Jump to content

bigmodel

Members
 • Content Count

  759
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

3 Neutral

Personal Information

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Żadne z wyżej wymienionych. Miałem okazje sędziować PT-91 Twardy, made by Flachenty. I znam magiczny sekret, które "dżdżownice" pasują 😉 A że w planach jest WZT-3 i MID to trzeba znać wiedzę tajemną. MID posiada takie same gąsienice, co Twardy w wykonaniu Andrzeja, trzeba sobie sprawić gąsienice typu Diehl do Panzerhaubitze 2000 z Friullmodel. Trzeba tylko zmienić/przerobić wieniec koła napędowego.
 2. Witaj, Na razie odpowiedz na cz.I czyli mocowanie koła. To zapasowe koło było nad planowe i wyglądało to tak. Z jednej strony opierało się o ramię do której była zamocowana szyna osłon a z drugiej strony o zapasowe koło.
 3. Fakt. Te dwa zdjęcia zostały wykonane 21 kwietnia w Bolonii.
 4. Nie Amerykański, tylko Brytyjski. Biała gwiazda na dachu to znak rozpoznawczy dla alianckiego lotnictwa, że to pojazd aliancki. Podczas wojny krążył taki dowcip. Kiedy bombardują Niemcy chowają się Anglicy. Kiedy bombardują Anglicy, to chowają się Niemcy. A kiedy bombardują Amerykanie, to chowają się wszyscy. Dwa, jest to wersja M3A5 z nitowanym kadłubem z silnikiem Diesla, dodatkowo jest to wersja dowodzenia albo wersja OP.
 5. Może zabrzmi głupio ale mam jedno pytanie, chodzi mi o jakoś plastiku użytego w modelu Trumpetera. Czy jest tak samo miękki i elastyczny jak plastik użyty, np w Rosomaku z IBG czy Miniartoych T-55. ? Dla osób robiących model na półkę bez żadnych przeróbek, to materiał bez zastrzeżeń. Ale jeżeli ktoś ma w planach, ciecie, podklejanie polistyrenem, szlifowanie i przerabiane detali, to jest koszmar, plastik użyty, np przez Miniart czy IBG, jest strasznie miękki, po podklejeniu polistyrenem lubi się wygiąć. Dlatego do WZT-3 i MID-a, chyba jednak użyję sprawdzonej Tamiyi. Ledwo udało mi się uratować zrobioną dolną część wieży z Rosomaka. Po naklejeniu detali wykonanych z polistyrenu, po upływie ok dwóch tygodni, element przypominał miskę do zupy, tak się powyginał. Musiałem robić wszytko na nowo i zamiast detali z polistyrenu, musiałem użyć specjalnie w tym celu wykonanych detali foto-trawionych. Z plastikiem Tamiyi nigdy nie miałem takich problemów.
 6. Krzyże są w dobrych miejscach. i kawałek drugiej strony Pozdrawiam
 7. I według mnie, to jest strzał w 10. 😉 Foto by sil3nt - PoBitwie.pl
 8. Oto i on - Lublin 1995 r. https://www.flickr.com/photos/16498755@N07/page297 Kamilu, dzięki za link, WZT-2 nie znalazłem, ale parę innych ciekawostek wypatrzyłem. Między innymi naszego T-55 w trójkolorowym malowaniu z Lublina z 1995 roku.
 9. Kamil, mam pytanie, czy podczas poszukiwania materiałów na temat Bałkanów, nie trafiłeś może na jakieś zdjęcia WZT-2 w barwach Jugosłowiańskich lub Serbskich ?
 10. Proszę Cię, nie rozsiewaj bzdur. To fake news. Nikt na chwile obecną nikt nie zamierza zamykać miasta Wrocław.
 11. No i już jest zapowiedz 😉 Miniart - 37090 T-55A POLISH PRODUCTION https://www.facebook.com/miniart.models/photos/pcb.1543103785855748/1543103182522475/?type=3&theater
 12. Sama klapa jest bardzo fajna, ale diabeł tkwi w szczegółach. Tak jak napisał OLO, pokrywy/klapy do przeróbki. Tak wyglądają klapy w naszych 54-kach i 55-tlach, poniżej dwa skany z mojej "książki". Pytanie czy siatki i stelaż pod siatkami będzie też pasował. będą pasować. Pozdrawiam Jacek
 13. Musze zobaczyć, chyba powinienem jeszcze mieć gdzieś wieże z Miniartowego T-54A. Została mi po projekcie z WZT-2. Wieża ma być kompletna czy skorupa z dachem ?
 14. Akurat siatki są ok, takie jak powinny być. Tylko jedna drobna uwaga, te siatki są dedykowane do modelu Tamiyi. Pytanie czy będą pasować do T-55 z Takoma. Bo do 55-tki z Miniartu na pewno nie będą pasować.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.