Jump to content

Łukasz S.

Members
 • Content Count

  282
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Personal Information

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Nieco mało się działo przy Humvee, praca zagarnęła większość czasu. Gdy tylko była chwila, co nieco podłubałem przy modelu. Amortyzatory mogę zmienić, żaden problem ;) Zapodam kilka fotek, z obecnego przebiegu prac. Trochę podłubałem we wnętrzu. Kable zostaną ucięte do odpowiednich długości, stad chwilowo przeszkadzają. Na masce dodałem kilka drobiazgów.
 2. Porcja zdjęć z warsztatu. Pierwszy etap okablowania. Przymiarka prawej strony, wraz z wlewem do zbiornika paliwa. Dalsza część okablowania w środku. Ta zaznaczona część na czerwono idzie do poprawki. Niewielki postęp prac przy masce. Drzwi wewnętrzna część Drzwi zewnętrzna część, jeszcze nie dokończone.
 3. Kolejna porcja z przebiegu odnowy Humvee. Z nowymi amortyzatorami, jak na razie tylko przymiarka. Tylne amortyzatory, również przymiarka Zabrałem się za nadwozie Humvee. Aby zrobić wlew do baku, musiałem oderwać prawa stronę Humvee, żeby mieć ułatwiony dostęp. Wszystkie nierówności, zostaną wyszlifowane, tak aby nic nie kolidowało przy sklejaniu w całość.
 4. Mam zamiar zrobić post apokaliptycznego Humvee, tak gdzieś w granicach roku 2054 ;) A co tu dużo pisać? No tak jak napisałem powyżej. Na pewno wyjdzie coś ciekawego A niby z czym mam sobie jaja robić? Bo ja tego nie rozumiem?
 5. Witam Modelarzy! Nieco po sporej przerwie, przeprowadzka, awaria kompa itp. perypetie w życiu. Wracam aby coś sobie posklejać, mam nadzieję że nie zapomniałem jak to się robi :P A wracając do tematu. Na dzień dzisiejszy, w moim warsztacie znajduje się model Hummer M1025, znanej produkcji firmy Academy. Model został, parę lat wstecz już złożony, naszła mnie ochota na jego przerobienie. Tak więc wykorzystuje, na chwilę obecna to co mam pod ręka, plus ewentualnie wykonam coś od siebie. W necie wyszperałem kilka zdjęć na których są różne wersje Humvve, https://plus.google.com/photos/11385141
 6. Wczoraj testowałem produkt firmy NOCH w moim warsztacie. A są to drobne listki, które teraz wykorzystałem do produkcji kilku gałązek. Słabe co niektóre zdjęcia, niestety aparat nie łyka mi dobrze detali, ma swoje czasem odchyły :/ Oto efekt:
 7. Seinnt47 Pierwsze cegiełki były kupione, i są użyte wyłącznie do budowy murku. A w tym sklepie je kupowałem: Sklep Modelarski Pozostała część to już własna robota Trochę będzie tego towaru na pace Opla.
 8. Przygotowanie do świąt dało swoje, i nie było mnie przez jakiś czas na forum. Przez ten czas w między czasie coś dłubałem w Oplu. Tak na szybko wrzucę zdjęcia: Burty Opla, pogłębiłem nieco line między deskami, dorabiam także zamknięcia. Wymieniłem także uchwyty do plandeki. Na dachy wylądowało dodatkowe koło zapasowe i trójkącik: Inspirację czerpałem z tego Opla: Jak i równie z podobnego zamknięcia koła zapasowego: Fotki znalezione w necie Burty już zamontowane: Pierwszy ładunek już na pace: Wstępna faza malowania Opla już r
 9. Dobra propozycja, na motor znajdzie się miejsce. kub rozważę także twój wybór, bo zestaw bardzo ciekawy. Dziś, wiele się działo, sporo części dziś wyczyściłem ze starego Opla, burty paki, zawieszenie, tylna ośka, i felgi. Jutro nastąpi montaż tych podzespołów. Także kabina nabrała nieco odpowiedniego wyglądu, zdjęcia mogą być już w weekend. Przy czyszczeniu zawieszenie nieco się uszkodziło. i zastanawiam się nad zrobieniem od nowa. I w między czasie powstał prototyp, tak wygląda: Przednia część maski, nabrała odpowiedniego kształtu. Oczywiście już zastanawiam się nad malowani
 10. bazylms to nie MiniArt, GrzesiekW ma rację zestaw figurek pochodzi od Master Box - Checkpoint Link do zestawu: http://www.mojehobby.pl/Master-Box-Chec ... 92930.html W planie miałem zrobić dwa Ople Blitz, ale żeby dodać nieco innego charakteru dioramie, może lepszym rozwiązaniem będzie dodanie Kubelwagena i Kruppa. Kubelwagen: http://www.mojehobby.pl/Tamiya-German-Kubelwagen-Type-82-Africa-Corps-p-1-212628.html Krupp: http://www.mojehobby.pl/Tamiya-Ger.-Krupp-Protze-p-1-212472.html Co powiecie o takim rozwiązaniu?
 11. Coś jednak zostanie z modelu, wymieniam tylko te części które nie udało mi się uratować lub uległy zniszczeniu. Oraz to co trzeba zmienić, a nie dodał producent. Zdjęcia detali które ostatnio doszły. Nowa tablica rejestracyjna wraz z nowym i starym oświetleniem. W końcu dokończyłem prawe drzwi. Nowy detal. Przeprowadziłem także pierwszy casting. Pierwsi finaliści.
 12. Przyłączam się do oglądania, bo ciekawy projekt się zapowiada.
 13. bazylms Tak jak napisałeś, akurat byłem w trakcie szlifowania tych części. Jeśli się uda jeszcze dziś wrzucę dodatkowe zdjęcia. dioramym wymiary kostki to 0.7mm długość i 0,3/0,4mm szerokość. A to wczorajsza robota przy koszyku na kanistry. Jest nieco krzywy i tak niech pozostanie. I przykładowo z kanistrami:
 14. Zrobiłem kilka drobiazgów do silnika: - pasek klinowy z bloku milimetrowego Aby pokazać wnętrze komory silnikowej, wyciąłem jedną pokrywę silnika. Będzie na co patrzeć ;) Do prawych drzwi, pozostało mi tylko zrobić klamki. Gotowe mocowania chłodnicy: - pracuję nad nowymi mocowaniami do silnika Zrobiłem także nowych uchwyt do przyczepy, mam wrażenie że jest chyba za duży. I planuję zrobić coś nowego na wzór poprzedniego uchwytu.
 15. Dzięki za komentarze I coś z warsztatu na dziś. Zrobiłem nieco lepsze ujęcia ulicy, na dzień dzisiejszy wygląda tak: Właz kanału poszedł do poprawki, niebawem nowe malowanie. To samo tyczy się kratki ściekowej. I jak zwykle aparat coś wyskoczył z bladym czerwonym, na żywo tego nie ma Zmieniłem nieco wygląd ławeczki: I mała przemiana zapory, zostało jeszcze trochę szpachli do usunięcia, i dorobienie nitów. Także zrobiłem nowe zdjęcia, poprzednim rośliną: Zostawiamy, czy mam dalej kombinować coś innego? I pora na coś z Opla, bo nic wcześniej
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.