Jump to content

emaks

Members
 • Content Count

  69
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Personal Information

 • Location
  Inowrocław

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Panowie, a jak się ma sprawa z Surfacerem 1200? Jak rozcięczyć i jakim ciśnieniem nakładać na model? ;) Pozdrawiam. ;)
 2. Właśnie bałem się zbyt dużej ilość LT - widać, że nie ma czego się bać. Jeszcze raz bardzo Wam dziękuję. ;)
 3. Tak, podmuch powietrza był dość silny więc malowałem z daleka. ;) Kiedyś - tzn 9 lat temu kiedy to malowalem pierwszy model aerografem rozcieńczałem farbę większą ilością LT. Teraz jakoś wydawało mi się to nie logiczne bo przecież koloru będzie za mało, ale widać tak musi być. Bardzo mi pomogliscie - przy następnym modelu założę warsztat i na bieżąco będę pokazywać na forum co i jak robię. ;) Można przesadzić z ilością LT?
 4. Wow! Więc robiłem wszystko źle. ;) Rozcieńczałem 1:1 i 2 bary na wyjściu. Wystarczało położyć dwie warstwy. ;) Farbę zawsze rozcieńczam w kieliszku i miała konsystencję mleka - po rozlaniu na ściankę kieliszka zostawiła na nim wyraźny ślad farby - zupełnie jak po mleku. ;)
 5. Masz rację - malowalem farbami na ciśnieniu bliskim 2 bary. Model miał ładną fakturę, ale było czuć szorstkość. Jak najlepiej rozcieńczać Mr Hobby serii H z leveling thinnerem? Jakie proporcje są najlepsze i jakie ciśnienie będzie odpowiednie do malowania aerografem z dyszą 0,25?
 6. Pomyślałem o zmywaniu terpentyną, ale było już trochę za późno... Trudno, na przyszłość będę już wiedzieć co i jak. ;) A co powiesz na lakierowanie modelu z pędzla? Będzie widać smugi?
 7. Dlaczego kombinuje? Bo kiedyś - kilka lat temu użyłem sidoluxa i efekt był spoko. Dziś, po powrocie do modelarstwa chcę użyć porządnego lakieru i zrobić model na tip top. Tak jak wcześniej pisałem - położyłem dwie warstwy tamki, ale źle rozcieczonej co skutkowało szorstką i matową powierzchnią. Po radzie kolegi karambolis8 w końcu udało się uzyskać błyszczącą powierzchnię, ale położyłem chyba zbyt cienką warstwę lakieru i mimo, że model się błyszczał to nie był do końca gładki. Myślałem, ze to wystarczy do washa, ale jednak nie - zmywal się baaaardzo ciężko i w efekcie skopalem model - miejscami od tarcia dobralem się do kamuflażu. Używałem farb olejnych dla plastyków i terpentyny balsamicznej. Pomyślałem, że skoro sido z pędzla da takie same efekty to po co się bawić w aero, później to czyścić itd...
 8. Panowie, mam jeszcze jedno pytanie - takie z ciekawości, chcę poznać Wasze zdanie. Czy przygotowanie modelu pod kalki i ich późniejsze zabezpieczenie przed washem malowane sidoluxem z pędzla będzie dużo gorszym rozwiązaniem niż użycie lakieru Tamiya X-22 położonego aerografem? Czy efekt końcowy już po nałożeniu na model lakieru matowego będzie się różnić w zależności użycia tych dwóch różnych metod? Pozdrawiam. ;)
 9. Bardzo dziękuję za odpowiedź. Jak czas pozwoli to jeszcze dziś wieczorem sprawdzę i zdam relację.
 10. Witam serdecznie. Wróciłem do modelarstwa po ponad pięciu latach przerwy i mam problem z lakierem błyszczącym - chodzi o przygotowanie modelu pod kalki. Używam do tego celu lakieru Tamiya X-22 rozcienczonego leveling thinnerem w proporcji 1:1, później próbowałem 3:1 na korzyść lakieru. Maluję aerografem z dyszą 0,25. Ciśnienie na wyjściu w granicach 1.7 bara. Nie mogę uzyskać błyszczącej powierzchni - wychodzi za to piękny mat. Przy tym model zdaje się być delikatnie szorstki. Kiedyś używałem sidoluxu nakladanego pędzlem i efekt był nawet spoko. Dziś chcę wejść na wyższy poziom, używam dobrego lakieru i aerografu, a efekt jest odwrotny do zamierzonego. Co robię źle? Pozdrawiam. ;)
 11. Świetny! Fajnie styrany...
 12. Ten konkretny model Eduard'a pozwala na swobodne wsunięcie śmigła na plastikowy trzon... Wystarczy delikatnie dmuchnąć... Ot taka i moja fotka! Pzdr.
 13. Mogłeś lotki wychylić (tylko nie tak jak ja w moim Hellcatcie)! Wykonany jest bardzo estetycznie - mi się podoba! Jedynie do czego sie mogę przyczepić, to to, że kalki sie troche srebrzą... Ogólnie jest super.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.