Jump to content

Łukasz S.

Members
 • Content Count

  282
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Łukasz S.

 1. Nieco mało się działo przy Humvee, praca zagarnęła większość czasu. Gdy tylko była chwila, co nieco podłubałem przy modelu. Amortyzatory mogę zmienić, żaden problem ;) Zapodam kilka fotek, z obecnego przebiegu prac. Trochę podłubałem we wnętrzu. Kable zostaną ucięte do odpowiednich długości, stad chwilowo przeszkadzają. Na masce dodałem kilka drobiazgów.
 2. Porcja zdjęć z warsztatu. Pierwszy etap okablowania. Przymiarka prawej strony, wraz z wlewem do zbiornika paliwa. Dalsza część okablowania w środku. Ta zaznaczona część na czerwono idzie do poprawki. Niewielki postęp prac przy masce. Drzwi wewnętrzna część Drzwi zewnętrzna część, jeszcze nie dokończone.
 3. Kolejna porcja z przebiegu odnowy Humvee. Z nowymi amortyzatorami, jak na razie tylko przymiarka. Tylne amortyzatory, również przymiarka Zabrałem się za nadwozie Humvee. Aby zrobić wlew do baku, musiałem oderwać prawa stronę Humvee, żeby mieć ułatwiony dostęp. Wszystkie nierówności, zostaną wyszlifowane, tak aby nic nie kolidowało przy sklejaniu w całość.
 4. Mam zamiar zrobić post apokaliptycznego Humvee, tak gdzieś w granicach roku 2054 ;) A co tu dużo pisać? No tak jak napisałem powyżej. Na pewno wyjdzie coś ciekawego A niby z czym mam sobie jaja robić? Bo ja tego nie rozumiem?
 5. Witam Modelarzy! Nieco po sporej przerwie, przeprowadzka, awaria kompa itp. perypetie w życiu. Wracam aby coś sobie posklejać, mam nadzieję że nie zapomniałem jak to się robi :P A wracając do tematu. Na dzień dzisiejszy, w moim warsztacie znajduje się model Hummer M1025, znanej produkcji firmy Academy. Model został, parę lat wstecz już złożony, naszła mnie ochota na jego przerobienie. Tak więc wykorzystuje, na chwilę obecna to co mam pod ręka, plus ewentualnie wykonam coś od siebie. W necie wyszperałem kilka zdjęć na których są różne wersje Humvve, https://plus.google.com/photos/11385141
 6. Wczoraj testowałem produkt firmy NOCH w moim warsztacie. A są to drobne listki, które teraz wykorzystałem do produkcji kilku gałązek. Słabe co niektóre zdjęcia, niestety aparat nie łyka mi dobrze detali, ma swoje czasem odchyły :/ Oto efekt:
 7. Seinnt47 Pierwsze cegiełki były kupione, i są użyte wyłącznie do budowy murku. A w tym sklepie je kupowałem: Sklep Modelarski Pozostała część to już własna robota Trochę będzie tego towaru na pace Opla.
