Jump to content

szymel

Members
 • Content Count

  44
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Personal Information

 1. Niestety obrazki nie wyświetlają się :/
 2. Witam, poszukuję kilku kolorów farb, koniecznie aqua do malowania pędzlem, proszę o podpowiedź jakiej firmy i jaka farba była by najbardziej zbliżona (nie musi być idealnie ale coś w podobnych tonacjach): no i do tego chrom, który w zadowalający sposób zastąpił by ten zabawkowy. Szukam już trochę czasu i nic ciekawego nie znalazłem :/
 3. Model poskładany, posklejany i na tę chwilę zakończony. To mój pierwszy model "z puszki" i biorąc pod uwagę "doświadczenie" jestem zadowolony na 4-. Sam model nie jest łatwy w sklejaniu i miałem kilka problemów, z jednymi się udało inne zostały. Z modelu na model uczę się czegoś nowego i coś nowego próbuję ale mam świadomość, że jeszcze długa droga przede mną.
 4. Za dużo światła dołożyłem przy robieniu fotek stąd tak wygląda "świecąco" ;) To co miało być dywanikiem rzeczywiście może wyglądać jak piasek, w dużej mierze pewnie przez kolor. Pierwszy raz próbowałem czegoś z flockiem ale że kolor był nie właściwy to na górę poszła farba z pędzelka. Wyszło nie tak jak miało ale najgorzej nie wygląda.
 5. Dalsza część prac nad 328: No i na koniec zagadka, przynajmniej dla mnie... w jaki sposób element zaznaczony powyżej pomalować zgodnie z instrukcją? W ogóle w jaki sposób malować małe elementy, np. jak poprawić szwy na fotelach? próbowałem igłą ale farba się nie trzyma, próbowałem wykałaczki ale za gruba...
 6. Czy da się w jakiś sposób pomalować tak małe elementy jak np. szwy na fotelu w aucie cywilnym 1:24?
 7. DarkWing w tym temacie o tym wspominał nieco wyżej ;) Jest to mój pierwszy model z puszki więc trzeba potestować a jako smoke posłuży spray czarny do przyciemniania lamp.
 8. Po dość długiej przerwie przyszedł czas na odkurzenie tematu: V8 3.2l 270 KM oraz karoseria po wizycie na lakierni: Pierwszy raz walka z puszkami i wyszło nie najgorzej, choć potrzebna jest jeszcze korekta kolorku bazowego, potem smoke aby przytłumić ziarno ale jestem dobrej myśli.
 9. No to powiem, że mnie chyba przekonaliście Polerowanie to jeszcze chyba nie mój stopień wtajemniczenia ;) @DarkWing mógłbyś wskazać jakiś konkretny smoke, żebym nie błądził po omacku?
 10. Warsztat powoli zaczyna działać no i już na początku pojawił się poważny dylemat: Czarny metalik czy czarny? Dodam, że jest to mój trzeci model w życiu i cały czas się czegoś uczę i próbuję czegoś nowego. Tym razem będzie to pierwszy model gdzie główne elementy będą malowane "z puszki". Póki co też nie zależy mi tak bardzo na wiernym odwzorowaniu oryginalnego pojazdu, za co pewnie od nie jednej osoby mi się oberwie ale cóż ;)
 11. Autko praktycznie skończone: Uzyskało bardzo lekkie zabrudzenia podwozia i wzmocnienie linii podziału. Za jakiś czas - jak się dorobię - zabezpieczę całość lakierem bezbarwnym. Całość malowana była "z pędzla" i "upiększona" sidoluksem.
 12. Dzięki bardzo za rady na pewno skorzystam Póki co był zastój w pracach ale do następnego modelu są już zgromadzone puszki żeby spróbować czegoś nowego.
 13. Wszystko już poskładane, może jutro w świetle dziennym jakieś foteczki uda się zrobić tymczasem mam pytanko do bardziej doświadczonych: lakier bezbarwny z puszki kłaść na cały model na zakończenie czy też zamaskować elementy "szklane" i koła? To moje pierwsze podejście do tego tematu i nie mogę się doszukać odpowiedzi :/
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.