Jump to content

łukim@n

Members
 • Content Count

  16
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Personal Information

 • Location
  Siemianowice Śląskie
 • Interests
  modelarstwo
 1. robiliście kiedyś zakupy w sklepie M&G Mouldings? jak z kosztami wysyłki?
 2. Jestem już po polerowaniu karoserii swojego modelu; chciałem osiągnąć efekt idealnego lustra, czerni fortepianowej. Połysk jaki uzyskałem jest naprawdę boski jak dla mnie, można się przeglądać jak w lusterku, jednak szlag mnie trafia gdy patrzę pod światło i okazuje się, że na karoserii są rysy! Po bezbarwnym powierzchnię szlifowałem następująco: 2000->2500->3000->5000 wszystko oczywiście na mokro, z dużą ilością wody. Następnie użyłem past polerskich Tamiya: Coarse->Fine->Finish nakładałem niewielką ilość pasty na wacik i polerowałem do momentu, kiedy wacik nie zos
 3. Okej, dzięki za wiadomość, mógłbyś mi jeszcze powiedzieć, czy po solidnej polerce znikną przejścia pomiędzy zmatowionym obszarem, a tym niezmatowionym (ze względu na trudną dostępność, cienką warstwę lakieru)?
 4. Pojedynczy element Najgorsze jest to, że w miejscu gdzie nie do końca przetarłem połysk akrylu (np. na krawędziach, gdzie nietrudno o przetarcie koloru), nawet po nałożeniu pasty widać, że ten obszar ma większy połysk niż zmatowiony.
 5. Werniks to nic innego jak lakier bezbarwny Najpierw położyłem podkład Surfacer 1200 i tutaj pragnę podkreślić, że nie szlifowałem go żadnym papierem, tylko po godzinnym schnięciu pomalowałem farbą akrylową, do której musiałem dodać utwardzacz. Na taką powłokę nie kładzie się już lakieru bezbarwnego- jest to (tak jakby) baza z klarem w jednym. Wychodzi na to, że polerowałem zbyt krótko, aby uzyskać oczekiwany efekt Na polerowanie poświęciłem ok. 20 minut. To są najdrobniejsze ścierniwa, które na dzień dzisiejszy posiadam. Czekam na paczkę z papierami o gradacji 3000 oraz 5000
 6. Witam, niedawno malowałem niebieskim akrylem samochodowym 2K kabinę modelu ciężarówki. Po pięciu dniach zabrałem się za polerowanie farby, ponieważ powierzchnia lakierowana nie była idealnie równa (efekt "skórki pomarańczy"). Najpierw szlifowałem wodnym P1500, potem P2000. Po nałożeniu pasty (Tamiya Polishing Compound Fine) na powierzchni modelu widać rysy- takie jak po myjce samochodowej na karoserii auta. Połysk także pozostawia wiele do życzenia w porównaniu do tego, który był jeszcze przed polerką akrylu. Potrzebuję pomocy fachowców, gdyż jest to już mój drugi model, po którym zdecydowa
 7. Im większą gradację ma podkład, tym cieńsze tworzy warstwy?
 8. Mógłbyś w skrócie wyjaśnić dlaczego lepiej wybrać Surfacer'a niż np. podkład samochodowy w spray'u?
 9. Witam, czy podkłady Surfacer'a są warte swojej ceny? Za 40ml słoiczek liczą sobie ponad 20zł..
 10. łukim@n

  Aerograf

  Okej, popracuję nad tym co napisałeś. Zdam relację po następnym malowaniu.
 11. Witam. Dziś odbyło się moje pierwsze malowanie aerografem. Prędzej zastępował go pistolet, lecz chciałem spróbować trochę czegoś precyzyjniejszego. Zacząłem od rozcieńczania podkładu; potem dodałem utwardzacz. 10 minut minęło i farba znalazła się w zbiorniczku. Nacisnąłem na spust i rozpocząłem malowanie. Nie trwało ono długo, gdyż na kabinie pojawiły się "kawałki" farby: Podkreślam, że aerograf był użyty pierwszy raz. Przed samym malowaniem "przepuściłem" przez niego rozpuszczalnik. Prosiłbym o pomoc.
 12. łukim@n

  Aerograf

  Witam. Dziś odbyło się moje pierwsze malowanie aerografem. Prędzej zastępował go pistolet, lecz chciałem spróbować trochę czegoś precyzyjniejszego. Zacząłem od rozcieńczania podkładu; potem dodałem utwardzacz. 10 minut minęło i farba znalazła się w zbiorniczku. Nacisnąłem na spust i rozpocząłem malowanie. Nie trwało ono długo, gdyż na kabinie pojawiły się "kawałki" farby: Podkreślam, że aerograf był użyty pierwszy raz. Przed samym malowaniem "przepuściłem" przez niego rozpuszczalnik. Prosiłbym o pomoc.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.