Jump to content

marekl1975

Members
 • Posts

  9
 • Joined

 • Last visited

Reputation

0 Neutral

Personal Information

 • Location
  Inowłódz
 • Interests
  2 Wojna Światowa
 1. Witam! Modele robię już od jakiegoś dłuższego czasu, ale nigdy ich nie brudziłem. Jak nakładać pigment suchy a jak wash? Słyszałem, że do nałożenia suchego pigmentu (plamy rdzy) trzeba nałożyć cieniutką warstwę super glue. Prawda?
 2. Czy ktoś malował samochody lakierami firmy Motip w sprayu? Próbowałem i trochę skaszaniłem plastik. Zrobiły się bąbelki na tworzywie z Italeri. Czy lepiej nie stosować motipa?
 3. Mam model lotniskowca USS Enterprise z Revella w skali 1:720. Jak wiadomo, malowanie według instrukcji jest Revellacyjnie prymitywne i postanowiłem ów lotniskowiec stuningowac nieco. W związku z tym mam pytanie, czy ktoś wie jakie farby zastosować w palecie Federal Standard? Kolor poniżej linii wodnej, kadłub, pokład, windy, nadbudowa etc. Przekopałem chyba cały net i jakoś nie mogę znaleźć solidnego schematu malowania. Na zdjęciach widać, że pokład jest w innym odcieniu niż kadłub, windy też itp.
 4. Używaj wódki, albo rozcieńczaj spirytus wodą destylowaną aby farby się nie ważyły. Spirytus do akryli jest za mocny. Tyle, że jest to farba Vallejo z serii Liquid Gold, czyli farba akrylowa na bazie alkoholu a nie wody.
 5. Witam! Kupiłem farbę Vallejo metallic na bazie alkoholu. Chciałem malować aerografem i jako rozcieńczalnika użyłem spirytus rektyfikowany 95%. Farba niby rozcieńczona, ale za każdym razem odtrąca się pigment i na dnie zbiorniczka powstaje gęsty osad. Co jest grane?
 6. Witam Cię! Też mam taką audicję z Reva. Mam do Ciebie prośbę abyś podał mi parę szczegółów: - producent i numer katalogowy tych masek do szybek - producent i numery katalogowe blaszek Dzieki z góry!
 7. Mam model USS Enterprise z Revella w skali 1:720. Jak prawidłowo go pomalować? Czy ktoś moze dać mi numerki emalii Model Master, Gunze tak aby jak najbardziej wygladał na prawdziwy okręt.
 8. Skąd wziąłeś taką zieleń metallic? Kupiłeś gotową farbę (firma, numer) czy zrobiłeś mieszankę?
 9. Mam zamiar malować samochody farbami pryzmatycznymi Alclad II. To znaczy ALC-201, 202, 203, 204. Jak osiągnąć ten efekt zmiany koloru? Czy tę farbę trzeba kłaść na jakiś specjalny podkład? Czy może jest to po prostu lakier na kolorową farbę? Mam jeszcze pytanie odnośnie ALC-205 Holomatic Spectral Chrome. Czy to może jest lakier na elementy chromowane?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.