Jump to content

pilex7

Members
 • Content Count

  797
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

4 Neutral

Personal Information

 • Location
  Kraków

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Odniosłem takie wrażenie, ale myliłem się i przepraszam bardzo. Dziękuje tez za Twój post. Co do reszty to zgadzam się stu procentach. I mnie się zdarza, że po paru psiknięciach coś nie gra wtedy próbuję rozcieńczyć w aero lub stosować inne sztuczki. Ostatnio coraz częściej wylewam bo farbka która spłynie lub robi się skórka pomarańczy przyjemna nie jest. Zgadzam się również, że pogoń za "tą" jedyną barwą jest również czasami walką skazaną na niepowodzenie - mam też chyba coraz mniejsze znaczenie bo to co sobie pokazujemy to często wiele razy przetworzone fotografie. Ale z drugiej strony
 2. Dziękuje pięknie za jakże wyczerpującą odpowiedź. Utwierdza mnie ona w przekonaniu, że nie ma jednej prawidłowej odpowiedzi jak rozcieńczać. Bardziej w odpowiedzi Qz9 zmartwiło mnie podejście "ja tak robię więc jak robią inni to bez sensu". Rozumiem, że w miarę doświadczenia mieszania wszystkiego ze wszystkim nabiera się coraz większego doświadczenia i w pewnym momencie można mieszać bez stosowania instrumentów pomiarowych takich jak strzykawka, naparstek, pipeta, waga czy inne. Nie rozumiem jednak czemu tą miarą należy traktować wszystkich innych. Warto - moim zdaniem, przy okazji - zdać s
 3. Rozumiem, ale co proponujesz zamiast odmierzania proporcji farbki i rozcieńczalnika?
 4. Cześć Pomalowałem małą część (spoiler) farbą Humbrol Spray bezpośrednio z puszki. Ta farba to Black Gloss 21. Wygląda jakby farba była bardzo agresywna (podobnie jak niektóre akrylowe w sprayu w sklepach budowlanych) i weszła w reakcję z plastikiem lekko go żrąc. Sprawdziłem również na łyżeczce z plastiki i efekt ten sam. Tych farb Humbrola w sprayu używam już parę lat ale zawsze je przelewałem do aerografu i nie miałem takich efektów. Zastanawiam się czy one wszystkie mają taką cechę czy tylko na moja się tak zachowuje? Czy ktoś zaobserwował podobny efekt?
 5. Przygotowania ukończone, wszystko gotowe, a my czekamy na naszym miłych gości - modelarzy Pragnę raz jeszcze podziękować tegorocznym sponsorom Festiwalu: Sponsorzy Festiwalu: Sklep modelarski MojeHobby – http://www.mojehobby.pl Arrow ECS – http://www.arrowecs.pl Air Liquide E&C Poland SA – https://przemysl.air-liquide.pl Sklep modelarski Agtom – http://www.agtom.eu ASLAN ceramika modelarska – http://www.ceramika-modelarska.pl COBI S.A. (dystrybutor Revell) – http://revell.com.pl Lukgraph Resin Kit – http://www.lukgraph.pl Sklep modelarski Martola – http://www.martola.
 6. (G) - Błyszczący (SG) - Satynowy (M) - Matowy (Cl) - Transparentny A01 - Black (G) A02 - White (G) A03 - Royal Blue (G) A04 - French Blue (G) A05 - Sea Blue (G) A06 - Dark Red (G) A07 - Insignia Red (G) A08 - Yellow (G) A09 - Aircraft Gray (G) A10 - Dark Green (G) A11 - Green (G) A13 - Orange (G) A14 - Brown (G) A17 - Wood Tan (G) A18 - Clear (Cl) A20 - Africa Yellow (M) A21 - Hull Red FS30075 (M) A22 - Earth Red FS30117 (M) A23 - Field Drab FS30118 (M) A24 - Dark Tan FS30219 (M) A25 - Armor Sand FS30277 (M) A26 - Insignia Red FS31136 (M) A27 - Insi
 7. Osobiście z tym "polecaniem" byłbym bardziej ostrożny, chociażby ze względu pewną ilość nieścisłości, np. FS30279 ma mieć odpowiednik MM 2053 (!) Wracając do malowania Prowlera: FS30140 - Model Master 1754 lub 1954, Model Master Acryl przybliżony 4604 lub 4707 FS30279 - Model Master 1567 lub przybliżony 2110, Model Master Acryl 4709, który należy rozjaśnić białym. FS20499 - Model Master 2021, Model Master Acryl 4697 Jeżeli malujesz innymi farbkami, to napisz jakimi.
 8. Czy możesz napisać do czego potrzebujesz tych farbek; będzie wtedy łatwiej znaleźć odpowiednik.
 9. Jako posiadacz dwóch aerografów H&S nie czuję się w żaden sposób dyskryminowany. Ja odbieram te posty jako apel o rzetelne przedstawiania informacji o produktach, a nie uprawianie szemranego marketingu wychwalającego zalety tego aerografu. Zapewne parę osób jest nieco zawiedzionych cechami H&S w zderzeniu z opisem: aero-które-samo-maluje. Greatgonzo słusznie zauważył że "Istotne jest to, że o jakości malowania i tak decyduje klasa malarza, a nie sprzętu" i warto o tym pamiętać. Potwierdzeniem tego faktu są modelarze, którzy zdobywają nagrody malując Humbrolami i aerografem za 35zł.
 10. Robert, pomalowałem parę łyżek z propozycjami AZModel i Hi-Decal. 1. AZModel, humbrole 65 27 102 i 118. Wydaje się on całkiem dobry i gdyby go chcieć pomalować Pactrami to należałoby wziąć: A68 A37 A33 i A24. 2. Schemat malowania podany przez Hi-Decal czyli 65/120, 78, 195 i 83/120 jest dla mnie trochę dziwny 3. Na podstawie zdjęć bardzo wypłowiałego MiGa-17 z Muzeum zaproponowałbym nieco jaśniejszy układ czyli Pactry A70, 39, 106 (lub 83) i 96. Kolory są dobrane jedynie bazując na intuicji. Na koniec wszystkie łyżki razem.
 11. Vallejo jest mistrzem świata w sprzedawaniu lakieru bezbarwnego pod różnymi postaciami. Wydaje mi się, że podobnie jest z płynami do kalkomanii. Pierwszy z nich Decal Fix - Setting Medium to taki rodzaj lakieru którego zdaniem jest przyklejenie kalkomanii. Drugi natomiast, Decal Medium - Decal Softener to lakier bezbarwny matowy, którego głównym zadaniem jest zniwelowanie "schodka" brzegów kalkomanii. Nie udało mi się zaobserwować, żeby te "płyny" zmiękczały kalkomanie.
 12. 1789 - jest do olejnych. Do wodnych jest ten poniżej:
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.