Jump to content

radett

Members
 • Content Count

  432
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Personal Information

 • Location
  Szczecin
 • Occupation
  największy, gdy otworzyłem pudełko z wymarzonym TK-3 RPM

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. sala z modelami kartonowymi goście festiwalu rozdanie nagród
 2. scenka z wycieczki sala z modelami plastikowymi sporo zwiedzających warsztaty dla najmłodszych
 3. mała migawka z festiwalu: ołtarzyk z częścią nagród raczek na dziedzińcu muzeum uczestnicy wycieczki do podziemnego miasta
 4. Ze strony organizatorów dziękuję wszystkim przybyłym modelarzom i zapraszamy za rok ;)
 5. Nagrody w postaci podstawek pod modele ufundowała też firma DomArt Pracownia stolarska Wojciech Mateja
 6. Do puli nagród dochodzi też "Nagroda Szefowej ModelMaker" za najlepszy model w kalkomaniach firmy ModelMaker. W tym roku nagrodą będzie zestaw F-16 ZEUS DEMO TEAM 2015, którego premiera będzie na festiwalu.
 7. Miło nam powiadomić że wśród nagród festiwalu pojawiła się nagroda dla najlepszego plastikowego modelu pancernego na festiwalu PAPRYKARZ 2019 według blogu "Czołżkiem"
 8. Przypominamy że dla uczestników festiwalu organizujemy wycieczkę do podziemnego miasta w Świnoujściu. Chętni do udziału proszeni są do zgłaszania swego akcesu na priv.
 9. Wśród wystawców obok tak znanych firm jak : Gościć będziemy także przedstawiciela firmy BARRACUDA STUDIOS
 10. Ruszyła rejestracja elektroniczna 😀 Dostępna jest na naszej stronie wraz z programem imprezy oraz regulaminem i podziałem na klasy. Dla leniwych 😎 link bezpośredni do formularza rejestracyjnego : REJESTRACJA koniec rejestracji elektronicznej - 03.10.2019 godz. 24.00 W tym roku w programie jest przewidziana wycieczka do podziemnego miasta w Świnoujściu. Chętni do udziału proszeni są do zgłaszania akcesu na priv. Zapraszamy do udziału!!!
 11. formalnie zaczyna się od 13 ale w praktyce zależy to tylko od sprzedającego na którą godzinę zdąży się wystawić. Po prostu dajemy czas aby zdążyli dotrzeć i uruchomić stoisko a nie wszyscy przybywają w piatek. Co do klasy PS0d - można zgłaszać tam także modele większe
 12. W sobotę przyjmowanie modeli tak jak w poprzednich latach od 8.00 a start giełdy 13.30
 13. Co do hoteli to mogę tylko podpowiedzieć 2 miejsca ( z cenami to różnie ale na pewno nie są zawyżone): najbliżej muzeum - http://www.stacjagrand.pl/ nieco dalej ale dobrze skomunikowane i tanie - http://mosrir.szczecin.pl/obiekty/sds/uslugi-hotelarskie-sds/
 14. Zapraszamy w piątek 28-go czerwca o godz. 18.00 na spotkanie modelarskie , które odbędzie się tradycyjnie w "Domu litewskim" ul Wielka Odrzańska 23
 15. miałem nadzieję że na Koszalin zdążę, ale nie wyszło 🤔 podłubałem nieco wieżę bo ta zestawowa nie bardzo odpowiada faktycznie polskiej wersji V. Miejsce nitów zajęły więc śrubki ale chyba za dużo ich zrobiłem. Poczatkowo mysłałem że chińczycy podeszli do tematu rutynowo i zrobili z rozpędu nity na wieży, ale chwila refleksji wystarczyła aby zrozumieć dlaczego tak napśtykali tych nitów. Pierwotnie CAMs zrobił przecież chińskiego vicka a "polska wersja" to wariacja pierwotnego modelu. Dodali nowe blaszki, dorobili nadbudowę (stąd jej pewne niedopasowanie) ale wieża została chińska z jej dużymi nitami. W polskiej nity były bardziej płaskie czyli mniej odstające a osłona broni i niektóre elementy wewnętrzne wieży były przykręcane śrubami ( takimi na śrubokręt a nie na klucz 😁 ) Ponadto trzeba było wyostrzyć krawędzie osłony broni bo odlew je zaokrąglił w modelu. Dodałem też tulejki dla tarcz sygnalizacyjnych tak wygląda wieża psiknięta podkładem Rozwiązanie z fototrawionką kątownika płyty podwieżowej to porażka. Zagięcie dość karkołomne a i nawet prawidłowe wykonanie tej części wygląda słabo. Powód zasadniczy : nity plastikowe ściany wchodzące w wytrawione otwory słabo odstają w porównaniu do nitów na pozostałych częściach tej ściany, poza tym kątownik w sumie jest bardzo cienki. U mnie rozwiązałem to robiąc obie te części z polistyrenu.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.