Jump to content

rogalos

Members
 • Content Count

  62
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

12 Good

Personal Information

 • Location
  Gdańsk

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Hej, mam pytanie z innej beczki - planuje położyć na czołgu kilka łu sek / naboi, lepiej je przemalować na złoty kolor, czy akceptowalne jest zostawić fabrycznie tak jak jest?
 2. Hej, tak z ciekawości, bo widzę że to w spray'u - nie ma ryzyka że się zaleje powierzchnię modelu lakierem, np. w jakis zakamarkach?
 3. I kolorki wstępnie położone Teraz czas na lakier, kalki i brudzenie. Nie mam do końca zaufania, czy Ammo Lucky Varnish wytrzyma cały następujący potem weathering i planuje przetestować lakier Tamiya LP24.
 4. Hej, dziekuję bardzo - użylem lufy Abera 35L-78n (dedykowana do modelu Dragona - middle and late Tiger). Tak jak napisali przedmówcy, trzeba uważać na hamulec wylotowy, byłem pewny że późny będzie ok, ale w mojej wersji poprawny jest wczesny/duży).
 5. Dziękuję Krzysztof za wyczerpujące wyjaśnienie, taka wiedza przyda się też na przyszłość Wymieniłem hamulec wylotowy i poprawiłem mocowania na wieży - niedługo czas położyć pierwsze kolory!
 6. Hej, myślałem że była tylko wczesna i późna wersja hamulca wylotowego... tak patrzę na to zdjęcie i coś czuje że chyba czeka mnie wymiana na ten większy zestawowy Odnośnie wentylatora to znalazłem cuś takiego w ramach ciekawostki, wydaje mi się też że widziałem na TIF (które jak na złość teraz nie działa) przynajmniej jedno zbliżenie na maszynę z tej jednostki z założoną osłoną na wentylator.
 7. Hej, pewności nie mam sugerowałem się instrukcją, jako że w mojej wersji użyłem dachu nr E2, tak czy owak to chyba wersja opcjonalna na przemarsze przez rzeki itp? Użyłem za dużo szpachli żeby zamaskować szparki między zimmeritem Ataku i faktycznie wygląda to jak spawy - do korekty Mam pytanie, te uszy na uchwytach zapasowych ogniw na wieży były na każdej wersji Tygrysa? Bo wtedy będzie faktycznie trzeba dorobić!
 8. Super Meser, tym tropem poszedłem i zostałem przy Eurece! Model zmontowany, czas go teraz trochę umyć i do malowania
 9. Hej Seb, faktycznie, masz racje - poprawie te wizjery. Z dachem też się zdziwiłem, co ciekawe inny dach do późniejszej wersji był znacznie lepiej dopasowany. Wydaje mi się, że chyba zapakowali mi nie te końcówki lin holowniczych co trzeba, chyba że były różne wersje? Po lewej Eureka XXL, po prawej Dragon:
 10. Panie Krzysztofie - całkowita racja, jest taka informacja - ale na ostatniej stronie instrukcji, żeby było zabawniej, prawidłowy numer to W16 a nie 17. Z kolei na początku instrukcji podają numer F4 co nie zmienia faktu, że mogłem się bardziej przyjrzeć, a nie tylko lecieć po numerkach... Przy składaniu wieży miałem kolejny problem, mianowicie dach nie do końca pasował do bocznych ścian i musiałem się trochę napocić żeby to jakoś spasować, mam nadzieje ze to koniec niespodzianek Czas na drobne poprawki zimmeritu tu i ówdzie (który jest naprawde super!), poprawienie spaw
 11. Hej, niestety mój egzemplarz na pewno nie jest jeszcze z tych poprawionych - zarówno klapy jak i górna płyta wystawały spooooro poza obrys, boczne płyty też nie były idealnie spasowane, nie pasowały mocowania do wyciorów do czyszczenia lufy. Do tego dopiero teraz dostrzegłem, że przednie błotniki będę musiał jakoś trochę powyginać, bo na ten moment nie wyglądają najlepiej po wklejeniu całego elementu przedniej skośnej płyty Jakby mało było nieszczęść (!), Dragon w instrukcji podał zły numer części i wkleiłem nie tę tylną płytę co trzeba, muszę teraz wyciąć i wkleić
 12. Hej, wielkie dzięki Seb za wskazówki, postaram się w takim razie odpowiednio dopasować ww. koła do gąsienic, dobrze ze jeszcze ich nie skleiłem! Na fanpejdżu ATAK kiedyś mignęło mi, ze polecają taki klej do ich zimmeritu, nie wiem czy ktoś już to testował, najwyżej będę pierwszy: Udało mi się wyszperać kilka fotek pojazdu na forum Tiger im Focus, na moje niewprawne oko rzucił mi się brakujący tylny lewy błotnik i trochę powyginane boczne jako charakterystyczne elementy. Chciałbym najpierw skleić do kupy wannę i wieżę, potem nalozyc zim
 13. Dzień dobry! Nadszedł czas na zmierzenie się z legendarnym Tygrysem. Jest to mój piąty model od Dragona, ale jeszcze nie spotkałem się do tej pory z taką ilością ramek i dodatkowych części w pudełku, jak się postarać, to chyba można by ze dwa czołgi z tego ulepić Udało mi się zebrać trochę dodatków, w tym po raz pierwszy wypróbuję zimmerit od firmy Atak i gąsienice Masterclub. Planowane malowanie - brązowe plamy, wóz nr 7 z 506 batalionu czołgów ciężkich, Polska, wiosna 1944. Będę wdzięczny za wszelkie rady i sugestie!
 14. Dla mnie super! Fajnie i subtelnie malowany, do tego chyba raczej rzadko spotykany model. Ja dodałbym jedynie parę mokrych / tłustych plam na poziomych powierzchniach platformy, moim zadaniem aż się o to prosi
 15. Super! Mam ten model i chciałbym go kiedyś wykonać na podobnym poziomie
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.