Jump to content

Skinn3r

Members
 • Content Count

  434
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2 Neutral

Personal Information

 • Location
  Toruń / Inowrocław

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Warsztat w skrócie.. Kilka lat temu zacząłem dłubać sobie tzw. Dumvee czyli pustynną modyfikację HMMWV. Jako, że w 1/72 nie ma szału w kwestii producentów modeli czy ilości konwersji i bajerów, to trzeba samemu dłubać wszystko co "niestandardowe". No i tak wydłubałem to: Cześć "bambetli" jest z zestawu T-Model A72001 - chyba jedyny taki zestaw do 1/72..
 2. Robiłeś czarnym washem czy ciemno-brązowym?
 3. Walka z wnętrzem powoli dobiega końca.. Zrobiony podest strzelca, dwa uchwyty dorobione. Otwór / "wizjer" w podłodze po stronie kierowcy zaślepiony, od zewnątrz dorobię jeszcze lekkie ślady spawów. Zacząłem też walkę z obrotnicą i stanowiskiem strzelca.
 4. Coś nowego się dzieje.. Mianowicie.. Przysiadłem do wnętrza pojazdu i na tą chwilę ogarnąłem część detali, w tym schowek, którego fabrycznie brak, dodatkowe płyty pancerne czy dźwignia zmiany biegów (automat). Dodatkowo walczę ze wszystkimi łączeniami bo w tym modelu nic do siebie nie pasuje Część skrywająca naped już prawie ogarnięta. Wziąłem się także za modyfikację lamp przednich, bo fabryczne to jakiś dramat... Wnętrza wywierconych otworów będą pomalowane na srebrno, do tego wkleję tam cyrkonię taką "paznokciową" i zaleję to Kristal Clearem od Microscale. We wnętrzu muszę jeszcze dorobić podest strzelca i mocowanie na magazynki do kaemu.
 5. Leopard poległ w starciu z badziewnym Patafixem, czas na coś innego.. Tym razem będzie to GunTruck na bazie HEMTT 8x8 od Academy w 1/72. Od początku widać z czym będzie najwięcej walki - ślady po wypychaczach. Do tego plastik jest strasznie miękki i wymaga bardzo delikatnego szlifowania, by nie odkształcić go. Poza bazą i twórczością własną (opancerzenie paki, obrotnica czy pancerz) na modelu znajdą się koła DefModel. Na jednym ze zdjęć - porównanie koła zestawowego (wszystkie takie same) z kołem przednim i tylnym z zestawu DefModel.. Jeśli walka z tym modelem okaże się udana, to jest już plan na "nowszego brata" widocznego na ostatnim zdjęciu Wtedy czeka mnie walka z samodzielnym tworzeniem konwersji opancerzenia kabiny CPK, ale.. mam bardzo dobry materiał źródłowy.
 6. Rozumiem.. Szkoda, że z brązem coś się zadziało, no ale zdarza się.. Pytam o kolory, bo trochę mocno odbiegają od oryginału i zastanawiam się czy po prostu producent nie podaje złych farb jako sugerowane w instrukcji... Ta zieleń jest trochę zbyt... zielona 😁
 7. Ciekawy pojazd, jak większość Japończyków Trochę kłują w oczy te opony Trumpetera, no ale model z pudła. Ogółem bez podstawki, z takim "usyfieniem", trochę źle ten model wygląda.. Obicia, które zrobiłeś na krawędziach.. Myślę, że przy obecnej technologii lakierów, raczej nie miałyby miejsca. Rozumiem także, że kolory farb jakich użyłeś to te, które producent podał w instrukcji? Model fajny, ale przy takiej rzadkiej spotykalności, warto by było trochę go dopracować
 8. Myślę, że jeszcze je potraktuje pigmentem, bo to przecież świeżo wyprodukowane koła, jeszcze przed jazdą próbną 😁
 9. Rób rób, a jak nie zrobisz, to ja go wezmę 😀
 10. Jak w temacie. Jeśli komuś zalega na dnie szafy Leoś 2A4 od Dragona - tylko i wyłącznie Dragon wchodzi w grę - to chętnie odkupię.
 11. Oho, całkiem fajny żywiczak
 12. Znowu post pod postem, ale dzisiaj przysiadłem do malowania.. Przed bazowym zielonym zrobiłem jeszcze cieniowanie, ale zapomniałem to uwiecznić.. Na zdjęciach też słabo to widać niestety... I jak się okazuje, nowy aerograf nie działa jak powinien.. Ma regulację ciśnienia, ale jak tylko zmniejsze je odrobinę to przestaje podawać farbę 😕
 13. Nie jestem nawet bliski skończenia wszystkich Humvee Ale, jak skończę Leo i jeszcze coś, to dokończę kilka Humvee 😉
 14. Leo zaczyna nabierać finalnych kształtów 🙂
 15. Muszę podglądać co tam "wyskrobiesz", bo jeszcze w tym roku chcę wydłubać mniejszą kopię w 1/72 😁
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.