Jump to content

black616

Members
 • Content Count

  81
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Personal Information

 • Location
  Pruszków
 1. Nabijając dalej licznik postów w tym temacie.Powiem tak popularność wątku jest zapewne taka bo wielu chce chłopakowi pomóc. A ile na razie z tej pomocy jest tyle pożytku co widać A sam temat ma tą zaletę jeszcze że natchniony melancholiczną nudą w nim wróciłem do swojej 11
 2. Nie ma być takie jak reszta powierzchni górnych czyli RLM 70.
 3. To moze się dołączę i skomentuje to zdjęcie. Czemu Hurri jest cały Zielony ? Myślałem że w Finalndii najpierw latali w kamuflażu RAR potem zamienili na swój. Tymczasem ten to mu ma zamalowanie szachownice czyli musiał je mieć jeszcze w Brytanii Czyżby ten Hurricane był od początku pomalowany na zielono ? Dodatkowo zwróćcie uwagę na to tu mamy hurri A tu fragment skrzydła Karasia Nie wydaje wam się że odcienie są bardzo podobne ? Wiem odważna teoria ale warto się zastanowić
 4. A jednak w tym zakresie (malowanie osłony zewnętrznej silnika) to się zgadzam z Jachudem to zostawić do malowania całości .
 5. Ale jaki nie ma więcej sensu ( w tym temacie ) debatowanie o Hurrim zdobytym przez Finów na Rosjanach ?? Te ex-Polskie i tak nie podchodzą pod temat projektu.
 6. W P.7 tak zrobiłem w sensie że pomalowałem składniowe silnika przed sklejeniem i wszystko wyszło na dobrze.
 7. Pactra będzie lepsza ale jak ci niepasuje to jest jeszcze Model Master http://www.hobbysta.pl/farba-schwarzgrun-rlm-70-polmat-p-4399.html Za 1 istotnie sorrka znalazła się tam czystym przypadkiem. Farba Valejjo jak nazwa wskazuje to inny kolor.
 8. Wiesz wpisanie w google albo w dowolną stronę sklepu Modelarskiego RLM-70 nie boli i nie jest trudne. A na wypadek jak byś nie znał żadnego to proszę pierwszy lepszy link http://www.mojehobby.pl/
 9. To chyba logiczne na jakie kolor ma być silnik. (Jak byś nie wiedział Gun-Metall) Nie nie może jeśli chcesz zrobić maszynę w rękach Niemieckich. Ale jeśli chcesz zrobić maszynę zdobytą przez ZSRR to może być Polish khaki i Polish blue. Ale do tego potrzebujesz czerwonych gwiazd (Sowieci zamalowywali Polskie oznaczenia) P.11 nigdy nie latały w Hiszpanii to wymysł producenta. powierzchnie górne- RLM 70 powierzchnie dolne- RLM 76
 10. I zacznij słuchać rad (oby to nie było pobożne życzenie) Tu masz przykładowo P.7 w służbie Niemieckiej. Tak samoloty były przemalowywane. P.11 powinien być pomalowany na ciemno-zgnito zielony na górnych powierzchniach a powierzchnie dolne na jasnoniebieski. Ale do malowania całego samolotu to ci jeszcze co nieco roboty zostało najpierw sklej PORZĄDNIE model do fazy malowania.
 11. Ale nowość , też mam ten model i owiewka jak i cały model jest OK. Człowieku jak masz się poddawać po obejrzeniu 1 części. To oszczędź sobie czasu i pieniędzy, moderom pracy przy usuwaniu tematów. A użytkownikom czasu na wytłumaczenie ci że brakuje ci podstawowej cechy modelarza SAMOZAPARCIA żeby coś skończyć. A bez tej cechy modelarz nigdzie nie zajdzie więc albo, weź się w garść i zacznij zbuduj i skończ jakikolwiek model (według zaleceń starszych modelarzy) i dopiero potem pokaż co zrobiłeś.Albo przyznaj się sam przed sobą że to hobby nie jest dla ciebie.
