Jump to content

jan-kol

Members
 • Content Count

  80
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

jan-kol last won the day on July 13

jan-kol had the most liked content!

Community Reputation

11 Good

Personal Information

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Tak, egzemplarz z Gryfa, ale podpory skrzyni zostały wykonane w oparciu już o katalog części, zbiornik paliwa również. To model prototypowy należy zauważyć, jakieś drobne niedociągnięcia mogą być. Przewidywana cena za zestaw, w skład którego wchodzą elementy, które wymieniłem na początku to 550zł. Strażacki jest w planach, ale chyba wcześniej powstanie dźwig-stoi taki w Starachowicach w oryginale. Jest jeszcze druga wersja kabiny N23 ryflowana. Też będzie w odlewach więc każdy ma wybór.
 2. Ukończony model prototypowy. Tym razem bez postarzania i wodotrysków i tego typu, bo mam co do niego nieco inne plany niż własna gablota.
 3. Rama jest foto-trawiona z alpaki, ale docelowo zestawy będą z mosiądzu. Będą gotowe zestawy to napiszę.
 4. Tak, to jest wszystko od podstaw. Planuję jakieś 10 setów.
 5. Witam, rozpoczynam nowy projekt. Tym razem polska ciężarówka średniej ładowności, czyli Star 25 w wersji wydłużonej. Zestaw-bo ostatecznie ma być kilka zestawów na sprzedaż-będzie się składał z: -odlewów żywicznych -blaszki foto-trawionej -kliszy do zegarów tablicy rozdzielczej -instrukcja w postaci zdjęć (w tym zdjęcia i filmy referencyjne oraz schematy z katalogu części) -reflektory wykonane z żywicy przeźroczystej -wydruki 3D detali trudnych w odlewaniu typu: zawory, itp. Prezentowany model to model prototypowy z próbnych odlewów. Jest też kabina N23 czyli ryflowana-kanciasta. Poniżej kilka zdjęć
 6. To drobna gąbka z Landscapes in detail.
 7. Prace w toku. Rama i wózek jezdny.
 8. Czy ktoś chętny aby podłączyć się pod grupowe zamówienie na model spychacza T-130? W zależności od ilości chętnych koszt z przesyłką do PL wynosi max 580zł. Model widoczny na stronie producenta. Ilość ograniczona, nie będzie wznowień jak podaje producent.
 9. Witam, pomyślałem, że pochwalę się swoim nowym projektem i zrobię jakąś relację z budowy. Przedmiotem jest polska koparka firmy "Waryński" o symbolu K611. Udało mi się taką złapać w Sochaczewie, ponieważ zawsze mi się podobała-to kolejny pojazd z dziejów PRL. Parę zdjęć z neta jak to wygląda w oryginale i fotki z budowy. Oczywiście to jest prototyp, niepozbawiony jakiś mniejszych lub większych wad. Blaszki fototrawione i wydruki 3D mojego projektu. Dla wielbicieli tego typu klimatów modelarskich od razu mówię, że zestaw do montażu jest możliwy, a reszta na priv.
 10. Zbudowałem sobie takie coś. W zasadzie dla zabawy i przetestowania nowych pomysłów, szczególnie na drogę betonową. Płot wydrukowałem w 3D i poskładałem z widocznych segmentów, które później pomalowałem farbami olejnymi i dodałem mech. Płyty drogowe zrobiłem z masy tynkowej wciśniętej w formę silikonową. Stąd taka fajna fakturka. Można tutaj uzyskać naprawdę dużo różnych wariacji powierzchni. Pomysł myślę b. dobry na imitację starych płyt betonowych. I nie zabrakło elementu "ludzkiego" czyli miejsce na piwko po pracy musi być Proszę nie czepiać się kontrastu Trochę za mocno podkręciłem go w aparacie
 11. jan-kol

  MeliusManu

  Informuję jak obiecałem. MeliusManu oddał mi pieniądze za rezygnacje, przed chwilą sprawdziłem konto, dziś została zaksięgowana wpłata, tak więc ja mam z nim sprawę zakończoną. Jak widać trwało to jakiś czas i zużyło sporo nerwów zarówno moich jak i zapewne jego, a można było to rozwiązać wcześniej a nie robić dziwne gry. Decyzje pozostawiam innym co do interesów z firmą.
 12. jan-kol

  MeliusManu

  Podejrzewam, że była to zemsta za opisanie go na forum, ale na FB też go opiszę po polsku i po angielsku !!! A przesylki nie odbiorę.
 13. jan-kol

  MeliusManu

  25 kwietnia oficjalnie zrezygnowałem z wydruku kalkomanii. Dziś udało mi się dodzwonić z innego telefonu i rozmowa wyglądała tak: -chciałbym zapytać kiedy odda mi Pan pieniądze za projekty z których zrezygnowałem? -wczoraj wysłałem Panu wydruki...prawie miesiąc po tym jak złożyłem rezygnację. -odpowiadam-tak nie będzie proszę Pana... -owszem tak będzie-krzyknął i odłożył słuchawke. Tak wygląda rezygnacja z zamówienia w firmie MeliusManu. I co ja mam teraz z tym zrobić?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.