Jump to content

aqws99

Members
 • Content Count

  217
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Personal Information

 • Location
  Rybnik
 • Occupation
  GiG
 1. U mnie w mieście też była wyp... ale nic ciekawego nie było tylko ten he 70 no i kilka tych składanych easy kitów...
 2. No i takiej odpowiedzi oczekiwałem ;) Teraz wiem, jakie farby przynajmniej potrzebuję ;)
 3. No to jeżeli to... nie jest schematem malowania... To gdzie jest drugi schamat malowania skoro są kalki do dwóch malowań??
 4. fulcrum_29 Powiem więcej praca nad silnikami zaczyna się od początku... jak się okazało gunze aluminum jako pierwsza warstwa to był zły wybór ;( ta farba jest tak śliska po wyschnięciu, że przy zdejmowaniu taśmy maskującej zeszły z niej wszytskie inne warstwy... płatami ;( tak więc silniki zostawiam na koniec, jak pomaluje model, zamaskuje brzegi i pomaluje silniki valejo, nigdy wiecej gunze!! wyżucam wszytko co mam na śmietnik ;( Aby nie być gołosłownym... podkład gunze white base, zniszczył mi aero (nieodwracalnie).... maskol gunze spowodował przebarwienia na farbie... metalizery nie n
 5. Czy ktoś się orientuje, czy jest jeszcze giełda modelarska w Katowicach?? Kiedyś była w pierszą niedzielę mieisąca na dworcu. Czy nadal tak jest? Bo wybrałbym sie w niedzielę... no i czy jest coś ciekawego dla lotników 1:72 czasem... bo czytałem na forum kolejkowym o giełdzie wiec może to tylko giełda kolejarzy??
 6. Kolejny mały kroczek... cieniowanie aluminium valejo + szybko po pracy zrobione dysze kol. Iron Gunze, tak by zdążyło przeschnąć... późną nocą sido, wash... rano sido i będzie można przyspieszyć prace przy su w weekend ;)
 7. No dzięki za pomoc... mój f 15 italki mam wrażenie ma malowanie jednokolorowe, dla wersji współczenej i na okłądce z tyłu dwukolorowe dla jakiegoś wariantu z przed lat '80 ?? Są do niego inne kalki wtedy (kolorowe), a ja chcę zrobić z szarymi kalkami... Tu jest instrukcja... chcę zrobić wersję z instrukcji nie okładki... http://www.mojehobby.pl/szczegoly.php?grupa_p=1&przedm=113409 Z kolei EF-2000 to light ghost grey http://www.mojehobby.pl/szczegoly.php?grupa_p=1&przedm=113388 I dlatego pytałem czy te samoloty są/były malowane tą samą barwą w ramach ustaelń Nato??
 8. Kolejnym krokiem było psiknięciem kolorem steel. Najpierw użyłem steel od valejo, ale jak się okazało kolor ten jest identyczny jak aluminium gunze ;) i nie było widać różnicy... więc musiałem użyć steel gunze, pomimo, że przez to mam kolejną noc czekania aż wyschnie farba (valejo są szybsze)... Na górnej pow. spróbowałem metody z gumą typu ,,blue-tack" (białą ;) ) ... Na dolnej pow. psiknąłem prosto z ręki (trzęsącej się ) ... tu efekt widoczny jest od razu, gumę muszę dopiero odkleić... Jutro Iron na dysze potem sido, i wash i sido i zamaskuje całość silnikow ;)
 9. Heh ;) No tak pomyślałem, taśmy mam dużo wiec czemu nie maskować dokładnie ;)
 10. Dzisiaj zrobiłem podkład dla silników kolor aluminium. Jutro najtrudniejsze malowanie z ręki kolorami steel i iron aby wycieniować i urealnić ich wygląd... ps: Jachud3 masz swój wkład, jednak zakryłęm stateczniki ;) footribe mam aero takie proste, pseudoiwate z tylną regulacją, nazwy nie pamiętam, cena ok 160zł. Narazie łatwo nie jest ale uważam, że dobry na pierwszy raz, bo szkoda by zepsuc aero za 500zł... swoja drogą przy robieniu miga zepszułem nieodwracalnie psikawkę ab1000... ;)
 11. No malowanie jak wyżej pokazana 711... miałem opcję zrobić z niego su 35, bo kalki mam, nawet farby (dodatkowo zielony) ale ostatecznie zrobię su 37. Pewnie su 35 też kiedyś się pojawi, jak będzie lepszy model jako baza ;)
 12. Heh... akurat nie zgadłeś, bo to mój drugi model z aero... myślę jednak, że będzie dobrze. Doświadczeni takie rzeczy z ręki malują ;)
 13. Nie no bez przesady, aero nie ma aż takiego rozrzutu.
 14. Etap kolejny.... model oszlifowany i zamaskowany, przygotowany do malowania silników. Mam zamiar użyć metalizerów gunze, kolejno aluminium, stainless i iron tak by wyszło w miare naturalnie...
 15. Dziękuję, za pomoc, tak więc jak przypuszczałem kolor biały, no i tak też będzie u mnie ;)
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.