Jump to content

WojtekzIna

Members
 • Posts

  281
 • Joined

 • Last visited

Reputation

1 Neutral

Personal Information

 • Location
  Inowroclaw
 • Interests
  stara muza
 • Occupation
  Sklepowy
 • Website

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. 1. Mnie nie bulwersuje, uśmiecham się tylko i idę dalej. 2. Poleciałeś PADem mieszasz ideę z ludźmi
 2. Komuna się skończyła. Każdy ma prawo żądać ceny jaka mu się podoba, kupujący nie musi tego kupować.
 3. Poprawiłem: adres (Szkoła Podstawowa nr 11 im. Armii Krajowej, plac Evry 3, 34-400 Nowy Targ.) - I Podhalańskim Festiwalu Modelarskim "Ciupaga 2019" - Przepraszam Dodałem: 25-26.05.2019 KOSZALIN - VIII Bałtycki Festiwal Modelarski 28-29.09.2019 BIELSKO BIAŁA - IV Międzynarodowy Przegląd Modelarski - Poland Model Show ;
 4. W imieniu swoim i wszystkich ludzi którzy za mna stoją, chciałbym bardzo podziękować za bardzo dobrze zorganizowaną imprezę. Wykwintne spotkanie integracyjne z przepysznymi przekąskami w Harnasiu pod opieką Angeli (przecudnej urody) i w takim wybornym towarzystwie to wielka przyjemność, a i mały interesik ubiłem z Tomkiem (również przecudnej urody) laureatem Inowrocławskiej Złotej Kozy. Jeszcze raz dziękuję i zapisuję się na przyszły rok, o ile organizator pozwoli na takich samych zasadach jak w tym roku.
 5. Qrka podwodna ! Impreza w listopadzie, jest połowa września ! Wątek na Modelworku od 4 września. A tam tylko nazwa termin i miejsce. Napiszcie coś o tym, na forum docierają nowi użytkownicy, nie każdy musi wiedzieć na czym polegają Wasze wystawy. Nie chce Wam się ? Kilka postów wyżej napisałem przecież:
 6. Wojtku, wystawy w Muzeum Techniki mającym siedzibę w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie,nie miały nic wspólnego z LOK'iem... Nie ? A mnie zawsze z LOK zapraszali i chyba tam był Puchar Prezesa LOK.
 7. Troszkę zmyliłeś mnie tym Podsumowaniem Sezonu, bo od niepamiętnych lat jest takie podsumowanie sezonu organizowane przez LOK w Pałacu Kultury i Nauki. A tak na marginesie to ja zauważam w modelarstwie dwa sezony, wiosenny i jesienny, oczywiście są wyjątki ale tak to się układa. Dla przyszłych informatorów (według obecnej nomenklatury Sygnalistów) proszę o informacje: - termin - pełna nazwa - miejsce odbywania imprezy - profil (kartony, plastiki, konkurs) - link do informacji
 8. Chętnie dodam ale o jakie zakończenie sezonu chodzi ? kto ? gdzie ? Jak brzmi nazwa wydarzenia ?
 9. Andrzeju albo zbyt powierzchownie przeczytałeś moją myśl, albo celowo deprymujesz adwersarza. Napisałem, że obserwuję nasilenie takiego zjawiska od około 10 lat i że zbiegło się, a nie, że uzależnione jest. Otóż nie mam takiego wielkiego doświadczenia jak Ty, ale od około 15 lat intensywnie obserwuję imprezy modelarskie, nie wszędzie jestem w stanie być ale Internet mi pomaga. Ponad 10 lat temu uczestniczyłem w bardzo wielu imprezach gdzie organizator wystawił swoje modele. Presja aby to zmienić pojawiła się nieco później i stopniowo na wielu imprezach takie zmiany następowały. W żadnym, ale to w żadnym miejscu nie napisałem, że uważam za moralnie dopuszczalne, aby organizator wystawiał modele i jednocześnie je sędziował. Napisałem tylko, że nie widzę powodu aby organizator nie wystawiał swoich modeli jeżeli nie ma wpływu na ich ocenę. Niemniej, z uwagi na powszechnie panujące oczekiwania społeczności, na inowrocławskiej imprezie my jako organizatorzy nie wystawiamy swoich modeli do oceny, a jedynie jako wystawowe. A ja nie byłem, ale wiem w niezwykle wiarygodnego źródła, że odczytujący wyniki nawzajem siebie dekorowali i nikomu to nie przeszkadzało. Pisałem, że wykręcasz się Flachą I o tym wiem ale jak wiesz i te proporcje stale się zmieniają. Przyczyna jednak jest w poziomie cywilizacyjnym. Ciągle u nas społeczeństwo uważa modele jako zabawki. Następna przyczyna to poziom zamożności społeczeństwa. Wystawcy handlowi oczekują jednak jakiś korzyści z tego, że ponoszą koszty przygotowania stoiska (koszt wyposażenia, transportu, …), a nasze społeczeństwo ma znacznie mniejszy potencjał nabywczy. Inna przyczyna to „wychowanie w trzeźwości”, większość imprez odbywa się na terenach szkół, a tu jak wiesz nawet małe piwko to zbrodnia w kształtowaniu postaw dzieci i młodzieży. Trzeba czasu, abyśmy potrafili podchodzić do tych spraw co najmniej jak Czesi.
