Jump to content

Krisownia

Members
 • Content Count

  760
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Personal Information

 • Location
  Poznań/Posen
 • Interests
  Modelarstwo, technika wosjkowa, gaming, sporty wytrzymałościowo - siłowe.

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Jak w temacie, duże pojemniki 45 ml, dobry miałki proszek: https://www.mojehobby.pl/products/AV0016-Weathering-Powder-Iron-Oxide.html Pojemniki jeszcze o tyle fajne, że się nie przewracają jak co inne.
 2. Recenzja kleju: http://michtoy-from-the-front.blogspot.com/2017/07/trench-runner-review-julian-conde.html
 3. 4GB darmowego teraz. Pzdr K
 4. No efekt efektem tylko zobacz na boki wieży, czyściutkie a góra jakbyś wiadro ropy wylał, ja wiem, że góra zawsze brudniejsza ale musisz mieć ciągłość kolorystyczną na modelu. Brud czyli kolory brązowe musi być wszędzie ale w różnym natężeniu. Pzdr K
 5. Przetrzyj górną płytę wieży, jest stanowczo za ciemna.
 6. 8,8GB teraz, miłego weekendu.
 7. Kurde blacha, co za pech ostatnio na forum, same straty... Może można dostać takie jarzmo z żywicy np. Panzer Art?
 8. Jeśli sądzisz, że droższy aerograf załatwi sprawę to jesteś w błędzie. Naucz się obsługiwać Fiata zanim wsiądziesz do Porsche. Przecież na początku ten Mar psikał to znaczy iż nie był wadliwy, po prostu go zapchałeś surfacerem i tyle. Powalcz z tym Marem bo możesz nie mając doświadczenia, załatwić tego Steinbacka w ten sam sposób a szkoda by było, testy się robi na tanim sprzęcie.
 9. Przyjemny w odbiorze, co jest słabe to: - narzędzia i same fendery za mało zróżnicowane, przydałoby się więcej odrapań, zacieków, akcentów rdzy, śladów ekspolatacji, - klocek drewniany klasyka wygląda jak pudełko po butach niestety, - te plamki z oleju nienaturalne, takie nieśmiałe. Ogólnie fajny model bez większych wpadek, powyższe uwagi dotyczą detali i są tylko na przyszłość, także luz. Dałbym 7/10
 10. Sprawdź czy nie przekręciłeś dyszy, b. łatwo urwać gwint i masz nieszczelność, dysza do wymiany w takim wypadku. Druga sprawa na początek polecam Ci używać produktów bez rozpuszczalnika organicznego, bazowanych na samej wodzie np. farby Vellejo AIR specjalne do aergrafów, które używasz prosto z butelki bez zawracania głowy mieszaniem, gunze zwłaszcza seria C jest dla bardziej zaawansowanych. Z Vallejo AIR jest prosto, lecisz z butelki i nic się nie martwisz. Podkład szary nr 097 jest b. dobry ma te same zalety co gunziak ale nie wymaga dodatkowego rozpuszczlnika organicznego, starczy woda. Jeśli potrzebujesz więcej podkładu są fajne kolorowe (w kolorach RAL) w dużych butelkach specjalnie pod aero. Inna sprawa gunziaki są w niewygodnych słoiczkach a Vallejo jest w fajnych buteleczkach z dozownikiem, pipeta zbędna. Kup sobie podkład szary Vallejo i zrób porównanie, nie będziesz zawiedziony.
 11. Możesz rozwinąć? Czego w takim razie używasz do kamo z rozmytymi krawędziami? Zbyt drogi - droższy od plasteliny która się nadaje, ale trzeba trafić tę dobrą kup kilka rodzajów plastelin i przetestuj mi zadziałała zwykła chińska ze sklepu papierniczego, ale jak piszę trzeba wpierw sprawdzić bo różni są producenci i różne receptury. Moim zdaniem szkoda marnować droższy blutac na malowanie camo kiedy sprawdzi się coś tańszego, ta masa jest zbyt dobra aby służyła jedynie za maskę. Co do mocy to blutac ma lepszą adhezję od plasteliny co nie zawsze jest porządne, zależy od konkretnego zastosowania. Ja używam blutac głownie do mocowania małych elementów w czasie malowania zamiast uchwytów mechanicznych oraz do prowizorki jak pisałem kiedy np. kiedy robię figury do dioramy przyklejam blutakiem kończyny i testuję sobie różne pozy przed sklejeniem na stałe. Staram się wykorzystać w pełni potencjał tej masy mam na myśli głównie dobrą adhezję i możliwość ponownego użycia nawet kiedy jest mocno zabrudzony nadaje się do dalszych prac, blutac wymyślono właśnie po to aby móc go używać wielokrotnie. Początkowa wysoka adhezja sprawia iż degradacja tej masy do stanu bezużytecznego nie jest łatwa. Pokryty farbą akrylową dalej zachowuje właściwości pomimo iż adhezja jest słabsza ale nie jest zerowa i dalej wystarczająca. Podsumowałbym tak, blutak jest super i sprawdzi się wszędzie i do camo i do mocownia i można go wielokrotnie używać ale opakowanie zawiera stosunkowy mało masy, na mały pojazd starczy ale na większe już może być potrzebna druga paczka. Tam gdzie można zalecam używać czegoś tańszego jeśli się sprawdza w celu oszczędzenia samego blutac.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.