Jump to content

wrzos39

Members
 • Content Count

  22
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Personal Information

 • Location
  Mińsk Maz.

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Jak w tytule blachy Aber 35002 i model czołgu 7 TP- dwuwieżowy firmy MIRAGE skala 1:35, do zapłacenia 55 zł . Cena blach w sklepie + - 55 zł a czołgu 30 zł. Przesyłka na koszt kupującego. wiadomości na priv.
 2. Jak w tytule model tankietki TKS z wnętrzem i 20 mm NKM wz 38 FK firmy RPM + BLACHY ABER 35016. Za całość 45 zł. Za przesyłkę kupujący płaci przy odbiorze.
 3. Na fotce jest to co znajduje się w pudełku, po zakupie leżało nie ruszane.
 4. Jak w tytule żywiczne podwozie do 7TP, VICKERS, C7P. skala 1:35, cena 60 zł plus 10 zł przesyłka.
 5. Jak w tytule model tankietki TKS z wnętrzem i 20 mm NKM wz 38 FK firmy RPM + BLACHY ABER 35016. Za całość 45 zł. Za przesyłkę kupujący płaci przy odbiorze.
 6. Jeszcze jedno pytanko ..."kreska" wzdłuż górnej części pancernej osłony CKM to linia spawu.Rysunki w skali 1:35 z drugiej części monografii są plus minus czy można te wymiary traktować jako miarodajne ? /osobiście wydaje mi się że są ok./ ale kto pyta nie błądzi...
 7. Dzięki za długą i wyczerpującą odpowiedz,życie uczy że nie należy upierać się na siłę ale brać pod uwagę nowe fakty.Cieszę się że jest wśród nas ktoś kto bardzo dobrze orientuje się w zagadnieniach dotyczących tego czołgu,teraz może i ja skuszę się na próbę zbudowania modelu oczywiście bez wnętrza i tu prośba do kolegów o namiary sklepów /internet/ gdzie można dość tanio zakupić poprawne zawieszenie /poniżej 30zł / elementy fototrawione /poniżej 58 zł/,lufa / poniżej 28 zł/ i sam model. Z góry dziękuję.
 8. I tak przez moją wnikliwość wynikła cała dyskusja ale warto było,dowiedziałem się wymiary tej klapki i jej zawiasa bo co do jej usytuowania to jest kilka zdjęć które to ukazują wystarczy wejść na forum odkrywcy i jest kilkaset zdjęć siódemki.Za to następna osoba składająca ten czołg ma już podniesioną poprzeczkę ale to raczej dobrze.Żałuję że nie naumiałem się jeszcze wklejać zdjęcia na tym forum bo czasami mógłbym deczko wcześniej reagować.JSJ masz dokładne dane jeśli chodzi o wieże to dotyczy tylko wybranych elementów czy masz wymiary większej ilości detali ?
 9. Witam Model jest wykonany czysto ,fajnie pomalowany ogólnie robi piękne wrażenie ale jak wspomniał Jarekk i kolega jak każdy kto sam klei nie ustrzegł się "aszybek"...nie wnikam w kadłub ale jeśli chodzi o wieże to jest kilka drobiazgów np.brak z boków wieży otworów do bliskiej obrony pojazdu w okolicy szczelin obserwacyjnych,na stropie wieży między pancerną osłoną celownika a włazem brak takiej małej "klapki"na jeden zawias plus podziału blach pancernych między tą klapką a włazem ,na włazie brak paska do otwierania włazu ,na stropie niszy brak kątownika do mocowania otwarcia niszy.To takie p
 10. Jendrass dzięki za "sprawdzenie" błędów faktycznie "ortograficzny" postaram się więcej nie kaleczyć języka "pisanego" i mniej wnikać w "drobiazgi"choć to trudne...
 11. Jendrass dzięki za długie "pouczenie "ale gdzie ja napisałem że chodzi o uchwyt włazu...? chodzi o resztę uchwytów a ta jest z pręta prawda...a zawiasy włazu powinny być po zewnętrznej stronie a u kolegi są na zewnątrz jedynie cztery nity-śruby i dwa "wałeczki"w szczelinie między płytami zapraszam do spoglądania na zdjęcia...choć niewiele jest tych które pokazują wieże z góry.
 12. To nic "osobistego" ale lubię ten czołg i dlatego zwracam uwagę na różne "detale",np.klapa wykuszu wierzy powinna mieć zawiasy po stronie wewnętrznej /u Ciebie na zewnątrz /a właz odwrotnie powinien mieć na zewnątrz a nie wewnątrz i jeszcze "uchwyty" nie były z płaskownika tylko z pręta /przekrój okrągły/jak chcesz to możesz pobawić się w poprawki...więcej pracy większa frajda.
 13. Witaj Myski fajny sprzęcik składasz a gąski lepiej nie mówić...nie wiem czy zdecydował bym się na taki wydatek ale tak spoglądam zwłaszcza na wierze to wypadało by to i owo poprawić aby trzymało "standard" gąsek,masz niezłego "mentora" w osobie Jędrasa więc życzę wiele radości przy składaniu.
 14. Nic podobnego już na "początku " wytłumaczyłem pochodzenie tabelki...a pytanie o całkowitą wysokość to jedynie wrodzona ciekawość a nie żadna złośliwość
 15. Z tego co widzę to pojazd do wysokości szyby będzie miał 196 cm.a jaką planujesz całkowitą wysokość ?Na zdjęciu gdzie koło przednie jest na pniu jest z prętami do opończy i są wyżej niż przednia szyba.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.