Jump to content

bożo wpożo

Members
 • Content Count

  962
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  8

bożo wpożo last won the day on February 11

bożo wpożo had the most liked content!

Community Reputation

137 Excellent

1 Follower

About bożo wpożo

 • Birthday 12/10/1975

Personal Information

 • Location
  Gdynia
 • Interests
  modelarstwo, motoryzacja
 • Occupation
  Inżynier mechanik

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Nie kupi , wymięknie , na stówe nie kupi i nie zrobi .... :-)
 2. Druty , druciki , druty , druty , druciki , druty ....
 3. Oczywiście że levelingiem , w proporcji przypuszczalnie tak jak piszesz , nie wiem dokładnie , robię to na oko . Mat też tylko gunze C , bo mat to ostatnia wierzchnia warstwa , po której własnie potem ciuram agrysywną chemią jaką jest na przykład zmywacz do akryli od Valejo .
 4. Ja w swoim Mazie zmalowałem wnętrze Mr Paintem MRP-001 i wygląda on tak samo jak na Twoim zdjęciu . Jak będziesz na etapie montażu szybek , to zachowaj szczególną ostrożność , zwłaszcza przy przednich szybach i tych bocznych wewnętrznych . Jakiekolwiek "napięcie " może spowodować , że następnego dnia będziesz miał na nich pajęczynę . Przednie szybki montuje się w dosyć charakterystyczny sposób . Muszą wchodzić luźno . U mnie skończyło się to zakupem "zapasowego" modelu ... No i też bym szedł w zielony , nie piaskowy . Zielony jest najwdzięczniejszy do łederingu . Bierz pod uwagę , że ten model jest gigantyczny i wbrew pozorom zciuranie go nie jest takie proste . Trzeba się nagimnastykować , żeby nie był nudny , a im większy model , tym jest to trudniejsze i nużące z racji czasu który trzeba poświecić .
 5. 1. Dokładnie , C26 to bardzo jasny kolor i służy mi tylko do rozjaśnienia "szczytowych" elementów . 2. Tak , używam gx100 , natomiast może to być i poprzednia generacja bezbrawnego glossa od gunze C . Jestem tradycjonalistą i pod łosza wcześniej pokrywam model właśnie bezbarwnym glossem 🙂 . Wiadomo - że zarazem służy on pod kalki . A druga rzecz to chodzi o to , że lakiery te są bardzo mocne i stanowią bardzo dobre zabezpieczenie przed kolejnymi zabiegami z agresywniejsza chemia . Tak więc reasumując najpierw gloss , a potem mat po kalkach i łoszu i można po takiej powierzchni bezkarnie trzeć , wcierać , moczyć , turlać czym się chce . 3 Nie potrafię , bo jest to zawsze na chybił trafił . Mało tego - jest to zawsze mieszanina wszystkiego co jest pod ręka , byle było w miarę jasne ( jestem zwolennikiem resztek wyschniętego podłoża na modelu , a nie mokrego błota czy gliny ) . Przypuszczam , ze chyba pigmenty nie byłby nawet potrzebne . Wystarczyłoby sam "plaster" ( to chyba jakiś gips jest ) zabarwic odpowiednim kolorem olejnej farby w kolorze ziemi / gliny czy czego tam jeszcze z palety AK czy Miga i efekt będzie ten sam . No i potem dodać trochę łajtspirytu , żeby to była breja i dało się nakładać , a nie gęsta pasta .
 6. Bry ... :-) Się nieco zmusiłem do powrotu na stare śmieci . Zrobiłem podstawę na której tkwić będzie dźwig . Zacząłem ciuraĆ też wysięgnik . Duży klamot to jest :
 7. No ale ja takiego już zrobiłem , to po co mi drugi ? 🙂 . A z takim kiprem też u naSZ latały 🙂
 8. Ziłowanie i Kamazowanie :-)
 9. Na takim Kamazie to ja widzę oczyma wyobraźni jakąś BETONIARKĘ na przykład 🙂 . Na marginesie - to podziwiam , że jesteś w stanie zrobić kilka tych takich samych pojazdów . To musi być MIŁOŚĆ 🙂 . Jakbym jeden wyrychtował , to do drugiego by mnie wołami nie zaciągnęli przez nadchodzące 10 lat 🙂
 10. Cieszę się . Może komuś się coś z tego do czegoś przyda 🙂
 11. Pięknie dziękuje za Wasze komentarze , zacieszam że traktór się podoba . Markuz - czas kończyć MAZa 543 ( jest prze-mordujący mnie ) no i w międzyczas coś jeszcze rozbabrzyć .
 12. To takie farbki królu złoty :-) :
 13. Także tego : i z bratem mniejszym : i z najmniejszym
 14. I to byłoby na tyle : Zapraszam do geleryjki
 15. Dobra dobra . I teraz na tym lemieszu pojawia się wspomniany już tu wcześniej zajzajer z mieszaniny pigmentów , gipsu , olejnego siuwaksa w kolorze jakiejś ziemi i łajtspirytu : Nadmiar ściągam pędzle dziadem i gąbką do cieni do oczu Po pryśnięciu fixerem lemiesz mogę zamontować : a po montażu wyfocić galerię :-)
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.