Jump to content

Constructor

Members
 • Content Count

  1,782
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2 Neutral

About Constructor

 • Rank
  Constructor

Personal Information

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Dziękuję zacnym panom :)
 2. Panie kolego, w sprawie tych kuleczek na nity. Gdzie można kupić coś takiego i jaka to średnica?
 3. Nie jestem pewien, ale chyba zacząłem oglądać to na innym kanale niż Discovery - i nie udało mi się dokończyć ... Może uda się gdzieś znaleźć na DVD.
 4. Zacne :) Też sobie popatrzę :)
 5. Buńczucznie - lepiej bym tego nie określił. Solo - konkretnie, gdzie i kto "gnoił". Konkretnie. Rozumiem, że jak dostaniesz spleśniały chleb i zażądasz reklamacji to jest to "gnojenie". Rozumiem, że sugestie, uwagi i dyskusja to "gnojenie"? Masz dziwne postrzeganie pewnych kryteriów. Cieszy mnie fakt, że pojawiły się w temacie prezentacje kolegów, które wybitnie pokazały, że nie ma sensu się wychylać w danym temacie nie mając o tym pojęcia. Byle do kolejnego ogłoszenia...
 6. sebastain - spokojnie. Na początku relacji, na pierwszych zdjęciach. O te mi chodzi. :)
 7. Aaaa to taki zasobnik? Ale widzę, że sam go jednak robiłeś? :)
 8. gdas - i tak wygląda portfolio. Jeżeli robiłeś dla konkretnych firm to dobrze jest wyciągnąć od nich rekomendacje. Z czymś taki można się reklamować. Solo, jeżeli nie zauważyłeś to nikt nikogo nie "gnoił". Raczej zasugerował braki. Ale skończyło się na tym, że kolega nie pokazał prac. Wydaje się, że nie ma doświadczenia. Większość zna historię forum i obywateli, którzy co jakiś czas składali oferty a potem były żale, że ktoś kogoś (nazwijmy to delikatnie) oszukał. Jutro wstawię na forum siebie przy samochodzie, ze coś tam majstruję. Kilka fotek z rozgrzebanego silnika. Ogłoszę się jako mechanik. Proszę do mnie nie mieć potem pretensji, że nie naprawiłem komuś samochodu. Ale zaznaczam, że mam doświadczenie! Podkreślam! Dyskusja dość ciekawa. Pokazuje, jak już wspomniałem, "profesjonalne" podejście do klienta. W odzewie na forum koledzy pokazali swoje prace - które są powalające i osobiście chylę czoła. Mimo, że potrafię projektować i obsługiwać programy CAD to nie wychylałbym się w tym temacie. Wydaje mi się, że kolega Modeler3D wpadł na forum i chciał się zareklamować tylko w celach zarobkowych, bez zaznajomienia tematu. Nie wiem jakie doświadczenie ma w samym modelarstwie, ale jest członkiem od 31 maja - no może w tak krótkim czasie zapoznał się z umiejętnościami i potrzebami kolegów. Moje słowa nie tyczą się tylko do kolegi Modelera3D - nie chciałbym, żeby zostało to, faktycznie, uznane za "gnojenie". Problem już przerabiałem osobiście, poznałem kilka osób, które mówiły "znam aułtokada". Pozdrawiam :)
 9. Kiedyś był taki cykl "II Wojna Światowa w Kolorze" - nawet jest na YT. Tam było większość barwionych zdjęć. Może i tu się postarali i barwili kadry? Ale filmik zacny. Dziękować Koledze :)
 10. Trafne. Bardzo trafne. Ale tu jest coś jeszcze...
 11. kzugaj - kolega Modeler3D ogłasza się, że - i tu cytuję: Po takiej laurce spodziewamy się wysokiego poziomu. A w efekcie okazuje się, że kolega mimo iż umie wszystko nie posiada portfolio. Wniosek? Jeżeli osiągasz poziom: "Wymodeluję cokolwiek zechcesz, dosłownie" oznacz to, że ćwiczyłeś i masz już wykonane jakieś modele. Okazuje się, że nie... Wiem, że drukarki 3D to temat szybko rozwijający się, ale te wspomniane przeze mnie ostre krawędzie byłyby chyba problemem nawet dla tych bardzo dobrych drukarek. I tu kłania się wiedza z projektowania 3D oraz ukłon w stronę tytułu inżyniera. Pracuję w zakładzie gdzie konstruktor opracowuje projekt a na koniec "obróbka" i tak ma swoje zdanie i wprowadza zmiany albo wykonuje to tak jak mówi mu wieloletnie doświadczenie. No ale: Ok, mamy czekać dwa tygodnie na prace i to takie "godne pokazania". "Pasi?" - profesjonalne podejście do klienta... W mojej opinii, jeżeli kolega Modeler3D nie nabierze obycia w tym interesie to marne szanse na zarobek. Prezentowanie prac i doświadczenia to podstawa. Wyobraźcie sobie sytuację wchodzicie do hipermarketu a tam pustki na półkach - możecie kupić wszystko ale nie wiecie co oferuje sklep. Transparentność w biznesie to podstawa. Ale jak widać są tacy, którzy robią tajemnice ze swojego doświadczenia. W mojej opinii wywiązała się dość ciekawa dyskusja, która pokazała jak nie prowadzić nawet tak małego biznesu. Zastanawia mnie też sens takiej "pomocy", udzielania sugestii, uwag skoro i tak nikt nie potrafi wyciągać wniosków.
 12. Greif - oczywiście, że znajomość podstaw rysunku technicznego jest ważna, minimalna wiedza z zakresu "konstrukcji" też. Można być "przekreślaczem", ale robić coś nie mając pojęcia co się robi i po co, to już jest strzał w kolano. To nie minecraft gdzie wszystko wisi w powietrzu. Zwłaszcza jeżeli takie "modelowanie" chce się robić zawodowo, bez podstawowej wiedzy się nie obejdzie... Na marginesie. Tyle lat ile pracuje w zawodzie, nie widziałem jeszcze takiego zakończenia blach... Zawiasy montowane na śrubach do skrzyni, a co z pokrywami?
 13. Miałem już nie pisać... ale po przeczytaniu, że modelowanie tego zasobnika zajęło ci 10 godzin (bo wyjazdy), nie mogłem uwierzyć. Kolega Greif ma rację. Widać brak doświadczenia. Ogłaszasz się jako "modeler", bez portfolio. Pokazujesz nam prace, która w SolidWorks zajmuje max godzinę. Tak na poważnie. Chcesz tutaj, modelarzom i dobrym grafikom (mieliśmy okazję oglądać prace kolegów) wmówić, że masz doświadczenie i jesteś gotów do przyjmowania zleceń? Takie prace wykonuje się max godzinę, do trzech - wiem co mówię takie bryłki robiłem na początku zabawy z ACAD w 3D. Taka zabawa 10 lat temu. Z tego co pamiętam to zrobiłem to w ciągu 8 godzin w pracy.
 14. Tak patrzę na te szpary pomiędzy kadłubem a skrzydłami i przypomniał mi się Heinkel również z Revella. Wczoraj oddałem go synkowi i nie żałuję. Heinkel ma podobne szpary. Montaż tragiczny wychodzi.
 15. Dlatego, że mam takie prawo - mogę więc komentuję, to jest otwarta dyskusja. Po drugie chciałem ci pomóc. Ale jak widać nie było warto. Skoro wiesz już wszystko - życzę powodzenia w zleceniach.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.