Jump to content

Kawior_2004

Members
 • Content Count

  2
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Personal Information

 • Location
  Warszawa
 • Interests
  Wojsko Polskie
 1. Poszukuję oryginalnych zdjęć ( i linków do nich ) Willys'ów MB i Ford'ów GPW służących w PSZ i LWP. Mam spory zbiór pochodzący z internetu i skanów ale każde nowe chętnie przyjmę. Te wozy ( w WP ) to od lat mój modelarski konik. Jeżeli szukacie jakieś konkretnej wersji, egz. lub jednostki to proszę pisać, chętnie pomogę w miarę możliwości. POZDRAWIAM.
 2. WITAM ! Zaczynam budowę Willys'a MB z zestawu Italeri No. 7506 w skali 1:72. Temat mi nie obcy bo od 2005 roku ''lepię'' Willys'y MB i ich modyfikacje w skali 1:35 oparte na zestawach Tamiya No. 35217. Brak czasu ( i lenistwo ) spowodowało, że miałem 3 lata przerwy ale wracam. Na rozgrzewkę - i dla odmiany - to samo ale w skali 1:72. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Zestaw wybrałem kierując się proporcjami ( nigdy nie byłem purystą rwącym szaty o milimetry różnic wymiarowych ). Po bliższych oględzinach widzę, że: 1. Sklejania to zbyt wiele nie będzie ( całe 11 części ) jednak bryła ładna i jak na tą skalę bardzo szczegółowa - odlane zapinki maski, uchwyty na bokach kadłuba, łopata i kilof, dźwignie biegów i reduktora. 2. Jakość materiału i odlewu bardzo dobra - wytnie się łatwo a połączenia z ramką dadzą się łatwo obrobić. 3. Duży plus za rozłożony dach ( brak stelaża da się naprawić ) - wg mojej wiedzy w tej skali występuje tylko w tym zestawie. 4. Proporcje O.K. - po złożeniu ''na sucho'', można się czepiać zbyt małego rozstawu kół, ale to da się łatwo poprawić. 5. W porównaniu z Academy to niebo i ziemia; ładnie zaznaczone światła i kierunki, ładne proporcje ramy szyby i charakterystycznie wystająca przed atrapę maska silnika - inne zestawy skalę 1:72 jedynie udają bo ''na oko'' blizej im do 1:76 5. Do poprawki lub dodania: światła na przednich błotnikach i ich osłony, lusterko, w/w stelaż dachu ( złożony lub rozłożony ) i w/w rozstaw kół. Ogólnie jestem zadowolony tym bardziej, że za 32 zł. modele są dwa. Ocena na starcie - 5. Założenia: ładnie i zgodnie z prawdą historyczną ( dokumentacja zdjęciowa na etapie kompletowania ) ale bez aptekarstwa jeśli idzie o mega szczegóły, malowanie - zgodnie z moimi głównymi zainteresowaniami czyli PSZ - nr 1 w barwach 1 DPanc. ( Humbrol 155 ), nr 2 w barwach II K.P. ( Humbrol 93 ). Nie wykluczam kontynuacji tego tematu rzeki w tej skali. Zdjęcia dam po zakończeniu budowy ( może się trochę zejść - praca, dwoje dzieci i ... lenistwo ) bo nie bardzo jest co fotografować w trakcie. Jeżeli koś z Was już budował ten zestaw chetnie poznam opinię i doświadczenia. POZDRAWIAM.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.