Jump to content

Botan

Members
 • Content Count

  216
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Personal Information

 • Location
  Rzeszowszczyzna

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Dlatego jedyny kolejny polski przedwojenny model, o którym myślę, że plastikowy wielkoseryjny powstanie kiedyś powstanie, to rodzina RWD-13. Można zrobić pudełko z Hiszpańskiej Wojny Domowej, bałkańskie z Jugosławią i Chorwacją, cywilne z Brazylii i USA, niemieckie, rumuńskie (gdzie latała eskadra sanitarna pilotowana przez kobiety), szwedzkie, a także izraelskie, ponoć to był pierwszy izraelski uzbrojony samolot wykorzystany w boju, itd. Jednakże moim zdaniem, zamiast lobbować u producentów, to trzeba lobbować i promować modelarstwo u młodzieży i następnego pokolenia - będzie więcej modelarzy, będzie więcej klientów, będzie więcej modeli - proste jak budowa cepa. Jeden nowy modelarz znaczy więcej niż sto internetowych wpisów na forach.
 2. Parę zdjęć jest na Britmodeller. Też się obawiam, że może być taka jakość jak u Kubusia w 1/72.
 3. W Martoli opisali, jakie malowania będą w pudełkach, w "ekspercie" będzie, cyt.
 4. Z tego co czytałem to całkiem nowy model. W sumie ICM już wcześniej zrobił tak z Dornierem Do-215.
 5. Sam siebie zacytuję, bo akurat dzień po moim poście sytuacja się zmieniła. Me 262 jest przełożony na 2018 Źródło
 6. KP odpuścił sobie konkurencję z Airfixem, nie wydadzą swojego. Poza tym do włoskiego malowania Ju-87 dodane będą kokardy RAF, i będzie można sobie zrobić brytyjski ex-włoski zdobyczny egzemplarz.
 7. Do tego Revell w tym roku planuje wypuścić na jesieni M109G. Obrodziło.
 8. Trwa głosowanie na samoloty i M-346 Master zdaje się aktualnie prowadzi.
 9. Italeri na swojej stronie ogłosiło takie coś http://www.italeri.com/news_scheda.asp?idNews=681 Zbierają idea na nowe pomysły. Proszą o przysłanie zdjęć w jpg na e-maila. Ich eksperci zrobią wstępną selekcję, po czym wybrane zostaną umieszczone na Facebooku, gdzie odbędzie się głosowanie. Potem eksperci znów je przeanalizują i jeśli będzie to możliwe, zostaną umieszczone w planach na przyszłe lata.
 10. W komentarzach na Facebooku IBG napisał, że w skali 1/72 Rosomak będzie w przyszłym roku.
 11. Zdaje się jakaś cała seria musiałaby być z tą wadą. Ja swój po prostu reklamowałem w sklepie.
 12. Kiedyś kupiłem od nich RWD-8. Jakby ktoś pytał, merytorycznie estońskie są do niczego. Wolę poczekać.
 13. Uwaga. Kupiłem model Shermana M4A2 w 1/72 (nr katalogowy 79894) i okazało się, że była ramka "D" extra z modelu M4 (ten wihajster nad silnik do brodzenia), za to brakowało jednej z dwóch gumowych ramek z gąsienicami, a że na na jednej jest po jednej gąsienicy różnych typów, na na każdą stronę czołgu byłby inny do założenia. Tak przy kupowaniu pasuje sprawdzić czy nie ma braków.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.