Jump to content

dzidas71

Members
 • Content Count

  511
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Personal Information

 • Location
  Sopot

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Witam. Zaczynam zmagania z tym modelem Trumpetera. Większość dodatków już posiadam, zacny zestaw blaszek i małych żywic BigBlueBoy. Zastanawiam się jednak nad zakupem drewnianego pokładu. Kiedyś takowy popełniłem na Graf Spee, i wiem,że prezentuje się zacnie ale... Pamiętam,że jest problem z jego dodatkową grubością, w którą praktycznie chowają się płaskie detale pokładu. O ile w niewielkim kieszonkowcu sobie z tym jakoś poradziłem, tu może być z tym problem. I tu pytanie dla fachowców - do wyboru sa pokłady: Pontos , Wood Hunter, Artwox , Shipyard i MK1. Któr z nich będzie najcieńszy, najlepiej spasowany ? Wiem ,że można zeszlifować deskowanie w pokładzie plastikowym, ale w tak dużej jednostce, to zadanie karkołomne. Dlatego, jeśli ktoś miał do czynienia - proszę o radę. A może sobie odpuścić , i męczyć się z malowaniem deskowania na plastiku ?
 2. Ciekawe czy są do tej Arizony inne "walorki" niż Edek ?
 3. Przyznaje,że wygląda bardzo dobrze. Woda też super. Fakt, bardziej szczegółowe zdjęcia by się przydały. Od dawna zastanawiałem się nad Arizoną, ale zestaw pudełkowy HB był tak siermiężny jak obejrzałem, że sie odechciało. Napisz proszę jak się buduje z tymi blachami Eduarda ?
 4. Cieniowanie dobre, nic mniej. Zabawkowe to są Navigi.
 5. Moim zdanie BF 109 to Tamiya , a jeśli jest też szukana przez Ciebie wersja u FineMolds, to na 100% jest dużo lepszy od Airfixa. Wiem, że wiekszość zachwyca się nowymi wydaniami A, ja jednak uważam, że dużo jeszcze im brakuje do finezji najlepszych firm.
 6. Jak zwykle zapowiada się bardzo udana impreza. Widzę sporo nagród i jak zwykle nietuzinkowe medale, to widzi się nie często ! Polecam wszystkim.
 7. Czy te dłutka naprawdę dobrze zbierają ?
 8. Tak patrzę na dokładność i spasowanie , myślę sobie że łatwiej i przyjemniej, byłoby wystrugać go z lipowej kory.
 9. Ok. Jest to już jakaś opinia. Czekamy na następne.
 10. Witam. Przymierzam się poważnie, by porządnie wykonać bombowiec B17, wersja jeszcze nie wybrana, skala 1:72. Kiedyś popełniłem Academy, ale to była "orka na ugorze". Wiem,że teraz najlepsze opinie mają Revell i Airfix. Ale pytanie brzmi - który lepszy ? Zależy mi przede wszystkim na spasowaniu i nie uciążliwej obróbce. Wierność oryginału też jest ważna, natomiast pudełkowe zdetalowanie już mniej, bo biorę pod uwagę dodatki, np blachy. Czy jest ktoś, kto dobrze zna temat i mógłby podpowiedzieć ?
 11. Wygląda niezle. Koniecznie zastosuj kilka ciemniejszych odcieni rdzy.
 12. Szczerze, to nie wiem co o nim sądzić .
 13. Oczywiście, że jest to bardzo prawdopodobne.
 14. Panowie, nie ma się co martwić. Niedługo będzie "11" z IBG.
 15. Dokładnie. Ja nie kojarzę żadnej poprawnej P11, w żadnej skali. Z tego co wiem, najlepsza chyba jest leciwa 1:48.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.