 12. eee nie jestem specem od pancerki ale to drugie to chyba Maus co nie ? Co z nim nieteges Botan ? jachud3 też dzięki fajnie się gadało PS. Jachud3 z tego co się orientuję to chyba jesteś jednym z ,,Peczterdziestko-fanów/maniaków" To ci się przyznam ja też kocham ten samolot zwłaszcza P-36 i pierwsze wersje P-40 (Tomahawk)
 13. Ściągnąłem monografie P-40 następujących wydawnictw -Monografie Lotnicze nr.64 i 65 P-40 cz.I i II -Militaria nr. 104 i 122 P-40 cz.I i II -Detail Scale nr. 61 i 62 j.w -Profile Publications nr.136 Currtis Kitttyhawk I-IV W żadnej nie było słowa o użytkowaniu P-40 w lotnictwach Boliwii Dominikany,Kuby,Grecji i Wenezueli czy choćby o propozycjach dla tych państw. Sam zapomniałem że Tajlandia użytkowała P-36/ H-75N o ironio mam ten model u siebie Wniosek jest jeden jahudzie P-40 tam nie latały i nie ma innego uzasadnienia obecności ich oznaczeń na jubileuszowym P-40N jak to że są tam tylko dlatego że te państwa walczyły (w zasadzie wypowiedziały wojnę Osi w 08.12.1941 i pozwalały ochotnikom dołączanie do armii alianckich czytaj: armii USA czyli ich piloci mogli się zetknąć z P-40) po stornie Aliantów i umieszczenie ich tam ma wymiar symboliczny. Ciosem łaski > dla teorii że te znaki rozpoznawcze reprezentują faktycznych i niedoszłych użytkowników P-40 i P-36 jest to że Polskie Siły powietrzne i te w kraju i te na Zachodzie nie posiadały na własność (w sensie ze same wynegocjowały zakup z firmą Curtiss-Wright, potem same, zakupiły utrzymywały i użytkowały) ani P-36 ani 40. Identycznie ma się sprawa z Grekami To chyba zamyka temat.
 14. Jak masz jakieś info na tema tego czy któreś z wymienionych państw w przypadku P-36 i P-40: Polska i Grecja w przypadku P-40 : Peru, Argentyna, Norwegia,Boliwia, Dominikana, Tajlandia , Kuba i Wenezuela. Zamówiły te samoloty to proszę podziel się informacjami bo to ciekawy temat jest (mówię szczerze bez żadnych złośliwości ) . Przejrzałem monografie o P-40 ( ML 65 P-40 cz.2 ) o ich użytkownikach zagranicznych i tam słowa o tych państwach nie było. Zaś co do tezy Chudziutkiego to ma ona swoje podstawy wszystkie oznaczenia z P-40N należały do państw Alianckich Wszystkie miały jakąś styczność z P-40.
 15. Tak jak ktoś będzie chciał małą odskocznie zrobić i przy tym zrobić coś interesującego co mało kto ma już na półce to myślę taka lista będzie w sam raz. Jedyne co mogło by być lepsze na taki kryzys twórczy to lista modeli w malowaniach rzadko spotykanych Samoloty 1/72 -Mig-3 Rewell Rumunia ex-ZSRR -Italeri 1287 Junkers JU-88 A-4 Siły powietrzne wolnych Francuzów ex-Niemiecki Samoloty 1/48 -Hasegawa 09843 P-40M WARHAWK FINNISH AIR FORCE/Fińskie siły powietrzne ex-ZSRR -Mirage-Hobby 48103 PZL P.11c Rumuńskie Siły Powietrzne ex Polska -Mirage-Hobby 48131 PZL-37 A Łoś ex Polska Wraz z Polskimi szachownicami od Techmodu w 1/72 i 1/48 i modelami -Revell 4165 Focke Wulf Fw 190 A-8/R11 -Tamiya 61095 Focke-Wulf Fw190 A-8/A Można zrobić Polskiego FW-190 tak samo z -Heller 80231 Messerschmitt Bf 108 B Taifun 1/72 -Eduard 8054 Bf-108B PROFIPACK 1/48 -RPM 72009 Bf-109 D 1/72 -Academy 2178 Messerschmitt Bf-109D 1/48 -Academy 1661 Fi-156 STORCH 1/72 -Tamiya 61100 Fieseler Fi156C 1/48 Co do Fi-156 to sprawa ma się identycznie z zestawem Fińskich swastyk i numerów Techmoda
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.