Jump to content

OSKAR

Members
 • Content Count

  5
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Personal Information

 • Location
  Warszawa
 • Interests
  Malarstwo i grafika, modelarstwo, ASG
 • Occupation
  Architekt,ilustrator
 1. No waśnie chyba mamy ten sam model bo to również 1:48 Model USA. Co do jego przynależności do maszyn wojskowych czy cywilnych to nie bedę się kłócił bo jeszcze nie zglebiłem jego historii. Mało jest niestety materiałów o tych maszynach.
 2. No to pierwsze przymiarki na razie odciąłem połówki kadłuba i szpachluje je w środku i szlifuje od zewnątrz ponieważ powierzchnia modelu jest chropowata. Wewnątrz przykleiłem widoczne na zdjęciu belki konstrukcji kabiny. Niewiele tego ale jakoś trzeba zacząć. Dzięki za wsparcie mam nadzieję że ten model wyjdzie bo już czeka L-19/01 "Bird Dog" następny jakby cywil ale nie do końca
 3. Najgorzej jest niestety z dokumentacją do Pilatusa nie mogę znaleźć żadnej monografii wszystko o Spitfire, Zero, Messerschmitt, Mustang itp. ale nawet jednej książki w ogóle o czymś innym o Pilatusie nie wspominając. Na szczęście znalazłem kilka zdjęć dzięki wujkowi Google i cioci Wiki ale nie wyczerpują one tematu niestety. Dziś postaram się wrzucić już jakieś pierwsze fotki z budowy ale szczerze mówiąc jeszcze będzie nie wiele tego do pokazania.
 4. Witam wszystkich modelarzy Po dłuższej przerwie w modelarstwie związanej ze studiami i pracą powoli udaje mi się w wrócić do ulubionego hobby. Na pierwszy ogień idzie Pilatus PC6 w wersji H2, którego niedawno kupiłem ze względu min. na malowanie typu "Air America". Może będzie to miła odmiana po samolotach bojowych chociaż powiem szczerze ten samolot miał pewien wpływ na wojnę w Wietnamie. Ponieważ będzie to jeden z moich pierwszych modeli od dłuższego czasu skupie się więc przede wszystkim na czystym i prawidłowym wykonaniu tego modelu. Sam produkt firmy Roden w Skali 1:48 na pierwszy rzut oka bardzo przyjemny. Linie łączenia blach oczywiście wgłębne a detale wykończenia np. kabiny pilotów nie wyglądają topornie. Proszę Was o komentarze i porady, dawno już nie kleiłem a jeszcze dawniej nie pokazywałem moich modeli na forum publicznym. Mam nadzieje że was nie zanudzę. No to kilka fotek a potem do roboty.
 5. Świetny model. Nic dodać nic ująć. Sam mam Hellcata od Eduarda i powiem szczerze że w malowaniu brytyjskim bardziej mi się jakoś podoba.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.