 10. No tak jeden napisze UK drugi GB i jest powód do sporu To, że jest to impreza tylko dla IPMS nie zmienia postaci rzeczy, że organizator wystawia swoje modele i inne IPMS nie krzywią się o to. Tu jest tylko kwestia skali. Ale jest taka jedna impreza (a nawet więcej) ale jest taka bliska memu sercu, że co rok wielki nacisk stawia się na na ten człon czyli integrację modelarzy. Gdzie organizator (czyli my) wynajdujemy bardzo neutralne miejsce otwieramy swoje serce przepełnione najlepszym na świecie żurkiem i białą kiełbasą, a i zabezpieczamy katalizator do zadzierzgnięcia integracyjnych stosunków. Zapraszamy wszystkich uczestników, ale Ty nie dajesz się zaprosić, a to Mossonem się wykręcasz, a to kobitkami, a to Flachą
 11. Moja pamięć i obserwacje jednak wskazują na to, że tak nieco ponad 10 lat temu zaczęto tę teorie narzucać, a zbiegło się to wraz z rozwojem forów internetowych. Nie twierdzę, że takie przypadki nie miały miejsca wcześniej, jednak nie była to obowiązująca zasada tak jak dzisiaj. np Telford organizatorem jest IPMS GB i tam nikt się nie krzywi jak organizatorzy dają sobie nawzajem wyróżnienia. Niemniej tu zostałem przyłapany i przyznaję się, że jestem krajowym obserwatorem, a o światowych mam nikłe pojęcie i tu chylę czoła z pokorą i oczekuję sprostowania lub potwierdzenia moich informacji z drugiej i trzeciej ręki.
 12. około 10 lat temu ktoś wymyślił, że to tak powinno się robić i pod płaszczykiem nie oceniania swoich udało się wszystkim wmówić ze tak być powinno. Tym czasem inne kraje nie znają języka polskiego i jeszcze o tym nie wiedzą. Więc na największych imprezach światowych nikt nie ma z tym problemu. Cała sztuka nie polega na tym, żeby komuś coś zakazywać (bo to najłatwiej się robi) ale na tym aby dobrać takich sędziów, że ich ocena będzie sama się broniła. Trudne, szczególnie w naszej piekiełkowej naturze. Tu podałeś przykład dotyczący zupełnie innej sprawy, czyli tego o czym piszę cały czas - nie oceniania swoich modeli. Powtórzę więc: sędzia przyjezdny na konkursie organizatora oceniając modele organizatora nie wchodzi w konflikt oceniania swoich modeli.
 13. To prawda, jak i to, że każdy ma takie parcie (może nie parcie ale satysfakcję), dlatego stara się budować coraz lepsze modele. Istotne jest tylko jak do tego podchodzi. Czy kopiąc się z konkurencja i pracując bardziej w otoczeniu niż przy modelu. Czy stawiając nowy model mówi "a teraz popatrzcie i powiedzcie co o tym sądzicie" (czasem ta chwila jest ważniejsza niż oficjalne zakończenie), ale nie wierzę gdy ktoś mówi, że dla niego nie ważne jak jego pracę oceniają inni. W końcu człowiek to zwierzę stadne. Natomiast Piotrku twoje określenie "bo rodzi to podejrzenie" też mnie nie przekonuje. Zawsze jakieś podejrzenia mogą się zrodzić, jak podałem przykład poprzednio. Natomiast nie widzę powodu do podejrzeń kiedy do oceny przyjeżdża sadzią np z IMRS i ocenia modele organizatora w Pcimiu. Natomiast rodzą się podejrzenia jak np. przyjeżdża sędzia z IMRS i ocenia w Pcimiu modele z IMRS. Dodam, że to co piszę nie powinno rodzić żadnych podejrzeń bo na imprezach modelarskich nie otrzymuję kartek, blaszek i kieliszków.
 14. Więc okopujemy się na swoich stanowiskach i nie zamierzamy starać się zrozumieć innych. A mnie właśnie interesuje argumentacja dlaczego to organizator nie może wystawiać modeli na własnym konkursie gdzie sędziują osoby w żaden sposób nie związane z organizatorem, nie dostają zupy, ani fantów,... ?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.