Jump to content

Luzak

Members
 • Content Count

  55
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

3 Neutral

Personal Information

 1. Cześć, Temat nie upadł a tylko przez jakiś czas został zawieszony z braku fotek oryginału. Fotki dostałem i mogę działać dalej. Przemalowalem niektóre detale ale co najważniejsze wziąłem się za przerabianie wydechu bo ten w samochodzie który chce odwzorować nie jest seryjny. Z rzeczy z którymi będę musiał jakoś żyć to za duży tłumik końcowy, chociaż i tak trochę go zmniejszyłem, oraz nieco inne umiejscowienie katalizatorów.
 2. Cześć, Zacząłem kolejny model. Jest to Nissan 350Z, którego postaram się zrobić jako replikę auta mojego wujka. Wjadą felgi Volks Racing GTS i może coś jeszcze, czekam na fotki oryginału. Póki co zacząłem dłubać podwozie według kolorystyki z instrukcji, ale parę rzeczy będzie do przemalowania. Koła tylko chwilowe.
 3. Przy następnym modelu ogarnę tło. Tu były fotki robione zaraz po skończeniu w modelarni
 4. Model gotowy zapraszam do galerii
 5. Cześć, Skończyłem Nissana, był to mój pierwszy kontakt z modelem auta cywilnego w związku z czym malowanie nie jest idealne, jednak model spełnił rolę jaką od początku miał mieć czyli model ćwiczebny przed następnym projektem, który już niedługo. Linie podziału oraz felgi zapuszczone panel linerem.
 6. Cześć, Dawno nic nie pokazywałem a to dlatego, ze na model mam maksymalnie 3h dziennie i to tez nie zawsze więc budowa idzie powoli. Przez cały ten czas pracowałem nad lakierem i budą modelu. Podsumowując, lakier nie jest idealny, ale jak na pierwsze malowanie auta i praktycznie zerowe umiejetnosci malowania aerografem w ogóle uważam, ze nie ma tragedii. Następny samochód jaki planuje skleić na pewno bedzie lepszy. GTR jak na razie poskładany na bluetack
 7. Kolejny mały postęp przy R33. Poprawiłem wydech głównie przez zaszpachlowanie szpary na łączeniu rur przy kolektorach, oraz przygotowałem kastę pod malowanie i psiknąłem kolorem bazowym.
 8. Cześć, W dniu dzisiejszym podłubałem przy GTR. Skończyłem składać podwozie modelu i zabrałem się za wyprowadzanie kasty. Wszystko robię pierwszy raz, więc zdaję sobie sprawę, że efekt może nie urywać tyłka. Nad budą będę musiał jeszcze sporo popracować, ponieważ dopiero po podkładzie wyszły pewne szwy, których wcześniej nie widziałem. Wydech będę jeszcze prawdopodobnie poprawiał. /czy ktoś mógłby mi łopatologicznie wytłumaczyć jak go ładnie w miarę realnie pomalowac?
 9. Hej, poprawione. Literówki wcześniej nie zauważyłem a skalę wpisałem z rozpędu jako, że na codzień kleje właśnie w 1:25.
 10. Witam, Przedstawiam moją pierwszą relację w tym dziale. Model postaram się zrobić jak najlepiej ale nie nastawiam się na efekt wow jak u mistrzów tego działu, ponieważ na co dzień kleję modele kartonowe, a ten Nissan to jedno z niewielu odstępstw i pierwsze cywilne. Skyline niezależnie od wersji to mój dream car. Do pomalowania modelu użyję sztandarowego koloru Mica Blue od Tamiya
 11. Witam, Znowu długo nic nie pokazywałem, ponieważ jak pisałem w pierwszym poście głównie kleję kartonówki, ale w końcu udało mi się poskładać model do kupy. Podwozie i gąski już pomalowane, ponieważ nie miałem pomysłu jak to zrobić później. Model po za wieżą składał się fajnie. a w wieży powstało kilka szpar i uskoków które wyszlifowałem a szpary zalałem Wikolem ( metoda z kartonówek). Jeszcze raz z tego miejsca dziekuję koledze Martinello za przysłanie mi brakujących ogniw.
 12. Pojedyncze zakrzywione do spięcia na kole napędowym. Niestety nie wykorzystam manewru z wzięciem "lewych" ogniw, ponieważ nie mam już żadnych.
 13. Witam, Model się powoli składa, ale wystąpił pewien problem. Mianowicie posiałem 4 ogniwa do prawej gąsienicy. czy ktoś ma i mógłby poratować, ewentualnie może wiecie czy takom dosyła brakujące elementy podobnie jak robi to Revell?
 14. Rack, washa robiłem, ale możliwe, że jest zbyt delikatny i go nie widać. Warsztatu nie zakładałem, ponieważ model był zaczęty w sumie około 2 lata temu i nie znałem wtedy tego forum. Zdaję sobie sprawe z tego, ze model nie jest jak to się mówi pierwszej jakości wykonania, ale są to moje pierwsze kroki w modelarstwie plastikowym, jednak papier wymaga zupełnie innych umiejętności. Przy następnym modelu, czyli T30 już założyłem warsztat.
 15. Witam, przedstawiam ukończonego po ponad dwóch latach stania Shermana od Eduarda, który większość tego czasu stał prawie skończony bez narzędzi i brudzenia. Model jak na moje skromne umiejętności sklejał się bardzo dobrze i był dość skomplikowany. Z tego co sie dowiedziałem przeglądając to forum jest to przepak firmy Tasca, która ma najlepsze Shermany. Malowanie jedno z zaproponowanych w zestawie. Brudziłem pierwszy raz, i zdaję sobie sprawę z tego, że pewnie pozostawia to wiele do życzenia. Tak czy inaczej proszę o łagodny wymiar kary jako, że jest to mój pierwszy model plastikowy brudzony. W
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.