Jump to content

ewpiga

Members
 • Content Count

  205
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

ewpiga last won the day on December 4 2018

ewpiga had the most liked content!

Community Reputation

9 Neutral

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. ewpiga

  X_19

  Tył pojazdu wymalowany. Finalnie jakieś poprawki jeśli uznam, że warto, wykonam.
 2. ewpiga

  X_19

  Tył pojazdu musi być przykurzony./rozjaśniam "chudym" kolorem, farbka Revell 75, 89. Blachy, przepalone wysoką temperaturą. / mieszanka barwy czerwonej, niebieskiej, pomarańczowej i sepii/
 3. ewpiga

  X_19

  Samochodzik pomalowałem kolorowym podkładem/emalie Humbrol/ Jako, że karoseria została wykonana z metalu to chciałem, aby tej blachy było nieco widać. Dodatkowym atutem blachy była jej faktura i kolor przebarwień , którego nabrała podczas wypalania palnikiem. Zrobiłem więc taki myk..po pomalowaniu podkładem odczekałem około 15-20 minut, tyle starczyło mi na zrobienie paru fotek modelu przed „wymywaniem” farby. Po tym czasie zalałem cały model rozcieńczalnikiem i odczekałem kilkanaście sekund, aby farba nieco „napuchła” i zmiękła”. Po czym wybrane powierzchnie wytarłem pędzlem do widocznej blachy. Tak wygląda ten efekt po wyschnięciu farby.
 4. ewpiga

  X_19

  Do świąt nie da rady. To taki pojazd typu „Cafe racer” do krótkich przejażdżek, bez przyjemności ścinania głów. Broni, poza osobistym obrzynkiem, pani nie będzie miała.., choć sam pomysł, aby doposażyć damę w garłacze itepe. przypadł mi do gustu. Samochodzik miał kiedyś lakier czerwony i trzeba go tak wymalować, aby resztki tego lakieru zachowały się na karoserii. Podkład w takich kolorach.
 5. ewpiga

  X_19

  Proszę cie bardzo wytykaj Obojętnie o co będziesz mnie pytał najpierw lojalnie uprzedzę, że inżynierią kwantową w ogóle się nie interesuje. Odpowiem jednak jak rzeczony inżynier. Perspektywizm lub naukowy relatywizm nie jest nigdy względny w stosunku do podmiotu stanowi on nie względności prawdy, lecz prawdę o względności, pojazd rozwija jedynie trzydzieści pięć. Zmienne, wartości i kierunki których przypadki porządkuje w zależności od wartości, nacisku wiatru jakie wydobywa z nich w ich układach współrzędnych w tym przypadku porządek sekcji oszklenia jest uporządkowany względem sekcji kadłuba, której szczyt jest szczelina kompensująca wiatr pod dolną ramką, okienko się nie położy. Powiem ci, te gogle to mnie wykończyły, bo je akurat to musiałem zrobić od podstaw. Resztę blach z łatwością wyciąłem z ramek. Stoi na gumach gotowy do malowania.
 6. ewpiga

  X_19

  Jeden drobny detal przykleję i jutro postawie go na oponach. Gdybym zrobił ten lewy tłumik na modłę prawego, to wtedy wehikuł wyglądałby na uporządkowany a tego chciałbym uniknąć..z resztą i tak już to widać. A miał być pojazdem o absurdalnym wyglądzie i takiej też mechanice. Szybka zamontowana. Podczas wytłaczania obu burt pojazdu wyoblenia rantu różnią się między sobą szerokością. Nie chciało mi się tego poprawiać licząc ,że coś się potem wymyśli. No i jest, na koniec roboty „reling”
 7. ewpiga

  X_19

  Maluję wyłącznie emaliami, farbkami Humbrol, czasami Revell. Maluję laserunkiem. Pierwsza jest podmalówka potem nakładam wiele „chudych” warstw koloru. Zazwyczaj jednak stosuje techniki typu, „mokre-mokre” po takim malowaniu gdy uwidoczni się jakaś „forma” wprowadzam korekty koloru. Poprawki wykonuje „filtrami” sporządzonymi na bazie farbek Humbrol, Revell. Tak po łebkach wytłumaczyć jak to idzie trudno będzie. Mam gdzie fotki z procesu malowania jakiegoś większego detalu w „mokre-mokre” to wkleję. Niewiasta malowana będzie laserunkami więc zobaczysz to krok po kroku, tu w warsztacie. Pierwsza była podmalówka. Zrobiona pędzelkiem kolorem brązowym, po to aby zobaczyć jak będą układać się cienie i czy barwa ta będzie pasować damie. Uznałem, że tak. Brąz nie ma być brązem rozjaśnianym jaśniejszym brązem. Ten zielony podkład to pierwszy kolor, który prześwituje przez brąz. Teraz wszystkie wypukłości na modelu są jaśniejsze i ich nie muszę już malować. Wgłębne powierzchnie wymaluję barwą czerwoną, zmieszanie tych kolorów brąz+czerwony znacząco zaciemni mi te obszary. Pośrednie powierzchnie zostaną nadal brązowe. Na koniec jeśli przefiltruję całość modelu barwą zieloną to będę miał fajnie wycieniowane ciuchy w dominującym kolorze brązowym w odcieniach delikatnej zieleni i czerwieni. Można to zrobić jeszcze łatwiej, pomalować całość na brąz potem brąz rozjaśnić białym, a przyciemnić czarnym i git. Tyle tylko, że takie malowanie dawno mi się znudziło. Przednie koła już mam…
 8. ewpiga

  X_19

  Dźwignie obowiązkowo muszą posiadać przewody hydrauliki ..można powiedzieć, kadłub prawie gotowy.
 9. ewpiga

  X_19

  Mechanizm sterowania, dźwignie kontrujące "znios"...
 10. ewpiga

  X_19

  Seria raczej nie, choć wystylizowana na steampunk jest. Strasznie jak widać na ‘artboksie’ ubogo. A, i odlew jak i rzeźba na taką wielkość, jakością nie powala. Ja dodałem od siebie blaszki z odpadów. Baba poradzi.., w „rakach” pójdzie sobie w góry, nawet w takich ciuchach. A pojazd, jak widać w kabinie pełen pokręteł i zaworów więc bardziej rąk musi używać.
 11. ewpiga

  X_19

  Dziś, steampunkowa dziewczyna, kierowca. Wzrost 1:24, zestaw firmy MB. Odpadkami "złotymi" wzbogacona.
 12. Jest git. /moim zdaniem/. Dodałbym deko koloru czerwonego, w znaczeniu to barwa władzy. Użyta w odpowiednim kontekście może kojarzyć się z walką i śmiercią.
 13. ewpiga

  X_19

  Z braku rury po lewej stronie zdaje się trzeba by dawać jakąś kontrę, poprawkę na prawo podczas jazdy. W sumie racja, rura powinna być. Ciekawie i absurdalnie będzie jak zrobię tu jakiś mechanizm sterowania, który pomoże kierowcy opanować ten „znios”
 14. Jak zawsze mrocznie i inspirująco 👍 Drzewko to sam zrobiłeś?
 15. ewpiga

  X_19

  Rury powieszone...
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.