Jump to content

Ritter

Members
 • Content Count

  455
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Personal Information

 • Location
  Schröttersburg
 • Interests
  Historia

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Ritter

  Maty modelarskie

  Nie wiem jak z jakością ale na Allegro są maty w rozmiarze A1 w cenie 90 zł, taniej już chyba się nie da.
 2. Niestety nadal wyskakuje komunikat że odbiorca nie może otrzymać wiadomości Tak czy inaczej wstępnie rezerwuje zestaw nr 5 a resztę w tej kwestii poszło na maila.
 3. Niestety wyskakuje że skrzynka zapchana i nie ma jak utworzyć wiadomości ;/
 4. 5.Me-410 zestaw silniki i osłony silników firmy CMK. Czy nadal aktualna powyższa pozycja?
 5. Ritter

  Zakupy... Cz.4

  Raczej powinien pasować, myślałem jednak że celujesz w półkę wyżej i pokusisz się o zakup blach np. MK1 Design dedykowanych do tych okrętów.
 6. Ritter

  Zakupy... Cz.4

  Jakie firmy blachy planujesz zakupić?
 7. Ritter

  Tirpitz 1:350

  Merytorycznie zestaw Revella jest zdecydowanie lepszy od zestawu firmy Tamiya. Dodatki to kwestia budżetu jaki jesteś w stanie wyłożyć. Jedyny chyba zestaw blach na rynku dedykowany dla Tirpitza Revella to właśnie zestaw firmy Eduard w formie BIG ED bądź osobno (ekonomicznie wychodzi najlepiej BIG ED). Jeżeli chodzi o pokład drewniany to wielu producentów na rynku oferuje pokład do tego zestawu tu akurat nie ma problemu. Lufy toczone też oferuje kilku producentów np. Aber czy Master Model. Można się ewentualnie pokusić o trudno dostępny zestaw firmy Lion Loar dedykowany do zestawu Bismarck też firmy Revell. W zestawie toczone lufy i spora ilość arkuszy z elementami fototrawionymi, które można wykorzystać również przy budowie Tirpitza. Cena takiego zestawu to ok. 600 -700 zł tak więc mało opłacalny przeszczep, który kiedyś był jedyną sensowną alternatywą w porównaniu do niezbyt ciekawego zestawu firmy Eduard. Kilka dobrych lat temu ukazało się światełko w tunelu w postaci zapowiedzi firmy Pontos, obiecywali duży zestaw dla zestawu Revella. Niestety latka lecą a nic się nie ukazało a temat ucichł. I w tym miejscu pojawia się zestaw o którym wspominasz czyli Tirpitz Platinium Edition. Mimo faktu że sam posiadam dwa gołe zestawy, zakupiłem również premium w sumie z ciekawości bo mało można było w momencie ukazania przeczytać na temat dodatków w internecie. Na całe szczęście zestaw kupiłem w momencie ukazania i zapłaciłem 450 zł, teraz jak wspomniałeś ok 700 zł i jest bardzo trudno dostępny. Przechodząc do meritum w pudełku oprócz starych wyprasek mamy dodatki, które moim zdaniem są produkcji firmy Pontos, pewnie elementy z zestawu, który miał się ukazać a nigdy w całości nie został opracowany i wydany jako oddzielny zestaw waloryzacyjny. Podsumowując zestaw Platinium to moim zdanie aktualnie jedyne i najlepsze rozwiązanie jeżeli chodzi o budowę Tirpitza w skali 1:350. Pewnie niedługo będzie praktycznie nie do kupienia.
 8. Dokładnie jak kolega powyżej napisał, powszechna już forma "marketingowa" na Allegro. Podnosi cenę na aukcji przez co często figuruje jego oferta na czele pozostałych ofert, tym bardziej że ludzie często korzystają z różnych parametrów wyszukiwania. I nie chodzi tu o reklamę konkretnej oferty a sklepu/sprzedawcy. To jedna strona medalu ta widoczna na Allegro. Druga kwestia to osoby, które obserwują taki zestaw gdy cena była normalna dostają powiadomienie mailowe że zestaw podrożał lub potaniał i to też jest jakaś forma przypomnienia że kiedyś coś tam zaznaczaliśmy do obserwowanych. Głównie oczywiście nie chodzi o tą konkretną ofertę a również ofertę samego sprzedawcy /sklepu. Koszty z tego tytułu na poczet Allegro żadne praktycznie bo wiadomo że i tak nikt takiej oferty "reklamowej" nie kupi a jeżeli kupi to i tak żaden to problem dla sprzedawcy z zapłaceniem prowizji skoro taką ma przebitkę na marży.
 9. Zawsze istnieje możliwość/alternatywa skorzystania nadal z tańszych ofert na wspomniane zestawy w zagranicznych sklepach.
 10. Na dniach ukazał się po części "odgrzewany kotlet" w postaci zestawu firmy Revell - 5160 TIRPITZ Platinum Edition. Jak to w serii Platinum Edition zestaw wzbogacony o drewniany pokład, metalowe lufy oraz trzy arkusze z elementami fototrawionymi. Tu nasuwa się pytanie w kwestii blaszek czy jest w stanie ktoś powiedzieć czy to ich własna produkcja czy blaszki pochodząc z zestawów dostępnych na rynku? Może ktoś miał inne zestawy z tej serii i coś może napisać na temat blach czy to ich produkcja czy kooperacja z innymi producentami. Tak nieoficjalnie były jakieś przecieki że dodatki pochodzą od firmy Pontos. Kto interesuje się tematem Tirpitza w skali 1:350 to wie że Pontos dobre już kilka lat zapowiadał duży zestaw blach dla Tirpitza w skali 1:350. Zapowiedzi były ale cisza w temacie. Nadal jedyna alternatywa to zestaw z Revella plus dostępne na rynku dodatki.
 11. Na Ebayu do kupienia za ok.435 zł z wliczoną przesyłką tak więc za taki zestaw szczególnej tragedii nie ma.
 12. Też od razu na myśl przyszła mi firma Xact. Ciekawie wystartowali były dosyć interesujące zapowiedzi i słuch po nich zaginął a wielka szkoda, że na dwóch zestawach się skończyło. Dostępność też była na zasadzie kupuj jak zestaw się ukarze bo później nic z tego.
 13. Wybrałeś prawdziwy rarytas ukraińskiej armii, jeżeli dobrze kojarzę to nie wiem czy nawet 10 sztuk tego mają na stanie. Ostatnio nawet USA zainteresowało się tą konstrukcją bo zamówili jeden egzemplarz do testów. Trumpeter za dużo do pudełka nie napakował tak więc szybko uporasz się z cudem techniki.
 14. Koledzy potrzebuję, pomocy w temacie skali 1/72. Konkretnie to kolega poprosił mnie o pomoc ale niestety nie mam zbyt dobrego rozeznania w tej skali stąd prośba o pomoc. Z oferowanych na rynku tygrysów w skali oczywiście 1/72, który zestaw aktualnie jest najlepszy merytorycznie? Z tego co kojarzę najwięcej przewija się w sklepach zestawów Revella i Dragona.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.