Jump to content

halset

Members
 • Content Count

  111
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

halset last won the day on May 26 2019

halset had the most liked content!

Community Reputation

6 Neutral

Personal Information

 • Location
  Nysa/Bielefeld

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Czy ktoś już zabrał się za polskiego T-55 i może dwa zdania o nim powiedzieć? Jak wypada w porównaniu do Tamiyi?
 2. https://miniart-models.com/new-photos-of-kit-37068-t-55-polish-prod/
 3. halset

  MAZ 543

  Petarda! Może jakiś SBS jak malujesz i brudzisz koła?
 4. Chętnie bym się do Harpaganów zapisał, ale w tym roku mnie nie będzie 😕
 5. No proszę... więc w takim razie u mnie będą poprawki 😛
 6. Teraz to ja zgłupiałem... skąd się nagle wzięło to zdjęcie i skąd wiadomo, że to WP? Pamiętam, że jakiś czas temu była wielka dyskusja na ten temat i ktoś przytoczył wypowiedź któregoś z uczestników tych wydarzeń, który twierdził, że uszkodzenie było na dolnej części tylnej ściany wieży, po prawej stronie od włazu. To jak to w końcu jest?
 7. Niestety nie zawsze jest tak, że ma się do dyspozycji super plany każdego najdrobniejsze detalu. Czasami trzeba bazować na jednym byle jakim szkicu z wymiarami i proporcjami, a detale modelowac że zdjęć po uprzednim ustawieniu odpowiedniej perspektywy i używaniu zdjęcia jako podkładu. To nie jest proste, ale też warto umieć takie rzeczy bo jak pisałem - kompletna dokumentacja to rzecz rzadka 😛
 8. Opisz na forum, na pewno ktoś jeszcze skorzysta
 9. Rzecz w tym, ze gaski malowalem wczesniej mr surfacerem, a potem czarnymi i brazowymi akrylami z Tamki i wszystko bylo w porzadku, nic sie z nimi nie dzialo. Po zwashowaniu momentalnie zaczely sie cyrki, dlatego podejrzewam wlasnie chemie AK. Byc moze po prostu przesadzilem z iloscia.
 10. Nie mam zamiaru dyskutować o tym kto jest lepszy a kto gorszy, nie taki był mój zamysł - moim zdaniem coś takiego w 2 godziny to jest naprawdę wyczyn: Po prostu delikatnie ostrzegam, że możesz się wpakować na minę za 30zł 😉 Jeśli naprawdę jesteś w stanie to ogarnąć za taką kwotę i jakość detali będzie stać na przyzwoitym poziomie, wymiary i proporcje będą w porządku to chętnie sam bym Ci coś zlecił 😉
 11. Jeśli rzeczywiście jesteś w stanie wymodelować silnik w 2 godziny to czapki z głów. Siedzę w 3Ds Maxie dobre 10 lat i nie jedno już w życiu wymodelowałem, ale takie czasy wg mnie są nieosiągalne 😉 Takie Camaro czy Challenger jak niżej, bez bebechów typu silnik, elementy zawieszenia itd to 1-2 tyg roboty.
 12. Lekcja na dzisiaj - ostrożnie ze specyfikami AK Interactive przy drobnych elementach. Po zrobieniu washa (dość obficie, fakt) na gąsienicach, te zrobiły się bardziej "giętkie", pomimo że były sklejone dość solidnie i przy dziobaniu pędzlem, przenoszeniu itd po prostu się rozpadają.
 13. Kolor wyszedł teraz właśnie taki wiśniowy, wcześniej bardzo wpadał w fiolet albo momentami róż
 14. Metodą prób i błędów - na początku jakieś maziaje odcieniami szarości (XF-63, XF-54 i XF-19), potem dwa ciemniejsze odcienie rdzy z zestawu LifeColor nakładane gąbką i na koniec najjaśniejszy z aero. Czynność powtórzyć bo wyszło do kitu Ciąg dalszy - jednak ten odcień fioletowego na wieży mnie dręczył, kupiłem farbę bardziej zbliżoną do czerwieni i trochę podziałałem. Tu i tam poprawiłem rdzę, spawy poprawię później. Kiedy nie patrzyliście, pomalowałem koła: Zastanawiam się co zrobić z działem - myślę, że w kolorze minii byłoby zbyt monotonnie. Na razie psiknąłem "deserowym żółtym" 😉 żeby sprawdzić jak to się będzie komponować. W sumie sam nie wiem:
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.