Jump to content

stroju

Members
 • Content Count

  1,175
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

stroju last won the day on December 3 2018

stroju had the most liked content!

Community Reputation

9 Neutral

Personal Information

 • Location
  Wa-wa
 • Interests
  pojazdy 1:35 II WŚ i współczesne z małymi odstępstwami

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Mi też się bardzo podobało, poziom prezentowanych modeli był wysoki, nawet mnie to zastanawia, czy to znaczy że wśród nas jest tak mało początkujących modelarzy, a stara gwardia się doskonali, bo juniorach też był dobry poziom. Czy początkujący szkolą się tak skutecznie. Duży plus za czołg.
 2. Ślady figurek nawet robiłem, ale chyba za małe bo na zdjęciach niezbyt wychodzą. Plecaki w figurkach fabryczne. Pociąg na zdjęciu przypadkowy, ogólnie ta dioramka powstała między innymi jako plan zdjęciowy. Co do maszynisty to on akurat nawet nie ma kabiny maszynisty, tylko trochę pustej przestrzeni, jakbym kogoś chciał wstawić to trzeba by go ciąć, ale będę kupował figurki do wnętrz pociągów, tylko na razie są poza budżetem najbliższym.
 3. Była Alpejska Sielanka to teraz jest Alpejska Zima, nawet zrobiona jest z pozostałości po poprzedniej dioramie, ścinki sklejki, reszta wiaduktu, pozostałe figurki i drzewka. Ale drzewka będą do wymiany bo zafarbowały trochę klej i śnieg na zielono.
 4. Widzę że wrzucałem fotki składu za który się kiedyś zabrałem, to teraz czas wrzucić zdjęcia gotowego bo udało mi się w końcu znaleźć czas i go dokończyć. Oryginalna płytka została wzbogacona o dekoder i oświetlenie wnętrza, podpięte do dodatkowego wyjścia funkcyjnego dekodera. Dzięki temu że spiąłem obydwie jednostki kablami, odbiór prądu realizowany jest przez wszystkie 4 wózki, żadnych przerw w dopływie.
 5. Na razie nie przewiduję rozbudowy, ale obie moje dioramy są tak zaprojektowane żeby łatwo było wmontować w większą całość, tory zakończone są złączkami, w razie co mogę po protu podłożyć deskę i włączyć ją jakiś rozłożony na stole okrąg. jak będę chciał dobudować kolejne moduły to wystarczy że wywiercę otwory na kołki pozycjonujące i będzie można łatwo łączyć. Wychodzący tor podwójny ma odległości między torami taki jak zaleca Fleischmann dla swoich systemów. Brak planów rozbudowy wynika tylko i wyłącznie z warunków lokalowych, żeby ta diorama była należycie wyeksponowana pozbyliśmy się t
 6. Kolejnym modelem do przeróbki na cyfrowe sterowanie będzie ten dwuwagonowy skład: Dekodera jeszcze nie mam, ale użyję takiego samego jak w parowozie, w tym modelu dorobię oświetlenie wnętrze, zasilane z jednego z dodatkowych wyjść funkcyjnych dekodera.
 7. Na żywo pewnie będzie można zobaczyć na konkursie w Warszawie, w czerwcu czy kiedy to tam ma być. Ale jako statyczną dioramę.
 8. Nakręciłem mały filmik na dioramie, trochę manewrowania, są jeszcze pewne problemy z kontaktem na niektórych odcinkach ale wyszło na tyle dobrze że warto go pokazać.
 9. Poprawiałem zieleń, zostały już tylko drobne detale do dokończenia.
 10. Zieleń dookoła lokomotywowni będzie jeszcze zagęszczana, na razie nie miałem na to weny Ale za to wzbogaciłem swoją kolekcję o kolejny parowóz, BR56, jest to starsza produkcja Fleischmanna, z lat 90, ale detale miał przyzwoite, no i był nieprzyzwoicie tani. Zamontowałem w nim dekoder jazdy. Dla tych co nie znają niuansów kolejkowych teraz jest popularne sterowanie DCC, w którym (w bardzo dużym uproszeniu) szyny zasilane są cały czas, każda lokomotywa ma dekoder któremu można wysyłać instrukcje z pilota, dzięki temu wiele modeli może jeździć niezależnie na jednym torze. Dodatkowo można st
 11. Dokończyłem malować ciężarówkę, i pobrudziłem trochę ściany lokomotywowni.
 12. Całość nie jest duża, to ok 80x26cm, więc musiałem sporo zacieśnić, i np zrezygnować z realistycznych krzywizn łuków i rozjazdów.
 13. Zmobilizowałem się do pomalowania detali. Poza rzeczami fototrawionymi które pokazałem wcześniej miałem żywiczne beczki i skrzynie i betonowy płot z kartony ciętego laserem.
 14. Patent na cegły opisany na pudełku zestawu kolorów do cegieł firmy Hataka. Użyłem go po raz pierwszy, leżał u mnie kupę czasu, tylko ja to zrobiłem dużo bardziej niechlujnie, ale za to użyłem bardzo jasno szarej farby olejnej na zaprawę i to co wyszło na koniec jest schludne.
 15. Zabrałem się za malowanie lokomotywowni, zacząłem od malowania ceglanego muru, najpierw farbami z zestawu Hataki a później jasnoszarą olejną farbą. Przygotowałem też ciężarówkę do przewozu węgla, naczepę poddałem konwersji, oryginalnie była pod długi kontener, skróciłem ramę i zrobiłem pakę z polistyrenu: Kupiłem też parę fototrawionych drobiazgów, po zlutowaniu:
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.