Jump to content

eagle250

Members
 • Content Count

  15
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Personal Information

 • Location
  Jankowice
 • Interests
  rowery MTB, ogród
 1. Nie malowałem jeszcze żadnymi z tych farb, dlatego też pytam. I mam jeszcze pytanko które z nich są lepsze emalie czy akryle ? Ramę i tak będe malować jakimś sprayem, bo wydeje mi się że tak jest wygodniej i łatwiej. Natomiast farbkami będę malował właśnie elementy silnika, zawieszenia itp. tak jak wcześniej pisałem. Narazie pędzelkiem bo aerografu jeszcze nie mam.
 2. Wracając do tematu. Model jest już rozłożony na częśći pierwsze i powoli zaczynam go sklejać od nowa, oczywiście teraz wszystke łączenia będą oszlifowane, a elementy pomalowane. I tutaj ma pytanko, jakich farb używacie do moalowania, drobnych elementów (takich jak piasty,silnik i jego oprzyrządowanie, wydech tip.) Czy farbki firmy HUMBROL są dobre. Jakieś zdjęcia postaram się dodać jutro.
 3. Być może dlatego że dawałem naprawdę niewielką ilość kleju.
 4. Sklejałem go klejem Revell, w takiej niebieskiej tubce z igłą. Ogólnie to dobrze mi się nim sklejało, a co wy o nim sądzicie ?
 5. Raczej tak bo już go rozebrałem prawie w połowie bez żadnych problemów i strat w materiale.
 6. Witam! Nie tak dawno złożyłem mój pierwszy model Scanii R500, lecz za bardzo się nie przyłożyłem, bo nawet go nie pomalowałem (dopiero po złożeniu znalazłem to forum). Chciałbym teraz przeprowadzić jej renowację i mam kilka pytań. Jakiej najlepiej używać szpachli, i jakimi papierami ją przycierać (grubość ziaren). Chciałbym ją zrobić w barwach tej firmy: A obecnie model wygląda tak:
 7. A jeśli można wiedzieć to z czego te logo i w jaki sposób je wyciełeś ?
 8. Treść posta zostaje usunięta, gdyż jest on całkowicie niezrozumiały... Mod.
 9. Treść posta zostaje usunięta, gdyż jest on całkowicie niezrozumiały... Mod.
 10. Zestwa bardzo fajny, masz może gdzieś relacje z budowy. Możesz mi powiedzieć z czego zaśilane masz oświetlenie, bo ja u siebie mam pod baterie 9v ale szybko się wyczerpuje.
 11. na 100% karbon no tak, z tym że rama jest z karbonu a szybę zastąpiono plastikiem, moja wina bo niedokładnie napisałem
 12. Ciekawy projekcik, ale malowanie które chcesz zastosować (chodzi o ten boczny pasek i napis na nim) pochodzi z mogelu Gallargo Superleggera, który nieco różni się od zwykłej wersji. W rzeczywistości Superleggera jest lżejsza o 100kg, ma podniesiąną moc do 390kW, klapa bagażnika jest z plastiku, a wnętrze jest pokryte całe ankantarą. Nie wiem czy bedziesz starał się upodapniać swój model do Superlegger'y czy tylko zrobisz tan pasek na boku. W każdym bądź razie życzę powodzonka.
 13. no być może, tak przynajmniej Italeri je oznaczyło, ale wiadomo jak z nimi jest. Ps. Nadal czekam na fotki i propozycje malowania dla takiego Volvo, bądź taj nowszej wersji ,,chińczyka,,
 14. A co myślicie o tych barwach. http://www2.picturepush.com/photo/a/257680/640/Fotogaleria/DSCN0739.jpg, co prawda to nie FH12, tylko FH16, ale mi się wydaje że to malowanie jest całkiem fajne i nawet wolałbym zrobić FH16 z naczepą chłodnią w tych barwach, ponadto ta firma jest z mojego miasta ;-), aha czy ten model italerki (http://www.mojehobby.pl/zdjecia/4/5/7/111_rn.jpg) jest taki sam jak ten ze zdjęcia ?
 15. Witam! Mam zamiar zakupić Volviaka FH12 XL70 (taki model: http://www.dy.pl/Handel/images/ita_3840.jpg), w jakim malowaniu byście go widzieli ? Będzie to mój drógi model i mam jeszcze kilka pytań. Jakiego papieru używacie do szlifowania szpachli, oraz jakiej taśmy używacie do maskowania malując budę kilkoma kolorami ?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.