Jump to content

Worius

Members
 • Content Count

  50
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Personal Information

 • Location
  Lubelskie,Kraśnik
 1. Witam. Zdjęcia miałem zrobić i wrzucić już dawno, ale jakoś nie było czasu .. Przez ten okres czasu brzydkie dziwne drzewo zostało wyrwane.Posadziłem nowe i do tej pory wyrosło . Teren się ciut zachwaścił, czołg okurzył (na zdjęciach niezbyt widać ) a błoto przestało świecić . Mam nadzieję że, teraz już wygląda ładnie. Tylko w aparat w telefonie trochę kolory "wypłowił"... created by picasa2html.com Sama podstawka: created by picasa2html.com Nie polakierowałem jeszcze czołgu ponieważ nie mam jeszcze niczego do "napędzenia" aerografu. A ten lakier revella w puszeczce to się nakłada prosto z od razu z niej? Nie mogłem też jakoś docisnąć tych korzeni, za bardzo sterczą czy może być?
 2. Czy, mógłby mi pan podpowiedzieć jakich listków użył pan do dioramy z E 10 ? Jak pan uzyskał taki kształt ?
 3. Shermana wcześniej zepsułem, bo zacząłem go w wakacje i jeszcze to były eksperymenty.Zrobiłem kilka modeli i go dokończyłem.Starałem się jakoś poprawić. Nie wiem dlaczego się tak świeci.Polakierowałem satyną spróbuje puścić jeszcze jedną warstewkę.
 4. Witam. Przedstawiam moją pierwszą dioramę i pierwszy w życiu wykonany czołg (ogólnie 3 lub 4 model w życiu).Ten mój Sherman ma chyba warsztat tu na forum ale zapomniałem o nim i model skończyłem bez dalszych relacji... Na tym modelu pierwszy raz zastosowałem wash, suchy pędzel. Drzewko ukręciłem z cienkiego drutu stalowego. Podstawka jest wykonana z masy solnej, w takim jakby pudełeczku . Zapraszam do oglądania . created by picasa2html.com Jeszcze kilka : created by picasa2html.com I foto w sepi: created by picasa2html.com Do dioramy użyłem produktów heki: created by picasa2html.com Dziękuję za uwagę i zapraszam do komentowania Ps.Proszę nie zwracać uwagi na pudełeczko otaczające podstawkę...
 5. Witam. Mam zamiar wykonać w przyszłości ten model. Jakich farbek humbrola powinienem użyć i czy humbrol 155 (light olive drab) będzie pasował jako kolor bazowy? Oto link z modelem: http://www.mojehobby.pl/zdjecia/8/0/6/1268_2_ita0090_1.jpg
 6. Ma być nakładany w sprayu czy pędzlem też można?
 7. Zamiennik odpada, bo jest droższy od modelu... A jaki lakier byłby najlepszy?
 8. Sorki ale nie wiedziałem gdzie dodać...
 9. Właśnie sklejam model rwd-8.Gdy zabrałem się za kalkomanię, namoczyłem na 30 sek. i wyciągnąłem.Chciałem zsunąć szachownicę z papierka na skrzydło tyłem pędzelka, no i wtedy zrobiła się dziurka, kalkomania się rozkruszyła. O co tu chodzi Kalkomania była za stara czy to moja wina?
 10. Witam. Mam problem z gąskami Italeri do Shermana M4A1 1:72.Najpierw je pomalowałem, potem próbowałem nałożyć i skleić na modelu. Okazały się za małe i to przeszkadzało w pracy .Próbowałem także kleić oddzielnie (bez czołgu ) i w tym przypadku praca też poszła na marne.Teraz kleję plastikowe ale one przy zębatkach też nie do końca pasują.... I tu zrodziło się wiele pytań: Czy wszystkie gąski tej firmy są takie słabe? Jakiej firmy gąski są najlepsze? Czy opłaca się dokupywać gąski do każdego modelu oddzielnie?
 11. Gumowe najpierw próbowałem nałożyć na model i skleić, potem na odwrót. Teraz przyklejam plastikowe...
 12. Podczas tego całego zamieszania farba sama zeszła a i tak sie nie przykleiło. Oczyszczę lekko koła z farby i spróbuję..
 13. Witam ponownie. Na razie nie wstawię zdjęć modelu ponieważ użądzenie którym robiłem te zdjęcia zostało zabrane ... Ale jak coś wykombinuję to od razu je wstawię. Mam pewien problem z gąskami i potrzebuję pomocy. Próbowałem założyć pomalowane już gąski lecz one po prostu nie chcą się skleić.Kleiłem je budaprenem do gumy, i zaciskałem w imadle, i nic przez cały czas się rozczep. Mam jeszcze zapasowe plastikowe. Co mam zrobić?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.