Jump to content

quidamcorvus

Members
 • Content Count

  497
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

26 Excellent

Personal Information

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Galeria: Rynsztokowcy. Kolejny model Rynsztokowca do Warheim FS.
 2. Galeria: Niziołki z Krainy Zgromadzenia. Traper. Dziś mam dla Was zdjęcia kolejnego Niziołka służącego w szeregach kompanii Niziołki z Krainy Zgromadzenia do Warheim FS. Więcej możecie przeczytać TUTAJ oraz TUTAJ i TUTAJ.
 3. Jeśli należycie do FB grupy Mordheim, to zapewne nieobca jest Wam zapoczątkowana przez Tuomasa Pirinena inicjatywa uczczenia 20-cia premiery gry Mordheim. Jeśli nie należycie, to powinna Wam wystarczyć informacje, że we współpracy z Giuseppe Chiafele i HeresyLab wydany został limitowany do 146 sztuk model Luthera, najemnika znanego z kart podręcznika do Mordheim. Jak napisałem w ostatniej recenzji (TUTAJ), gdzie przybliżyłem Wam model Luthera, zamówiłem dwa egzemplarze, a jeden z nich postanowiłem przemianować na Felixa Jaegera i postawić na pomniku obok figurki Gotreka Gurnissona, o której więcej możecie przeczytać TU. Co do budowy samego pomnika, to więcej postaram się napisać w osobnym poście, a tymczasem zapraszam do obejrzenie zdjęć pomnika Felixa i Gotreka.
 4. Warsztat: Teufelsberg. Prace nad budową wsi Teufelsberg do Warheim FS powoli zbliżają się do końca. Do zrobienia pozostały praktycznie detale, takie jak wykończenie podstawek na których stoją budynki, przyklejenie trawki elektrostatycznej i kwiatów, dodanie zabrudzeń i kilki napisów na ścianach, przyklejenie kilku listów gończych oraz szyldu nad wejściem do gospody. Ponieważ w wiadomościach pytacie skąd pochodzą poszczególne elementy, to pokrótce postaram się na to odpowiedzieć. Budynki zostały wyprodukowane przez Lasercut Buildings, a większość z nich kupiłem w sklepie Tereny do Gier, gdybyście byli nimi zainteresowani, to na stronie producenta jest większy wybór. Drzewa iglaste, które dodałem ostatnio pochodzą z zestawów 24641 oraz 26830 od NOCH, a stosy skrzyń od Micro Art Studio, ponadto dodałem tarcze strzeleckie i pomniki, a także beczki, skrzynie i kufry od różnych producentów oraz grzyby od SpellCrow i Kromlech i Dead Cattle Terrains od Ristuls Extraordinary Market. Do tej pory w poradnikach związanych z Teufelbergiem pokazałem Wam jak zrobiłem: - mur pruski - dachówki - strzechę - drzewa owocowe - sernik - studnie - tarcze strzeleckie Zapraszam do lektury powyższych poradników. https://imagizer.imageshack.com/v2/xq90/922/DjEikk.jpg[/IMG
 5. =Galeria: Kult Pogromców z Karak Kadrin. Pogromca Trolli. Sygnalista. Dziś mam dla Was zdjęcia kolejnego Krasnoluda do Kultu Pogromców z Karak Kadrin do Warheim FS, kórego pomalowałem w ramach #65 edycji Figurkowego Karnawału Blogowego.
 6. Galeria: Łowcy czarownic. Przy okazji lipcowej edycji Figurkowego Karnawału Blogowego której gospodarzem jest Pepe z bloga Fantasy w miniaturze pomalowałem dwa dodatkowe modele łowców czarownic oraz pobrudziłem nieco modele, aby nadać im trochę bardziej grimdarkowego charakteru.
 7. Galeria: Ogar Chaosu (2). Ogar Chaosu to skonwertowany model Nurglinga od Games Workshop oraz Dread Wolves od Great Escape Games.
