Jump to content

rogalos

Members
 • Content Count

  44
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutral

Personal Information

 • Location
  Gdańsk

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Hej, odnosnie Jagdpanther, jesteś w stanie podać nazwę firmy, cokolwiek, żeby te artykuly znaleźć online...? Powoli się przymierzam do kamuflażu na moim modelu i nie ukrywam ze chcialbym zmajstrować coś podobnego bo wyglada kozacko
 2. Hej, powoli do przodu - niedługo kończę moje eksperymenty z olejami i postaram się wrzucić jakieś fotki Pozdrawiam.
 3. Super, zdradzisz jak robiłeś zieleninę? wygląda naprawę ciekawie
 4. Update - kamuflaż gotowy, pierwsze próby z chipping fluid też za mną 🙂 Generalnie jestem zadowolony, teraz czas na kolejne etapy weatheringu.
 5. Ok, super - wielkie dzięki, sprawdzę temat i za jakiś pewnie zaopatrzę się w któryś z tych zestawów
 6. Fajny kot Włazy pootwierane - planujesz dodać jakieś figurki?
 7. Dzięki za radę, masz może na myśli jakiś konkretny zestaw, który jest dostępny w sieci?
 8. Hmm, racja, przerabianie faktycznie nie ma sensu. A te figurki są super, tylko właśnie rzecz w tym że mój pojazd jest z lata 1944 (Francja), więc zimowe kurtki nie wchodzą w grę. Ale chyba znalazłem coś innego, co prawda to Tamiya a nie Alpine Miniatures, ale recenzje całkiem ok. Może komuś też się przyda na przyszłość, zestaw nr 35354:
 9. Hej, dzięki za cenne uwagi, postaram się ww. tematy poprawić, najciężej będzie z zaciekami jako że są już pod solidną warstwą lakieru, ale może coś wymyślę Jeśli ktoś ma rozeznanie odnośnie różnic pomiędzy umundurowaniem Wermachtu a SS to bedę wdzięczny za pomoc.
 10. Dobry wieczór, jako że niespecjalnie znam się na mundurach, mam pytanie do fachowców. Czy poniższy pancerniak od Alpine Miniatures, podpisany SS Panzer Commander, pasuje do mojego Tygrysa, który z tego co pamiętam jest w malowaniu Wermachtu?🙂 Ew. da się go przerobić niewielkim nakładem sił na Wermacht?
 11. Hej, kolor czarny, jeśli chodzi o wielkość to ciężko dokładnie stwierdzić, ale pewnie w tej skali będzie to jakieś 5 mm średnicy
 12. Dobra, postaram się zwiększyć jeszcze kontrast, mam nadzieję że po nałożeniu kamuflażu zostanie po tym jakiś ślad 🙂 Malowanie będzie w zamyśle luźno opierało się na kamuflażu dywizji Nordland, przełom 44-45, przy okazji jeśli ktoś akurat miałby na stanie zbędny emblemat tej dywizji to chętnie odkupię / wymienię:
 13. Dzień dobry, chętnie kupię / wymienię kalkomanię - emblemat dywizji Nordland, jak poniżej:
 14. Delikatna modulacja: Postarzanie Friuli w Burnishing fluid nie poszło najlepiej, co tym bardziej dziwne, że wcześniej solidnie wymyłem gąski w acetonie. Po 30 sekundach kompletnie nic się nie działo, zero reakcji chemicznej - nie mam pojęcia czemu, ale dopiero po półgodzinie w zanurzeniu jakoś to wygląda, ale dalej bez szału...
 15. Nadlewki na tobołkach oczywiście będą usunięte, to tylko na potrzeby zdjęcia na szybko 😀 Swoją drogą, czy przy szlifowaniu takich niewielkich elementów żywicznych trzeba jakoś specjalnie uważać? Gdzieś wyczytałem, że ten pył jest rakotwórczy...
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.