Jump to content

dzidas71

Members
 • Content Count

  523
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2 Neutral

Personal Information

 • Location
  Piła

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Tak. Pokłady drewniane poprawiają efekt - niewątpliwie. Ale należy dodać, że nie ułatwiają pracy przy modelu. Koniecznie trzeba dobrze zaplanować kolejność poszczególnych czynności, aby potem nie polec , głównie przy maskowaniu czy malowaniu.
 2. Mimo,że praktycznie szmatopłatów nie składam, widziałem ich modele. I uważam, że to najlepiej przygotowane modele czegokolwiek na świecie !
 3. Jeśli chodzi o Ju-87, to w tej skali, Fujimi, to chyba wciąż najlepszy model. Nie wiem czy Airfix się zbliżył jakością i zgodnością?
 4. Ostatnio b a r d z o rzadko piszę na forum. Nie chce się po prostu, albo nie ma o czym pisać. Ale w tym przypadku, jak widzę te samoloty na zbliżeniu - piszę natychmiast. Pełen szacunek i uznanie się należą !!! Bravo!
 5. Jestem zainteresowany, mam elementy do zlecenia wydruku.
 6. Impreza fajna ale... Tu muszę się zgodzić z kolegą "danieloziem",że sposób ekspozycji modeli w niektórych klasach był bardzo kiepski. Nie powinno się tak zdarzać na imprezach tej rangi (IX edycja), że modele są wręcz upchane. Zacznie zaburzało to ich wizualny odbiór, a w mojej ocenie również, utrudniało ocenę sędziowską.
 7. Czyli - mieć nadzieję,że zostały poprawnie zarejestrowane.
 8. Witam. Wczoraj zarejestrowałem kilka modeli. Nie otrzymałem żadnego potwierdzenia na maila, coś nie tak , czy tak ma być ?
 9. Głęboka waloryzacja jest w tym modelu niezbędna. Inaczej będzie wyglądał jak Arizona Hobby Bosa prosto z pudła. Kominy to Manky Models , jakaś manufaktura z US, ale są naprawdę dobre. Jedyna wada - blaszki kominowe dedykowane do Trumpetera nie pasują, trzeba przerabiać. Ogólnie, podstawowy zestaw waloryzacyjny to BigBlueBoy z ryżowej krainy. Cena 110 E.Jest tam mnóstwo blach dobrej jakości, żywice, np wieże,fartuchy, toczone lufy itp. Jedyną wadą jest bardzo ch....a instrukcja. Planuje jeszcze drewniany pokład i zobaczymy co jeszcze. Projekt nie będzie szybki, bo robię jeszcze samolot i czołg
 10. No właśnie widzisz, jak wypada zestawowy detal. Znalazłem w US fajne żywiczne kominy, myślę,że szkoda słów by porównywać.
 11. Witam. Zaczynam bardzo obszerny jak dla mnie temat. Zebrałem już materiały i zaczynam działać. Wykonałem już pierwsze prace. Przeraża mnie trochę nakład pracy jaki będzie potrzebny, aby stworzyć model na przyzwoitym poziomie. "Z pudła" ten zestaw jest siermiężny jak zabawka.
 12. Witam. Zaczynam zmagania z tym modelem Trumpetera. Większość dodatków już posiadam, zacny zestaw blaszek i małych żywic BigBlueBoy. Zastanawiam się jednak nad zakupem drewnianego pokładu. Kiedyś takowy popełniłem na Graf Spee, i wiem,że prezentuje się zacnie ale... Pamiętam,że jest problem z jego dodatkową grubością, w którą praktycznie chowają się płaskie detale pokładu. O ile w niewielkim kieszonkowcu sobie z tym jakoś poradziłem, tu może być z tym problem. I tu pytanie dla fachowców - do wyboru sa pokłady: Pontos , Wood Hunter, Artwox , Shipyard i MK1. Któr z nich będzie najcieńszy, najlepiej spasowany ? Wiem ,że można zeszlifować deskowanie w pokładzie plastikowym, ale w tak dużej jednostce, to zadanie karkołomne. Dlatego, jeśli ktoś miał do czynienia - proszę o radę. A może sobie odpuścić , i męczyć się z malowaniem deskowania na plastiku ?
 13. Ciekawe czy są do tej Arizony inne "walorki" niż Edek ?
 14. Przyznaje,że wygląda bardzo dobrze. Woda też super. Fakt, bardziej szczegółowe zdjęcia by się przydały. Od dawna zastanawiałem się nad Arizoną, ale zestaw pudełkowy HB był tak siermiężny jak obejrzałem, że sie odechciało. Napisz proszę jak się buduje z tymi blachami Eduarda ?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.