 8. Galeria: Rynsztokowcy. Rynsztokowcy to Skaveni, które danym było poznać mroczne tajemnice Sztuki Cichej Śmierci. Rynsztokowcy do perfekcji opanowali umiejętności bojowe oraz sztukę podchodów i dokonywania morderstw. Zdarza się, że Rynsztokowcy operują poza zwykłymi grupami Skavenów i często samotnie, jako lepiej przystosowani do infiltracji obozowisk wroga i siana zamętu za jego liniami. To elitarni harcownicy i zwiadowcy, którzy w sztuce podchodów i pod względem prędkości ustępują jedynie Nocarzom. Rynsztokowców wykorzystuje się do zmiękczania szeregów wroga jeszcze przed rozpoczęciem potyczki. Nocne misje, podpalenia i zatrucia źródeł wody należą do ulubionych taktyk tych niewidzialnych wojowników. Rynsztokowcy oferują swe nikczemne usługi wodzom klanów i wykonują zlecenia Rady Trzynastu. Na rozkaz Panów Rozkładu, Rynsztokowcy ukradli bądź zniszczyli historyczne zapiski dotyczące ataków Szczuroludzi z wielkich bibliotek Imperium, poszukiwali sposobów na spenetrowanie Szmaragdowych Wrót Ulthuanu i starali się odnaleźć spadkobierców przerażających Wampirów Von Carstein. Do Skavenblight spływa nieprzeliczona liczba sekretnych informacji, a Rada Trzynastu ślęczy nad każdym raportem, by stale być o jeden krok przed niezliczonymi wrogami. Jak być może szanowne państwo-draństwo pamięta, w 2018 roku rozpocząłem rekrutację modeli do Zwiadowczego stada Klanu Eshin. Do złożenia kompanii wykorzystałem zestaw Screaming Bell od GW z którego złożyłem Więźniarkę oraz częściowo Rydwan i Zaklinacza. Model Deathmaster Snikch został dowódcą kompanii, a Czarnoszczurem został model Skaven assassin z gry The Silver Tower, a Łowcą niewolników został Packmaster Skweel Gnawtooth. Stronnicy to Posłańcy nocy oraz Rynsztokowcy, a także Niewolnicy, których zdjęcia będziecie mogli oglądać na blogu w najbliższych tygodniach.
 9. Galeria: Władca Marionetek Co prawda zdarzyło mi się już wcześniej pomalować figurkę z Kinder Niespodzianki, ale i tym razem postanowiłem wziąć udział w Figurkowym Karnawale Blogowym, który w czerwcu prowadzi Dziadu z Lasu. W celu pozyskania odpowiedniego modelu posprzątałem razem z córkami ich pokój, a następnie po długotrwałych pertraktacjach handlowych udało mi się pozyskać niewielką figurkę zająca lub królika, którą przygotowałem do malowania. Aby model nie był samotny do towarzystwa otrzymał figurkę złowrogiego dzieciaka z nożem i misiem oraz Władcę Marionetek, czyli figurkę Joseph the Wanderer II od Scibor MM.
 10. Galeria: Teufelsberg - Tarcze strzeleckie. Budowa wsi Teufelsberg do Warheim FS trwa, a kolejnym elementem, którym postanowiłem urozmaicić teren są tarcze strzeleckie, o budowie których więcej napisałem TUTAJ.
 11. Galeria: Niziołki z Krainy Zgromadzenia. Sierżant. Dziś mam dla Was zdjęcia kolejnego Niziołka służącego w szeregach kompanii Niziołki z Krainy Zgromadzenia do Warheim FS.
 12. Galeria: Teufelsberg - Pomniki Dawno nie było żadnego pomnika, co? To dziś mam dla Was trzy kolejne, które znajdą swoje miejsce we wsi Teufelsberg do Warheim FS. Na piedestałach zrobionych z kolumn z zestawu Arcane Ruins od Games Workshop umieściłem Valtena, Felixa Jaegera oraz Prezbitera Sigmara. Dodatki to różne bitsy i świece zrobione z przewodu elektrycznego, tak jak napisałem TUTAJ. Z kolei kruki pochodzą z zestawu Ravens Basing Kit od HQ Resin. Do tej pory w poradnikach związanych z Teufelbergiem pokazałem Wam jak zrobiłem: - mur pruski - dachówki - strzechę - drzewa owocowe - sernik - studnie - tarcze strzeleckie Zapraszam do lektury powyższych poradników.
 13. Galeria: Kult Pogromców z Karak Kadrin. Pogromca Trolli, Chorąży. Dziś mam dla Was zdjęcia kolejnego Krasnoluda do Kultu Pogromców z Karak Kadrin do Warheim FS, którego pomalowałem w ramach #65 edycji Figurkowego Karnawału Blogowego.
 14. Galeria: Teufelsberg - Stosy skrzyń. Waloryzację makiet budynków od Lasercut Buildings, w większości kupionych w sklepie Tereny do Gier, można uznać za zakończone. Nadeszła więc pora na uzupełnienie i zróżnicowanie podstawek na których stoją makiety. W kwietniu były to beczki, a dziś chcę wam pokazać pomalowany zestaw Ware Piles Boxed set od Micro Art Studio, który pomalowałem u docelowo zostanie umieszczony na makietach Teufelsbergu.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.