 8. Przygotowanie do świąt dało swoje, i nie było mnie przez jakiś czas na forum. Przez ten czas w między czasie coś dłubałem w Oplu. Tak na szybko wrzucę zdjęcia: Burty Opla, pogłębiłem nieco line między deskami, dorabiam także zamknięcia. Wymieniłem także uchwyty do plandeki. Na dachy wylądowało dodatkowe koło zapasowe i trójkącik: Inspirację czerpałem z tego Opla: Jak i równie z podobnego zamknięcia koła zapasowego: Fotki znalezione w necie Burty już zamontowane: Pierwszy ładunek już na pace: Wstępna faza malowania Opla już r
 9. Dobra propozycja, na motor znajdzie się miejsce. kub rozważę także twój wybór, bo zestaw bardzo ciekawy. Dziś, wiele się działo, sporo części dziś wyczyściłem ze starego Opla, burty paki, zawieszenie, tylna ośka, i felgi. Jutro nastąpi montaż tych podzespołów. Także kabina nabrała nieco odpowiedniego wyglądu, zdjęcia mogą być już w weekend. Przy czyszczeniu zawieszenie nieco się uszkodziło. i zastanawiam się nad zrobieniem od nowa. I w między czasie powstał prototyp, tak wygląda: Przednia część maski, nabrała odpowiedniego kształtu. Oczywiście już zastanawiam się nad malowani
 10. bazylms to nie MiniArt, GrzesiekW ma rację zestaw figurek pochodzi od Master Box - Checkpoint Link do zestawu: http://www.mojehobby.pl/Master-Box-Chec ... 92930.html W planie miałem zrobić dwa Ople Blitz, ale żeby dodać nieco innego charakteru dioramie, może lepszym rozwiązaniem będzie dodanie Kubelwagena i Kruppa. Kubelwagen: http://www.mojehobby.pl/Tamiya-German-Kubelwagen-Type-82-Africa-Corps-p-1-212628.html Krupp: http://www.mojehobby.pl/Tamiya-Ger.-Krupp-Protze-p-1-212472.html Co powiecie o takim rozwiązaniu?
 11. Coś jednak zostanie z modelu, wymieniam tylko te części które nie udało mi się uratować lub uległy zniszczeniu. Oraz to co trzeba zmienić, a nie dodał producent. Zdjęcia detali które ostatnio doszły. Nowa tablica rejestracyjna wraz z nowym i starym oświetleniem. W końcu dokończyłem prawe drzwi. Nowy detal. Przeprowadziłem także pierwszy casting. Pierwsi finaliści.
 12. Przyłączam się do oglądania, bo ciekawy projekt się zapowiada.
 13. bazylms Tak jak napisałeś, akurat byłem w trakcie szlifowania tych części. Jeśli się uda jeszcze dziś wrzucę dodatkowe zdjęcia. dioramym wymiary kostki to 0.7mm długość i 0,3/0,4mm szerokość. A to wczorajsza robota przy koszyku na kanistry. Jest nieco krzywy i tak niech pozostanie. I przykładowo z kanistrami:
 14. Zrobiłem kilka drobiazgów do silnika: - pasek klinowy z bloku milimetrowego Aby pokazać wnętrze komory silnikowej, wyciąłem jedną pokrywę silnika. Będzie na co patrzeć ;) Do prawych drzwi, pozostało mi tylko zrobić klamki. Gotowe mocowania chłodnicy: - pracuję nad nowymi mocowaniami do silnika Zrobiłem także nowych uchwyt do przyczepy, mam wrażenie że jest chyba za duży. I planuję zrobić coś nowego na wzór poprzedniego uchwytu.
 15. Dzięki za komentarze I coś z warsztatu na dziś. Zrobiłem nieco lepsze ujęcia ulicy, na dzień dzisiejszy wygląda tak: Właz kanału poszedł do poprawki, niebawem nowe malowanie. To samo tyczy się kratki ściekowej. I jak zwykle aparat coś wyskoczył z bladym czerwonym, na żywo tego nie ma Zmieniłem nieco wygląd ławeczki: I mała przemiana zapory, zostało jeszcze trochę szpachli do usunięcia, i dorobienie nitów. Także zrobiłem nowe zdjęcia, poprzednim rośliną: Zostawiamy, czy mam dalej kombinować coś innego? I pora na coś z Opla, bo nic wcześniej
