Jump to content

Skinn3r

Members
 • Content Count

  446
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Skinn3r last won the day on August 17

Skinn3r had the most liked content!

Community Reputation

10 Good

Personal Information

 • Location
  Toruń / Inowrocław

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Sprawdzę, aczkolwiek kompresor jest dość nowy.. Przerobiłem może na nim góra 3-4h malowania.. Jest tak, gdy ciśnienie spada poniżej 3 bar, a wyjściowo są 4 bary. Ale pisałem wcześniej o czasie pompowania "od zera". 3 litry
 2. Sprawdzałem wszystkie łączenia, kolanka, nakrętki i zaworki metodą "na wodę z płynem" i jedyną nieszczelność wtedy znalezioną uszczelniłem teflonem i silikonem, ale to niewiele pomogło. W skraplaczu brak wody, zawór nie syczy. Przy manometrze też nic nie ucieka. Zastanawiam się nad tym zaworem na spodzie butli - w sumie to nie wiem od czego on jest :)
 3. Czołem, Piszę z nadzieją, że ktoś miał podobny problem i znalazł rozwiązanie.. Mianowicie mam kompresor FineArt A-5000 z butlą. Problemem jest jego "czas pracy" i brak wydajności. Po włączeniu, do pełna pompuje się ok 2 minuty, a przy malowaniu ciśnieniem 0.9bar opróżnia się w około 40 sekund (mierzone kilkukrotnie). Owocuje to tym, że nagrzewa się niesamowicie w kilka minut dosłownie. Nie zdążyłem nawet wypsikać 5 kropel Vallejo Model Air a już musiałem zrobić sobie długą przerwę na stygnięcie kompresora.. Szczelność na połączeniach wszystkich sprawdzałem i doszczelnieniłem jedynie jedno kolanko - teraz już jest wszystko szczelne.. A może jednak nie? U kogoś z Was butla też się zachowywała jakby jej nie było?
 4. Dobry Kolejny kurdupel ukończony.. Modelik "na odstresowanie" czyli tytułowy M1130 CV.. Testowałem sobie na nim różne rozwiązania i techniki czy farby, także robiony jest bez dużej spiny 😉 Baza - Tamia XF-58 Cieniowanie, detale - Tamiya XF67, Vallejo 71022, Vallejo 71095 Wash i brudzenie - AK NATO Wash, DAK Streaking Grime, NATO Rainmarks, Africa Dust + pigmenty (wszystko AK Interactive)
 5. Czas na pierwszą galerię od dawna.. Model, który zacząłem robić w ramach stworzenia "czegoś lepszego" niż mój poprzedni Dumvee - KLIK. Myślę, że różnica jest znacząca Baza - M1025 od Dragona + dach Revell'a Dodatki - żywica + T-Model A72001 Koła - Calibre72 Weighted Wheels Farby - Gunze H321 jako baza, Tamiya XF-59 i XF-57 jako preshading i postshading. Wash - AK Interactive OIF & OEF + Tamiya Panel Line Accent Color - Black Pozostało tylko dorobić mu godną podstawkę
 6. Czołem, Kupię żywiczne koła do ZiŁ-131 i Urala 375d w 1/72. Mogą być to wtórne odlewy, mogą być koła Balatona, OKB, cokolwiek..
 7. Ten Starship Streaking wygląda bardzo dobrze na tym kolorze Nie jestem fanem Wielkiej Wojny, ale niektóre pojazdy są bardzo interesujące.. Czekam na więcej zdjęć z prac 😉
 8. Dobrze to wygląda i nie jest przesadzone jak na większości modeli z tego okresu.. 👌
 9. Witam serdelecznie Wiem, że jest na forum temat dot. modelu od Riich Models, a Galaxy Hobby to najpewniej ta sama firma tylko pod inną nazwą, ale tam był tylko link do inboxa, w którym zdjęcia wygasły, a tu wrzucam swoje 😉 Nabyłem właśnie "kandydata na Polaka", czyli M-ATV od Galaxy Hobby. Model wydaje się bardzo prosty, bardzo mało części.. Plastik jest strasznie delikatny i podatny na wyginanie. Niektóre detale są eleganckie, a inne bardzo toporne, zobaczymy jak ze spasowaniem 😉 Fajne jest to, że producent w zestawie daje 4 koła "do stania" czyli z widocznym ugięciem od ciężaru, a także jedno perfekcyjnie okrągłe jako koło zapasowe. Aby dopracować wnętrze, należy usunąć dużo śladów po wypychaczach oraz zapewne trochę poprzerabiać tu i ówdzie. Więcej będę w stanie napisać w trakcie prac nad modelem 😉 Fotki:
 10. Wszystko zależy od wersji i na podstawie czego była budowana Model jest budowany pod okiem "chłopaków od Humvee" 😉
 11. Nadwozie dostało wash i trochę brudku, ale bez pigmentowania, jak ogarnę całość to wrzucę fotkę. Póki co całe podwozie zostało wybrudzone i zapiaszczone, wkleiłem skrzynki w uchwyt na obrotnicy, "spiąłem" ze sobą kufer i kanistry, i zacząłem malować kolejne bambetle..
 12. Warsztat w skrócie.. Kilka lat temu zacząłem dłubać sobie tzw. Dumvee czyli pustynną modyfikację HMMWV. Jako, że w 1/72 nie ma szału w kwestii producentów modeli czy ilości konwersji i bajerów, to trzeba samemu dłubać wszystko co "niestandardowe". No i tak wydłubałem to: Cześć "bambetli" jest z zestawu T-Model A72001 - chyba jedyny taki zestaw do 1/72..
 13. Robiłeś czarnym washem czy ciemno-brązowym?
 14. Walka z wnętrzem powoli dobiega końca.. Zrobiony podest strzelca, dwa uchwyty dorobione. Otwór / "wizjer" w podłodze po stronie kierowcy zaślepiony, od zewnątrz dorobię jeszcze lekkie ślady spawów. Zacząłem też walkę z obrotnicą i stanowiskiem strzelca.
 15. Coś nowego się dzieje.. Mianowicie.. Przysiadłem do wnętrza pojazdu i na tą chwilę ogarnąłem część detali, w tym schowek, którego fabrycznie brak, dodatkowe płyty pancerne czy dźwignia zmiany biegów (automat). Dodatkowo walczę ze wszystkimi łączeniami bo w tym modelu nic do siebie nie pasuje Część skrywająca naped już prawie ogarnięta. Wziąłem się także za modyfikację lamp przednich, bo fabryczne to jakiś dramat... Wnętrza wywierconych otworów będą pomalowane na srebrno, do tego wkleję tam cyrkonię taką "paznokciową" i zaleję to Kristal Clearem od Microscale. We wnętrzu muszę jeszcze dorobić podest strzelca i mocowanie na magazynki do kaemu.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.