Jump to content

jan-kol

Members
 • Content Count

  73
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Personal Information

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. To drobna gąbka z Landscapes in detail.
 2. Prace w toku. Rama i wózek jezdny.
 3. Czy ktoś chętny aby podłączyć się pod grupowe zamówienie na model spychacza T-130? W zależności od ilości chętnych koszt z przesyłką do PL wynosi max 580zł. Model widoczny na stronie producenta. Ilość ograniczona, nie będzie wznowień jak podaje producent.
 4. Witam, pomyślałem, że pochwalę się swoim nowym projektem i zrobię jakąś relację z budowy. Przedmiotem jest polska koparka firmy "Waryński" o symbolu K611. Udało mi się taką złapać w Sochaczewie, ponieważ zawsze mi się podobała-to kolejny pojazd z dziejów PRL. Parę zdjęć z neta jak to wygląda w oryginale i fotki z budowy. Oczywiście to jest prototyp, niepozbawiony jakiś mniejszych lub większych wad. Blaszki fototrawione i wydruki 3D mojego projektu. Dla wielbicieli tego typu klimatów modelarskich od razu mówię, że zestaw do montażu jest możliwy, a reszta na priv.
 5. Zbudowałem sobie takie coś. W zasadzie dla zabawy i przetestowania nowych pomysłów, szczególnie na drogę betonową. Płot wydrukowałem w 3D i poskładałem z widocznych segmentów, które później pomalowałem farbami olejnymi i dodałem mech. Płyty drogowe zrobiłem z masy tynkowej wciśniętej w formę silikonową. Stąd taka fajna fakturka. Można tutaj uzyskać naprawdę dużo różnych wariacji powierzchni. Pomysł myślę b. dobry na imitację starych płyt betonowych. I nie zabrakło elementu "ludzkiego" czyli miejsce na piwko po pracy musi być Proszę nie czepiać się kontrastu Trochę za mocno podkręciłem go w aparacie
 6. jan-kol

  MeliusManu

  Informuję jak obiecałem. MeliusManu oddał mi pieniądze za rezygnacje, przed chwilą sprawdziłem konto, dziś została zaksięgowana wpłata, tak więc ja mam z nim sprawę zakończoną. Jak widać trwało to jakiś czas i zużyło sporo nerwów zarówno moich jak i zapewne jego, a można było to rozwiązać wcześniej a nie robić dziwne gry. Decyzje pozostawiam innym co do interesów z firmą.
 7. jan-kol

  MeliusManu

  Podejrzewam, że była to zemsta za opisanie go na forum, ale na FB też go opiszę po polsku i po angielsku !!! A przesylki nie odbiorę.
 8. jan-kol

  MeliusManu

  25 kwietnia oficjalnie zrezygnowałem z wydruku kalkomanii. Dziś udało mi się dodzwonić z innego telefonu i rozmowa wyglądała tak: -chciałbym zapytać kiedy odda mi Pan pieniądze za projekty z których zrezygnowałem? -wczoraj wysłałem Panu wydruki...prawie miesiąc po tym jak złożyłem rezygnację. -odpowiadam-tak nie będzie proszę Pana... -owszem tak będzie-krzyknął i odłożył słuchawke. Tak wygląda rezygnacja z zamówienia w firmie MeliusManu. I co ja mam teraz z tym zrobić?
 9. jan-kol

  MeliusManu

  Ja z tego co się dowiedziałem to Pan Piotr jest tylko podwykonawcą i nie jest w stanie w żaden sposób wpłynąć na to, co robi Kajetan i na to co zrobi, a czego nie zrobi-przynajmniej tak mówi. Wasze szczęście, że nie płaciliście z góry...ja dostałem raz zamówione kalki po pół roku, ale tym razem musiałem zrezygnować jak pisałem i tu jak widać zaczynają się schody. Kasa chętnie wzięta, ale oddać to niekoniecznie. W końcu większość zamawiających płaci z góry bo taka jest procedura u Meliusa. Jeśli jakiś kontakt nawiążę z P. Kajetanem i kasa zostanie zwrócona to napiszę tutaj i tam, że sprawa została rozwiązana pozytywnie i nie będziemy więcej współpracować. Jeśli nie, to pierwszym krokiem będzie zgłoszenie na Policję, a następny to już sąd. Nie mam zamiaru darować tej kasy bo nie jestem jakimś milionerem, na każdą złotówkę muszę zapracować.
 10. jan-kol

  MeliusManu

  Chciałbym opisać swoje doświadczenie z firmą MeliusManu. Otóż stanowczo odradzam robienie jakichkolwiek interesów z tą firmą. 2x zlecałem wykonanie kalkomanii dla kolegi z USA. Pierwszy raz czekałem ponad pól roku. Pieniądze z góry wpłacone, bo jakże by inaczej i sobie pracują, a człowiek czeka, czeka i czeka. W końcu przyszły... Ostatnio zamówiłem kalki za cenę ok 300zł. Czekałem, czekałem, miały być szybko. Później nagle pojawił się problem z tuszami, które gdzieś po cle trzymali i Melius nie miał czym drukować. Miały być już w styczniu. Oczywiście moje projekty, nic nie było rysowane przez firmę. W końcu kolega się zdenerwował i zrezygnował. Niezwłocznie powiadomiłem o tym Meliusa telefonicznie, poprosił o napisanie maila w tej sprawie-powiedział "nie ma problemu", kasa zostanie zwrócona. Było to chyba z miesiąc temu i cisza. Na maile brak odzewu, na smsy także, telefonów nie odbiera-kładzie "lachę", a kasy jak nie było tak nie ma. Jest to nieuczciwy gość, nierzetelny, krętacz bo rozumiem, że na kalkomanie jest kolejka, ale zrobić zwrotny przelew to przecież 5 minut.
 11. Dzieki! Planuje sprzedac Kamaza ale musze dorobic winietke:) tylko raczej bede celowal w zagranice bo w PL to nie pojdzie raczej za tyle ile bym chcial.
 12. Dzięki wszystkim ! Rejestracja będzie tylko niestety MeliusManu wysyła kalkomanie już 3 miesiące :( Chyba na Moson będzie bez tablic...albo coś innego wymyślę. Następny będzie model urządzenia do asfaltu lanego KAP 2000 ,żeby mieć co podczepić do Ursusa od TB Models (zrobię z 5 kompletów jakby ktoś chciał coś tak nietypowego), następnie planuję skończyć Stara 660 a potem właśnie marzy mi się Jelcz serii 300 i Star 28, tylko muszę się wybrać do kolegi, który takowe pojazdy posiada w szopie
 13. Możliwe, aparat uwydatnia takie detale, zaraz się poprawi. Dzięki.
 14. Dzięki, zamysł jest taki: stary Kraz na sprzedaż, stojący przez długi czas na podwórku przy płocie, jak zapewnia właściciel "w b. dobrym stanie, tylko trzeba go trochę umyć"
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.