Jump to content

PiotrWWW

Members
 • Content Count

  9
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by PiotrWWW

 1. W&N Sansodor z farbą W&N Winton - może jest jeszcze ciut za mocny, ale generalnie nie ma "punktów" - i o to chodziło !
 2. Zakupiłem kilka odczynników i testuję. Muszę to rozkminić aby móc przejść na kolejny poziom w modelarstwie ! Na razie najlepiej wypadło mi W&N Sansodor z farbą W&N Winton. Czyli stara dobra zasada - farba i rozcieńczalnik tej samej marki. Ale Talens WhiteSpirit + Talens van Gogh daje podobny efekt jak na początku - "ciapki" pigmentu, niejednolity kolor. Talens Medium jest oleista i słabo rozpuszcza pigment - ewidentnie do washa się nie nadaje, prawie w ogóle nie wnika we wgłębienia. Wg opisu poprawia elastyczność i wytrzymałość warstwy farby.
 3. 1. Wydaje mi sie, że jest emalią. Pomysł był taki - maluję figurkę akrylami Tamiya, potem lakier emalia i na to wash z akrylowej Tamiya. Jak rozumiem na lakier akrylowy kładziemy washa olejnego a na lakier emalia washa akrylowego, bo inaczej będą reagować ze sobą. 2. Dzięki, moja pomyłka.
 4. van Gogh z naftą wygląda obiecująco - chyba tego spróbuję w następnej kolejności (1). Potem wash z akrylowej Tamki z X-20 na Humbrol gloss cote (2). Jeśli nadal bedzie źle to jakiś gotowy wash olejny - może AK Interactive? (3) Czemu rozcieńczałeś olejną farbę X-20 - w teorii to nie powinno dać dobrego efektu?
 5. Robiłeś to na jakim lakierze? Mógłbym zamiast Tamki akrylowej X-22 położyć błyszczącego Humbrola i na to akrylowy wash. Ma sens?
 6. Cześć. Potrzebuję pomocy. Uczę się washa i wyszło źle - jak widzicie. Figurka 1:72. Na lakier blyszczacy Tamiya X-22 nalozylem wash zrobiony z farby olejnej van Gogh rozcienczonej White Spirit. Gdy nakladam washa wyglada to dobrze, ale po wyschnieciu farba zmienia sie w malenkie grudki i efekt jest do bani. Co może być przyczyną i jak zrobić to dobrze? Próowałem trzech kolorów farby olejnej tego samego typu i dwóch różnych rozcieńczalników i efekt jest taki sam.
 7. Jeśli ktoś robi aktualnie Skyraidera lub planuje to mam kilka zdjęć detali egzamplarza z Cavanaugh Flight Museum. http://s38.photobucket.com/user/piotrWWW/slideshow/Skyraider%20500%20original
 8. Już nic. Znaczy się wątek do kategorii gotowych a nie warsztatu?
 9. Witajcie, przedstawiam pierwszy model, który zrobiłem w tym millennium. Trafił do mnie w nietypowy sposób i żeby go uatrakcyjnić postanowiłem zamontować silnik elektryczny do poruszania śmigłem i wykonać oświetlenie z diod i światłowodów. Sami ocenicie jak wyszło Od siebie dodałem jeszcze wychylony ster kierunku i lotki, odprowadzenia ładunków elektrostatycznych i przewody hydrauliczne do hamulców. I podstawkę zrobiłem samodzienie z kawałka pleksi. Jeszcze uciąłem mu wystające czerwone "kołki" na krawędzi natarcia skrzydła - przy skrzydłach zablokowanych w pozycji rozłożonej były one s
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.