 16. Adam, genialna produkcja drzewek, czekamy na dalszy etap, bo mnie najbardziej interesuje z czego wykonujesz liście.
 17. Lipstein raczej to nie co myślisz ale miałem ubaw jak przeczytałem komentarz. To jest jedna z czterech dziur do ogrodzenia, ale z tej perspektywy wygląda na co innego. Tukidyndas ok, zrobię co w mojej mocy, i zmienię roślinność. Gościu dzięki za radę, aż 100% realizmu nie dam rady wykrzesać. Tylko nie chcę aby to zbyt sztucznie też nie wyglądało. Wczoraj przetarłem ulicę olejną - brązem, efekt wyszedł taki:
 18. Raczej to nie różowy, tylko sucha pastela w odcieniu ceglastym, za każdym razem mi wychodzi różowa, przestanę jej używać... A po za tym miałem za słabe światło. Przy następnym wrzucie zdjęć, postaram się zaopatrzyć w miarę dobre oświetlenie, lub zrobię zdjęcia za dnia, niż popołudniu. Wiadomo że coraz szybciej robi się ciemno
 19. Bitwa z malowaniem rozpoczęta na dobre. I tak wyszło na początek, ale drogo do zamierzonego efektu, jeszcze daleka... Jak również, zaczynam produkować coś podobnego do Bluszcza, i scenerie zostanie osadzona w jesiennej scenerii. Bluszcz wykonany z chrobotka i suszonego majeranku, klejone na rozcieńczony vikol. I na koniec chodnik. To na dziś starczy zabieram się dalej za projekt. Jeśli coś zmienić pisać, każda sugestia, rada mile widziana
 20. bazylms sam myślałem, że wyrobię się z tym szybko... Ale nie zawsze ostatnio siedziałem w projekcie, stąd takie opóźnienia, pierwotnie planowałem koniec września zakończenie budowy. Karol_Max zazwyczaj drzewa oblepiam dwuskładnikową masą z Milliputa, ale że nie mam obecnie jej w warsztacie, to pozostała mi glina samoutwardzalna, sęk w tym że po wyschnięciu pęka, i dlatego kładę ją etapami. Do tego będę używał szpachli być może z Wamodu albo Humbrola, aby odtworzyć fakturę kory. Nie tylko ty zatrzymałeś się na skręceniu drzewa z drutu, miałem to samo, sporo już drzew oglądałem na licznych
 21. bazylms chciałbym szybciej ale się nie da :/ Dzięki za komentarze. A tak przy okazji wrzucę kilka zdjęć, z placu boju. Zaczynam już dodawać trawę itd.
 22. Z malowaniem ruszyłem teraz w ostatni weekend. Na pierwszy ogień poszedł chodnik. Pierwsza próba poszła do rozbiórki... Więc szybko pociąłem kawałki korka, i położyłem nowy chodnik. Po malowaniu wygląda tak: Kilka odcieni szarych farb + wash, niebawem dodam suche pastele i itd, coby znacznie zmienić oblicze chodnika, jeśli są jakieś sugestie, wątpliwości pisać.
 23. kapral lekkie uchybienia są ;) bazylms druga opcja jak najbardziej: biało-czerwono-czarno I wracamy do budki, która została skończona, może jeszcze co nieco zmienię. Skrzyneczka coby można ciachnąć, z zaskoczenia linię telefoniczną :P Dach Trochę zbliżeń: I na koniec porównanie z produktem od MB (Master Box) Oraz wisienka na torcie: Możliwe że będę jeszcze raz zrobię, nowy telefon Inspiracja:
 24. bazylms nic się nie stało, każdy może się pomylić tombie01 ok, trzymam za słowo To już prawie przed ostatnie zdjęcia z budowy budki strażnika. Dzisiaj zamontowałem ławeczkę, coby niemiaszek mógł sobie odpocząć: Zamontowany przedni panel wejściowy oraz podłoga: Reszta zdjęć obrazujących budkę: Dorzucę jeszcze jakieś graty, i można zrobić przymiarkę na dioramę.
 25. bazylms może i masz rację, ale jak przyjrzysz sie temu zdjęciu, to zauważysz proste deski. Kolejna porcja zdjęć z budowy budki strażniczej. I już niebawem zdjęcia poglądowe ukazujące zmiany w dioramie... Do usłyszenia!
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.