 - poprawione wnęki (chociaż tutaj można było jeszcze się długo bawić) - dodane kabelki na podwoziu - dodane wsporniki podwozia, widelec do części osłony podwozia przy kadłubie - dorobiona struktura pod klapami - pocienione blaszki na osłonie silnika - wydrążone wydechy - przewiercone wloty na osłonie i wyloty kadłubowych kmów - dodane metalowe lufki RB - kółka od masek - pożółkła owiewka - dodany kabelek antenki - część wypukłych linii i nitów zostawiona i przeszlifowana do czarnego podkładu - struktura skrzydeł wypełniona dodatkową wręgą, żeby skrzydła nie pękały - rurka pitota z igiełek Malowany Hataką/Gunze, spód (przedtem przeszlifowany czarny podkład, ściereczką 5000 - 6000 - 8000) Gunze C srebrny, stalowy, cieniowanie srebrnym z czarnym, brudy Wash Miga i Tamiya olejna. Matowy Gunze C113. Dół miejscowo mat miejscowo błysk/satyna. Zdrapki - przetarcia do podkładowego srebrnego + Vallejo pędzel. Wesołych Świąt! Najlepszego, Zdrowego i Wolnego Od Wirusów Roku 2021! Warsztat: https://pwm.org.pl/viewtopic.php?f=12&t=89977 Zdjęcia w większej rodziałce : https://imgur.com/gallery/QGUgFbg \
 9. Super jest! Nie należy się złośliwcami sugerować.
 10. Ja tak nie uważam. Bawię się światłocieniem, miejscami chciałem oddać pofalowaną blachę. Nie zmuszam do komentowania jak się nie podoba.
 11. Nie stosowałem wcale czystego białego a właśnie rozjaśnione/przyciemnione kolory bazowe Co innego zdjęcia i światło do fotek/ich rozjaśnianie, podciąganie kontrastu w programie graficznym, żeby cokolwiek było widać na zdjęciach ciemnego obiektu jakim jest P.11, co innego rzeczywistość, światło dnia, gdzie większość rzeczy ginie i się tłumi. Nie sądzę, że tutaj są jakieś szczególne kontrasty. Co do kopalni to ?
 12. No masz rację F-22 też w kotłowni trzymają Amerykanckie, żeby Skośnookie nie wykryły ?. Pewnikiem samoloty się nie brudzą.
 13. Dzięki bardzo thor_, Bengal! Dzięki, fakt ta nitka do najlepszych nie należy, kiedyś wymienię. Zdjęcia P-11 z większymi zabrudzeniami nie ma, natomiast nie chciałem robić całkiem czystej, nie jest to w moim guście. Fotki z rozmontowywania w muzeum pokazują, że coś tam jednak mu ciekło ?
 14. Witam, budowa, lista zmian: https://www.facebook.com/Mikes-Scale-Miniatures-114288116963803 Więcej informacji o pilocie: http://armahobbynews.pl/blog/2019/05/16/kresowa-jedenastka-z-indykiem/ Serdeczne podziękowania dla Artura Domańskiego i Grzegorza Mazurowskiego za pomoc w walce ze szczegółami i malowaniem.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.