Jump to content

pzbora

Members
 • Content Count

  71
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Personal Information

 • Location
  Gdynia
 1. Pozwolę sobie jeszcze raz poruszyć temat specyfiku AK. Mam nadzieję, że pomożesz rozwiać moje wątpliwości... Pracuję nad modelem Buffalo i mam zamiar wykonać delikatne odrapania lakieru. Myślę, że proces będzie wyglądał następująco: - podkład z SuperMetalizera Gunze - warstwa Worn Effect - biały pas wokół tylnej części kadłuba - maskowanie pasa taśmą Tamiya - I kolor kamuflażu - maskowanie przy użyciu masy plastycznej Patafix - II kolor kamuflażu - drapanie Ostatnio czytałem co nieco o stosowaniu preparatu, o którym mówimy, i powiem szczerze - mam cykora. Podobno Worn Effect nie t
 2. Witam. Po ciężkich bojach z BR.20 postanowiłem zrobić coś szybkiego i dla relaksu. Bardzo prosty i dokładny model. Wykonany z pudełka bez dodatków.
 3. Zacieki, a właściwie smugi wykonywałem rozcierając pędzelkiem suche pigmenty w kierunku opływu powietrza.
 4. Tak, specyfik nanosiłem aero. Nie trzeba niczym rozcieńczać ponieważ konsystencja jest niczym woda.
 5. Większe smugi wykonałem aerografem, natomiast te bardziej precyzyjne suchym pigmentami rozcieranymi pędzlem w odpowiednim kierunku.
 6. Malowałem z ręki aerografem. Farby gunze i tamiya.
 7. Witam po dłuższej przerwie. Przedstawiam ostatnio "wymęczony" produkt Special Hobby w skali 1/48- BR.20 Cicogna. Ogólnie długa droga przez mękę z dużą ilością szpachlowania. Dodatkowo zastosowałem blaszki z zestawu Eduarda oraz wykonałem linie nitowania które urozmaiciły nieco powierzchnię płatowca.
 8. Faktycznie taki kamuflaż stosowano ale nie mam pojęcia jaki był cel takiego maskowania.
 9. Mój ostatni model to typowy Włoch Macchi MC.200 Saetta. Następny w kolejce to również typowy Włoch BR. 20 Cicogna, więc ten egzemplarz dla odróżnienia postanowiłem zrobić w innych barwach .
 10. Witam i przedstawiam galerię CR.42 LW w Skali 1:48 firmy Italeri. Jako dodatek zastosowałem jedynie elementy fototrawione Eduarda.
 11. Dziękuję za słowa uznania i cieszę się, że się podoba. W planie mam jeszcze jednego Włocha- Fiata BR.20 ale to już chyba na zimę.
 12. Witam serdecznie. Mimo, że nie udokumentowałem warsztatu to postanowiłem zamieścić efekt końcowy prac nad tym modelem. Model większości już znany w tym malowaniu wzbogacony został przeze mnie o zestawy fototrawione Eduarda.
 13. Witam wszystkich i zapraszam na skromną galerię ukończonego La-7. Model dość prosty i nie miałem z nim większych problemów z wyjątkiem dopasowania owiewki i drobnego szpachlowania. Warsztat: http://modelwork.pl/viewtopic.php?f=86&t=41685
 14. Górę malowałem Humbrolami 140 i 164. A to już ostatnie zdjęcie z zakończonego warsztatu i zapraszam do obejrzenia skromnej galerii: http://modelwork.pl/viewtopic.php?f=64&t=41902
 15. Sidolux i kalkomanie już położone. Ich barwy wyglądają zbyt intensywnie więc będę musiał je trochę przybrudzić i przygasić. Pozostanie już tylko dorobienie anteny i poprawienie nieco śladów eksploatacji.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.