Jump to content

sotter

Members
 • Content Count

  799
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Personal Information

 • Location
  Katowice
 • Interests
  Figurki, Artyleria, Dioramy

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Panowie, Panie do sprzedania 3 znakomite modele w 350. Bogactwo waloryzacji zawstydza nawet mnie. Fotki obejrzeć można na Alle. Mój nick to sotter. Zapraszam bo okazja niepowtażalna.
 2. krzysiek1990rtk Wiesz, zasadniczo każdy komin jest właśnie "dziurawy"
 3. Się przychylam. Te 30 cm pąkli, omułek i innego tałatajstwo wydaje sie przesadą, tym bardziej że koło Madagaskaru coś tam próbowali czyścić.
 4. No według relacji świadków o ile sie nie mylę to warstwa narośla miała 30 cm co wydaje mi sie mało prawdopodobne. Macie jakieś zdjęcia takich porośniętych kadłubów?
 5. Nazwa trawiona, te sieci to raczej jak naleśnik prawie powinny leżeć, ale nie byłem w stanie tego tak zrobić. Nie jestem pewien czy je wiązali, czy raczej to liny od bomów na których były rozpinane robią takie wrażenie na zdjęciach. spiton ----> dzieki. Zastanawiam sie czy nie gmerać przy części podwodnej. Bezpośrednio przed bitwą według świadków porośnięte były te części bardzo grubą warstwą skorupiaków, glonów, etc.
 6. blacman ------> dzięki, zamówione. Prace trwają nadal z lepszym lub gorszym skutkiem. Pokład stonowany, generalnie chyba nie będę już przy nim gmerał: carski dwugłowy orzeł i nazwa okrętu na swoich miejscach, makro wykazało, że orzełka trzeba lekko dogiąć jeszcze z jednej strony : no i uporałem się z sieciami przeciwtorpedowymi. W 700 wszystkie jakie widziałem są mocno przeskalowane, na moim Borodino tez ale troszkę mniej ;) Oczywiście trzeb aje będzie trochę pobrudzić i zardzewić:
 7. Dwa szybkie pytania: 1. Bandera bojowa rosyjska w 1:700 dostanę gdzieś czy trzeba rzeźbić? 2. Czym szklicie w 700 koledzy? Z góry dziękuję za pomoc
 8. Ooo to o tym myślałem, nie Dyskant tylko Olender. Niektóre opisane konflikty mocno egzotyczne. Ostatnio niestety czytałem chyba najgorszą historyczną książkę "Cingtao" chyba też Rogackiego. I o ile o wojnie japoński rosyjskiej było spoko to to jest beznadziejny zlepek kilku przypadkowych wątków a o samych działaniach wojennych kilka stron.
 9. Zgasiłem różnice w deskowaniu pigmentem Tamiyi teoretycznie tekowym. W praktyce przyciemnił pokład ale też teraz pokład wygląda na mocno sterany. W sumie pasi. Foty dopiero jak śpisz aparatem rozłożę bo komórką niewiele da sie pokazać. Irlandczyk85 a na czym Ty pływasz?
 10. A to w tej serii takich małych książeczek prawda? o bitwie pod Yalu też była jedna.
 11. Czytałem "Ostatniego spod Cuszimy", Dyskanta rzecz jasna też. Jest jeszcze takie opracowanie z wydawnictwa Inforteditions zdaje się "Wojna japońsko-rosyjska" i to chyba wszystko po polskiemu. Dyskant jeszcze taką książkę o wojnach morskich końca XIX i XX w. Co by nie mówił taki rejs przez niemal cały świt zakończony dramatyczna klęską to epicka historia. Co do mundurów próbowałem coś po rosyjsku szukać ale nic nie mogę znaleźć. Przy tej skali czy grantowe, czy czarne niewielka różnica ale białe to jednak dosyć duża różnica. Nie mam pojęcia co z tym zrobić. Póki co gnę relingi. Wielkie dzięki za pomoc, może ktoś będzie w stanie przesądzić kwestię umundurowania.
 12. Hmm.. nie mam pojęcia szczerze mówiąc Generalnie to chyba oglądając w rzeczywistość okręt z takiej odległości by miał "rozmiar" taki jak w 700 niewiele byłoby widać. Rdzy też nie Czy ktoś ma info, jak matrosy imperialne były odziane podczas rejsu eskadry Pacyfiku?
 13. Hehehe, dzięki za dobre słowo, ale walczę by trochę wyciszyć pokład. Stety albo niestety Borodino musi być umorusany bo jednak kawał drogi ta eskadra przepłynęła. Zamarkowałem złotą farbą mosiężne bulaje.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.