Jump to content

Acid

Members
 • Content Count

  13
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Personal Information

 • Location
  Rzeszów
 • Occupation
  Architekt
 1. Powoli, ale do przodu. Wiele się nie zmieniło, skleiłem "wannę" humvee i zabrałem się za WKM. Osoba odpowiedzialna za tą abominację (WKM) powinna zostać wysłana na przymusowe wakacje u wujka Kima. Części są kiepsko spasowane a w dodatku bardzo drobne przez co szpachlowanie jest niewykonalne. Instrukcja przynajmniej mi niewiele pomogła. Najgorszy jest magazynek zbudowany z dwóch niezbyt pasujących połówek. Ogólnie z tymi paroma częściami męczyłem się chyba dłużej niż z podwoziem HMMWV, boję się pomyśleć ile czasu spędziłbym montując wersję piechoty. Kilka zdjęć: Wanna położona na ramę, wymaga jeszcze trochę szpachlowania i kilku szlifów. WKM, do oszlifowania magazynek. Aparat mimo zastosowania "przystawki do macro"* miał problemy ze złapaniem ostrości. *Lupy
 2. Kubisz model będzie lekko "budżetowy". Niestety, nie mogę lekką ręką wydać trzech stówek na same dodatki do humvee
 3. Krótka przedmowa: Scenka ma przedstawiać wspólny patrol polsko-afgański. Na dioramce znajdą się dwa pojazdy: polski M1025 z pancerzem ASK oraz afgański BMP-2D. Oczywiście taki patrol prawdopodobnie nigdy nie miał miejsca- nie wiem nawet czy w prowincjach kontrolowanych przez polski kontyngent kiedykolwiek były oddziały używające BMP. Jednak armia afgańska ma całkiem sporo tych maszyn więc hipotetycznie jest to możliwe. Wszystko dziać się będzie A.D.2007 z tego też roku pochodzą zdjęcia pierwowzorów obu modeli. W planie jest wykonanie 2-3 załogantów humvee 2 załogantów BMP oraz opcjonalnie kilku afgańskich żołnierzy/policjantów. Dwa poglądowe zdjęcia pojazdów na których będę się wzorował: Wykorzystam następujące zestawy: (Zdjęcie kiepskie bo z lampą) oraz rosyjscy saperzy ICM-u, którzy nie załapali się na zdjęcie. Przeróbek będę dokonywał prawdopodobnie we własnym zakresie ew. kupię jakieś żywiczne kółka do humvee. Pancerz ASK od zera do tego stanowisko strzelca z WKMem ICMu po drobnych przeróbkach. Oczywiście do zrobienia wnętrze. Figurki składaki: załoga BMP dostanie hełmofony od miniartu i ciałka od ICMu, Polacy hełmy tamki ciałka miks academy, tamki i masy modelarskiej wamodu, afgańscy piechociarze to co zostanie Nad przeróbkami BMP jeszcze się nie zastanawiałem ale prawdopodobnie trochę dodatków na zewnątrz i trochę wnętrza by przez otwarte górne włazy nie ziała pustka. Na razie zacząłem kleić amerykańskiego brzydala: Mam wielką prośbę o wszelkie możliwe zdjęcia i rysunki wnętrza BMP, posiadam jedynie dwa i to dość kiepskie.
 4. Przeglądając anglojęzyczne forum militarne natknąłem się na coś takiego: czyżby polska "panterka\żaba"* w Afganistanie? Edit: *Tfu oczywiście chodziło mi o pumę
 5. dzieki wielkie troszke zle spisalem pytanie chodzilo mi o to jakie karabiny wyborowe uzywano\uzywa sie w PKW Afganistan.
 6. Nie wiem czy to wlasciwy temat (jesli nie prosze o przesuniecie) ale chcialbym zapytac: jakich karabinow wyborowych uzywa sie w PKW Afganistan? Sa tam na stanie jakies SWD czy moze juz wylacznie nowsze konstrukcje? btw. wybaczcie brak polskich znakow.
 7. Oto i kolejny postęp prac. Postanowiłem zrobić tanka w wersji kołowej - z gąskami nie wyglądał zbyt ciekawie. Zrobiłem trochę obić, wyszły raczej kiepsko. Mam nadzieję, że wash trochę je zmiękczy i doda uroku Rozjaśnienie suchym pędzlem. Jestem natomiast dumny z rdzawej faktury wydechu: zrobiłem ją obsypując pierwszą warstwę farby sodą oczyszczoną. Myślę że wyszło całkiem dobrze. Kalki nałożone, wybrałem te przedstawiające pojazd w czasie walk w Besarabii (1939). Brudzenie.
 8. Czołg dostał koła i malowanie, trzeba pomalować jeszcze kilka szczegółów, zamontować tłumik i gąski. Maluję farbami Model Master, nie wiem czy rozcieńczam je za mocno, ale strasznie słabo kryją. To co widać na zdjęciach to chyba pięć warstw - mimo tego gdzieniegdzie przeziera biały podkład. Model będzie jeszcze rozjaśniony suchym pędzlem, planuje też popróbować washa.
 9. W ostatnim poście zmieniłem, tych wcześniejszych nie mogę edytować. Dzięki za zwrócenie uwagi, sam nie uświadczyłem tych problemów więc nie zwróciłem na to większej uwagi.
 10. Dawno, mnie tutaj nie było- cóż brak czasu. Jednak prace poszły trochę do przodu. Usterki zostały naprawione, części wklejone i w obecnym stanie tank jest gotowy do malowania. Nie jestem co prawda z niego szczególnie zadowolony (wygląda dość szkaradnie), ale to moje pierwsze dzieło więc cieszę się, że udało mi się go sklecić bez większych trudności.
 11. Kurcze... no to cóż rozklejanie, gorzej że prace poszły dalej i zostały wklejone błotniki. Niemniej dzięki, jutro kolejna aktualizacja.
 12. Widzę że temat cieszy się powodzeniem Oto i aktualny postęp prac: Tak model wyglądał po wojażach wieczorno-nocnych. Tutaj można też zaobserwować wyższość obiektywu nad ludzkim okiem: wszystkie szczelinki, i wypaczenia w normalnych warunkach ledwie widoczne na ekranie komputera rażą straszliwie. A tak wygląda obecnie. Wieża założona luźno, musiałem trochę rozwiercić krążek na którym jest zamontowana gdyż zwyczajnie nie dało się jej osadzić. Model wymaga jeszcze sporo pracy, trochę szpachli będzie trzeba nałożyć. Ogólnie tank składa się bez większych problemów naprawę lekko i przyjemnie. Co do malowania zdecydowałem się na na ciemną zieleń, coś jak trzeci od końca rysunek na tej stronie http://www.o5m6.de/bt_5.html . Pozdrawiam
 13. Witam, modelik w skali 1:72 ukraińskiej firmy Uni Model. Jest to pierwszy pojazd który mam przyjemność składać (wcześniej tylko kilka figurek) toteż możecie liczyć na wiele pytań . Będzie robiony prosto z pudła, ew jakieś maleńkie poprawki. Nie jestem jeszcze zdecydowany co do wzoru malowania- na pewno będzie letnie. Na start zapraszam na mały In-box Za mniej niż 20zł dostajemy 4 ramki z częściami, małą blaszkę fototrawioną, kalki oraz czarno białą instrukcję sklejania z informacjami o oryginalnym czołgu. Wszystko wygląda całkiem dobrze, sporo śladów po wypychaczach jednakże ledwie widocznych i wydaje się łatwych do usunięcia.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.