Jump to content

Bajda

Members
 • Content Count

  62
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Personal Information

 • Location
  Bochnia[KBC]

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. To może łatwiej kupić sobie Lego.... Technic lub City, a może Friends, nie wiem co tam Wolisz, tam wszystko pasuje idealnie.... No ale po co ta ironia? Wyraził swoje zdanie na temat modelu, czyż nie? Jak nie miałeś nic mądrego do napisania, trzeba było powstrzymać się od dokonania tego czynu. Ogólnie fajnie Ci ten model idzie. Możesz powiedzieć coś wykonaniu szczegółów w tym modelu? Gdyż sam zamierzam się do jego kupna.
 2. Bajda

  Charger '68

  Ja polecam Flickr.com ;)
 3. Impreza bardzo fajna, ciekawych Ludzi się poznało, oraz nawet udało się zdobyć wyróżnienie za Scanie ;D Oczywiście za rok również się pojawię.
 4. Dziękuje wszystkim za pozytywne oceny. Te pierwsze dwa zdjęcia były robione 8 lat temu i wtedy lampy były jeszcze całe w komplecie. Niestety z czasem i po spotkaniu ze sarną dwie środkowe zostały wymienione
 5. Witam. Model skończony, więc pasuje zrobić galerię. Co tu napisać? Hmm.. Fajnie się Scanie składało, jakichś bardzo dużych przeróbek nie robiłem. Nawet ku mojemu zdziwieniu, kabina w miarę normalnie osiadła na podwoziu. Model moge powiedzieć, że udało odwzorować, lecz niestety nie dobrałem za dobrze lakieru i trochę psuje to efekt. Jest nadal wiele błędów popełnionych przeze mnie i jestem ich świadomy, ale sądzę że z każdym modelem idzie mi coraz lepiej i chyba o to chodzi. Nie mam co więcej pisać, więc przejdę do zdjęć. Najpierw protoplastra Model To tyle, dziękuje za obejrzenie ps. Wiem, brakuje kilku części, ale nie zdążyłem ich zamontować bo akurat zrobiła się ładna pogoda, więc wolałem porobić zdjęcia Pozdrawiam.
 6. Dziękuje Ogólnie witam. Model praktycznie skończony, zostało mi dołożyć kilka części, gdzie nie gdzie coś poprawić i finito Do wnętrza doszła meblościanka oraz kilka dupereli typu falbanki czy schowki pod łóżkiem. Nie wstawiałem zdjęć z dalszej budowy gdyż jakoś nie chciało mi się ich robić Aktualnie wstawiam 3, a wkrótce zrobię galerię. (Oczywiście jak pogoda pozwoli ) Pozdrawiam
 7. Witam. Ostatnio coś tam ruszyło do przodu. Podwozie mam praktycznie skończone i aktualnie zabieram się za wnętrze oraz kabinę. Tak jak już wspomniałem wcześniej Niedoróbki w postaci słabego zaszpachlowania lub innych pomyłek zamaskuje przy pomocy dobrze dobranego Wash'a. ;) ( To jasne coś w niektórych zakamarkach to pozostałości po paście polerskiej ;)) Pozdrawiam.
 8. Witam po dłuższej przerwie. W ciągu tej nieobecności coś tam ruszyło się dalej. W zderzaku wykonałem wnętrza lamp, rama została skompletowana oraz pomalowana, kabina jak i części do niej należące również zyskały kolor. Niestety na zderzaku lakier zaczął się gryźć z podkładem i najzwyczajniej powstały pęknięcia. Nie wiem czym to usunąć, użyć DOT-3 czy Kreta? Nie mam pojęcia a nie chcę eksperymentować, gdyż nie chciałbym zniszczyć części. Po za tym zacząłem majstrować przy kokpicie, na razie nie wygląda to zbyt ciekawie, ale spokojnie wszystko będzie wyglądało jak należy. ;) Na kabinie widać gdzieniegdzie miejsca w których farba nie doszła, lecz na to też mam sposób, mianowicie dobrać odpowiednie kolory i zatuszować to wash'em. Szpachlowanie schowków na kabinie też mi trochę nie wyszło i jestem tego świadom. (Kolor bez flash'a jest taki jak powinien ;)) Pozdrawiam.
 9. Znaczy, w pierwszym nie przerobiłem i za wysoko siedział, w drugim przerobiłem i już lepiej było. ;)
 10. Bajda

