Jump to content

Daro_ufo

Members
 • Content Count

  9
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Personal Information

 1. Czy farba akrylowa (Pactra) pod pędzel powinna również mieć konsystencję mleka?
 2. Polecasz jakiś konkretny podkład? Miałem w ręku już podkład akrylowy - Motip Primer ale na opakowaniu nie było nic o malowaniu plastików (kamień, metal, drewno itd. ale nie plastik) Dziękuję wszystkim za pomoc!
 3. Mieszkam rzut beretem od Lubrzy a pojęcia nie miałem, że jest tam taki sklep! Co do przelicznika p4m to widziałem go ale niespecjalnie rozumiem numerację (Pactra używa litery + dwóch cyfr a na stronie jest czterocyfrowe oznaczenie). Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie podkładu. Czy malować drobne elementy jeszcze w ramkach czy po wycięciu?
 4. Mieszkam na opolszczyźnie. Który kolor Pactry zastąpi Revella metaliczny mosiądz (32192), brązowy matowy (32381), drewniany brązowy (32382)?
 5. Gdzie mogę znaleźć przelicznik z Revella na Pactrę? W większości przeliczników nie ma Pactry. Wysłane z mojego XT1039 przy użyciu Tapatalka
 6. Pokład statku jest z brązowego plastiku czy pokryć go takim samym podkładem jak resztę? Serdecznie dziękuje za pomoc postaram się dobrać farby akrylowe z Pactry do mojego modelu. Czy możecie polecić mi jakiś konkretny sklep? Agtom to porządny sklep? Wysłane z mojego XT1039 przy użyciu Tapatalka
 7. 1. A czy taki podkład samochodowy nie zaleje drobnych szczegółów? 2. W palecie Pactry znajdę wszystkie odpowiedniki z Revella? Na pierwszy rzut oka mają mniejszą paletę niż Humbrol, Ravell. 3. W zestawie był pędzelek "dwustronny" dlaczego jest zły?
 8. Dziękuję za szybką i konkretną odpowiedź. 1. A jeżeli nie użyje podkładu stanie się jakaś tragedia? 2. Dołączone w zestawie farbki są w plastikowych małych pojemniczkach i są mocno wodniste (konsystencja mleka może troszkę gęstsze) boje się, że po rozcieńczeniu ciężko będzie malować taką "wodą". 3. Dokupić emalie czy akryl? Te pierwsze są sporo tańsze i mam wrażenie, że bardziej dostępne.
 9. To mój pierwszy post na forum więc witam Was serdecznie. Dostałem ostatnio w prezencie model statku Alexander von Humboldt w skali 1:150 od Revell`a. Jest to mój pierwszy model do malowania. W zestawie jest 6 farb (301, 314, 330, 360, 363, 381) i tutaj mam kilka pytań. 1. Czy należy użyć podkładu pod te farby? 2. Czy te farby należy rozcieńczać? Czy można malować od razu po porządnym wymieszaniu? 3. Według instrukcji do malowania należałoby użyć jeszcze innych kolorów (085 brązowy matowy, 083 rdzawy matowy, 381 brązowy jedwabiście matowy, 092 mosiądz metaliczny, 091 stalowy metaliczny, 099 aluminium metaliczny, 302 czarny jedwabiście matowy, 382 drewniano-brązowy jedwabiście matowy, 009 antracyt matowy) czy aby w pełni cieszyć się ładnego modelu należy je dokupić? 4. Według instrukcji niektóre elementy należy malować dwoma kolorami np. 34% brązowy jedwabiście matowy + 66% 083 rdzawy matowy (pokład), 75% 363 ciemnozielony jedwabiście matowy + 25 % 360 zielony jedwabiście matowy (burty). Co mam przez to rozumieć? Część elementów ma być po prostu zaakcentowana innym kolorem? 5. Czy jako początkujący mam szansę uzyskać taki pokład (cienie) http://karopka.ru/bitrix/components/bitrix/forum.interface/show_file.php?fid=534395
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.