Jump to content

megapol

Members
 • Content Count

  539
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

10 Good

Personal Information

Recent Profile Visitors

216 profile views
 1. Obie postacie to 16, co daje zawrotny wzrost 12cm Dajem, dajem A to ich ostatni walc
 2. Nie będę zaśmiecał chwilowo działu figurek swoimi pracami, tym bardziej, że to Stalkerzy którym brakuje czasu aby dokończyć pisanie swoich książek. Nie wiem jakiej firmy są figurki, po prostu zostały zakupione na F.M Bytom 2019 przy wejściu na salę z tyłu. Nawet nie sprawdzałem czy goście mają licencję na sprzedaż tych figurek. Więc zaczynam nowy warsztat pod nazwą: "Seekers of Time" "Poszukiwacze Czasu"
 3. I tu pięknie widać szczegóły Szkoda, że nie wszyscy tak pokazują co robią
 4. megapol

  Serce Lodu

  Dzieki Fazzy. I to się nazywa pełne wyjaśnienie problemu i wskazówki do dalszych prac. Fakt tarcza to porażka, no ten krzyż właściwie, nie wiem co mnie podkusiło, bo w ogóle nie powinno go być. Reszta to biały pigment i dwa ruchy pędzla usuną go i było by dobrze. Śnieg to specyfik od AK fajnie się mieni i nie wiem dlaczego tego nie widać na fotkach. Z drugiej strony, gdybym czegoś nie spier... to byście się nie odzywali. I jeszcze jedna uwaga nawet gdym chciał zobaczyć jakieś szczegóły w waszych pracach to wielka d..., bo zdjęcia są w dziwnie małej skali, że szczegółów nie widać. Doceniam uwagi ludzi którzy prowadzą warsztaty i chętnie z nich korzystam, ale też pokażcie wasze detale, tryb macro a nie z daleka, też chcę widzieć fakturę śniegu, a nie tylko białą masę. Co do figurek będą jeszcze trzy, jedna do książki Gołka i dwóch stalkerów. Co do podstawki fakt inna niż wszystkie widywane na tym forum, ale przyjrzyj się, wszyscy klepią te pudła, aż bokiem to wychodzi, nikomu nie chce się zrobić czegoś innego, sam zrobiłeś biegnącego z szpulą na plecach, i na pudle, ale foty takie że ani jednego szczegółu nie widać a też chciałbym z bliska zobaczyć płaszczyk, śnieg z sody. Wszyscy tak robią bo to poprawnie i po modelarsku, żeby nie używać trybu macro w aparacie bo wyjdą babole. A dlaczego nie postarać się i zrobić podstawki na desce lub łusce po naboju lub czymś innym niż te pudła? bo trzeba było się postarać i wymyślić coś innego i więcej błędów do wytknięcia. Przy stalkerze pójdę na łatwiznę i postawie go na nakrętce M75 hyhy. O takich fotkach mówię jak poniżej, dlaczego nikt tu na forum nie pokazuje takich detali? Jak chcesz pokazać mokrą i zmarzniętą pelerynę, i przyjrzyj się jaki fajny jest śnieg. Soda wymięka.
 5. Wielkie dzięki, i wow. Będzie w czym wybierać i to wszystkie naszpikowane elektronicznym dobrem i antenkami. Ale u mnie pustynnego kamo to raczej nie zobaczycie, raczej szare, czarne, zielone i nawet pomarańczowe. hyhy
 6. megapol

  Serce Lodu

  Nie wiedziałem, że dupa też jest ważna Nie wiem o co chodzi, ale bardzo proszę:
 7. W związku z tym, że mam parę nowych pomysłów rodzi się pytanie a w zasadzie prośba do znawców tematu. Wiele osób tu zagląda i będą znały się na tych pojazdach lepiej niż ja. Otóż chciałbym wysłać w Zonę Czarnobylską parę pojazdów z ramienia UNFOR-u (nie istniejąca formacja) ale pojazdy fajne, które idealnie nadają się wykrywać anomalie i pozyskiwać artefakty. Jako pojazdy naukowców i najemników pierwsza klasa Pytanie brzmi, które z tych pojazdów z fotki były już w produkcji przed rokiem 2010?
 8. megapol

  Serce Lodu

  To co chciałem to poprawiłem. I tak zawsze znajdzie się jeszcze coś do poprawienie i nigdy nie będzie dobrze. Dlatego kończę warsztat i zapraszam do galerii ukończonych figurek. Tam zawsze nadmiar fotek
 9. megapol

  Serce Lodu

  Przedstawiam galerię która powstała na podstawie książki: "Serce Lodu" Arkady Saulski
 10. megapol

  Serce Lodu

  To jeszcze nie galeria, tylko test pierwszego tła
 11. megapol

  Serce Lodu

  Dzięki gajowy z wąsami Niech ci będzie, bo dla mnie ważniejsza książka, a grafika czy to co robię to tylko dodatek do niej. Nie biorę i brać w zawodach nie mam zamiaru, ale oczywiście kaszany też nie mam zamiaru odwalać i wszystkie sugestie i uwagi mile widziane. O czym świadczy to, że wasze uwagi biorę do serca i poprawiam to co jest nie tak Jako, że mój rycerz miał za krótki miecz a na dodatek krzywy. Zostałem jego płatnerzem i coś mu tam wykułem, jak na pierwszy raz myślę, że źle nie wyszło.
 12. megapol

  Serce Lodu

  AD.1 to jest właśnie jedna z kilku różnic które odróżniają tą figurkę od figurki firmy pegasomodels, ( krótszy miecz ), ja osobiście sam jeszcze nie wiem, czy w ogóle nie zmienię głowni na inną, lub zastąpię ją wielkim toporem. AD.2 kolczuga jest dużo ciemniejsza, niż widać to na fotkach AD.3 fakt, niektóre sople do poprawki i już poprawiono AD.4 Książka wymaga, żeby było tak a nie inaczej, miał być, lodowiec, zima, skały, woda, i rycerz w kapturze na głowie i to z brodą, kolczuga a nie zbroja, więc padło na tego bo pasuje w 80%, gdybym znalazł odpowiedniego w skali 54mm najlepiej biegnącego to byłby osadzony poniżej nawisu i wodospad spadałby z samej góry, a tak gabaryty figuranta nie zostawiły mi wyboru. Ogólnie to nie koniec, sama tunika wymaga dopracowania, poza tym to nie jest wg. książki ani Templariuszem ani Krzyżowcem jest księdzem a po co i gdzie tego dowiecie się z książki której premiera była w miesiącu marcu.
 13. megapol

  Serce Lodu

  Ksiądz Seth już, już prawie Dostał śniegu troszeczkę
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.