  Volvo FH 4 750

  Oj robi wrażenie to Volvo Ogólnie genialnie wygląda.
 11. Fajnie idzie, co do ramy, to zauważyłem że w każdym Actrosie wykonanie jej prostej jest ciężkie. Z moich własnych uwag, to trzeba będzie obniżyć przednie zawieszenie o ok. 3mm, gdyż będzie za wysoko siedzieć oraz dobrze ustawić przednią oś, gdyż mogą pojawić się problemy z kołami, mianowicie jedno będzie bardziej schowane, a drugie zbyt wysunięte.
 12. Witam. Cały czas do przodu. Silnik jest już na wykończeniu, pozostało domalować niektóre elementy, podoklejać kilka części. Rama została wstępnie okablowana, jeszcze kilka spraw mi przy niej zostało, ale jakoś nie śpieszę się z tym Aktualnie pracuje nad retarderem oraz jego umiejscowieniem przy skrzyni. Po dłuższym namyśle postanowiłem zeszlifować zbiornik i zrobić własne łapy wraz z mocowaniem. Pozdrawiam
 13. Witam ponownie. Od soboty zrobiłem niewiele. Między innymi udałem się do zaprzyjaźnionej firmy w celu obadaniu kilku spraw dotyczących budowy ramy oraz występowania podzespołów. Do tej pory udało mi się wyskrobać chłodnicę retardera, która pomimo, iż jest całkiem nie wielka (2x0.8cm) wzięła mi 3 godziny z życia, fakt jest trochę nie doskonała, ale wycięcie kółek o średnicy 3mm oraz napisu 1x0,3cm jest strasznie trudne. Następnie zabrałem się za przerabianie zawieszenia, gdyż to zaproponowane przez Italeri, pochodzi z wczesnych wersji 'czwórek". Na koniec okablowałem tylni most i chyba tyle. ;) Dzięki za obejrzenie, jeśli macie jakieś sugestie, chętnie je "usłyszę". Pozdrawiam.
 14. Witam. Dziś zabrałem się za dorabianie elementów wchodzących w skład ramy. Tylny most zyskał kilka drobiazgów, które będą potrzebne do okablowania. Zbiorniki zostały wstępnie potraktowane szpachlą, na moje oko i wyczucie z palcu, sądzę że powinno byś wszystko w porządku. Oprócz tego wykonałem kolejne części według instrukcji oraz ponawiercałem podest. Ps. Szwy zostały usunięte. ;) Ps. 2: Przepraszam za jakość zdjęć, lecz coś telefon nie chce współpracować. Pozdrawiam.
 15. Dzięki. Co do waloryzacji, jakoś nie czuje się jeszcze na siłach, aby się za to zabierać. Ogólnie to witam. Prace ruszyły, lecz w powolnym tempie. Na dzień dzisiejszy mam zaczętą ramę, którą wstępnie nawierciłem. W zderzaku zrobiłem miejsce na halogeny, trzeba jeszcze zrobić odbłyśniki do głównych lamp. Aktualnie zajmuje się atrapą, a mianowicie nawiercaniem otworów w siatce, niestety praca mozolna, ale myślę, że warto się troche wysilić. Co tu jeszcze?... Hmm... Po około 1,5 godzinnym dobieraniu odcienia zielonego z palety MOTIP'a, postawiłem na Green Canterbury Metallic. To tyle, dziękuje za obejrzenie, Pozdrawiam.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.