Jump to content

sebko

Members
 • Content Count

  4
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Personal Information

 • Location
  Słupsk
 1. A jaki jest cel ich kupowania, skoro wszystko jest w boxie?
 2. Dziękuję Wam za pomocne odpowiedzi, jestem mega wdzięczny! Ale wraz z kolejnymi etapami pojawiają się pierwsze problemy: 1. Obie osłony na śruby niestety zepsułem. Tragedii nie ma, ale jednak widać. Mam problem z wycinaniem małych i delikatnych elementów. Mianowicie lewą osłonę wyciąłem z formy, a jej pozostałości na elemencie starałem się wyciąć skalpelem. Błąd polegał na tym, że trzymałem osłonę między palcami i nie była usztywniona na całości i złamała się w połowie. Podkleiłem i jakoś udało mi się przykleić do kadłuba. Natomiast prawą zamiast trzymać w palcach, to trzymałem w pencecie, ale i tak się udało ją nadłamać, może nie w pół jak pierwszą ale jednak. Teraz nie wiem czy robię coś źle, czy po prostu jestem nadgorliwy i staram się zrobić ideał, tam gdzie jednak się go nie da zrobić? 2. Czy polecacie jakieś dobre szczypce? ja mam jakieś zwykłe, uniwersalne i słabo trzymają elementy, bo czasami wypadają... Może powinienem kupić jakieś karbowane od środka? 3. A co to są te fototrawki? Póki co to mój pierwszy model, więc chciałem skleić go jako próbę i wyzwanie dla siebie. W weekend postaram się zdać jakąś fotorelację, tylko zakupię jakiś papier pod ładniejsze tło
 3. Dzięki za miłe słowa. Zacząłem kleić i już mam pierwsze jakieś pytania. 1. Postanowiłem skupić się na klejeniu i zrezygnowałem z malowania kompletnie, póki co będzie goły i szary model. 2. Mimo wszystko próbuję rozgryźć malowanie, aby mieć już naukę na przyszłość, i Wicher ma dół malowany na czerwonobrązowy kolor, a ponad nim jest czarny pasek. Zastanawiam się czy ten wystający "kwadracik" na burcie powinien też być czarny? Co to w ogóle jest za część? W instrukcji jest mało dokładnie pokazane, bo jest on w ogóle pominięty. 3. Co to jest za część nad śrubą? To takie jakby w kształcie litery A? Nie potrafię w ogóle tego dopasować, instrukcja jakby inaczej to pokazuje, jakby to miało być odstające, a nie przyległe. Niestety ciężko zrobić ostre zdjęcie, bo papier jest w błysku i odbija strasznie. Będę wdzięczny za każdą wskazówkę.
 4. Cześć. Zauroczyłem się od pewnej osoby składaniem modeli. Postanowiłem spróbować swoich sił. Zrobiłem lekki research co kupić na początek i padło na ORP Wicher 1:400 z Mirage Hobby. Na pewno będę miał jakieś pytania oraz liczę na wszelakie podpowiedzi co i jak, bo wkręcił mnie strasznie ten temat. Zrobiłem ci porządek z linkami - MR.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.