Jump to content

Buka

Members
 • Content Count

  30
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Personal Information

 • Location
  Gdynia
 1. Delikatnie poprawione. Przy następnych modelach, postaram się o lepsze światło żeby nie było trzeba za dużo programem działać.
 2. Zaraz coś podziałam z wielkością zdjęć, natomiast jeśli chodzi o światło, to wiem, że zdjęcia są ciemne. Niestety nie mam żadnej lampy, którą mógłbym postawić za sobą, podczas robienia zdjęć, a flesz niestety kompletnie psuje jakość.
 3. Na pierwszy rzut poszedł Chieftain MK.5, Tamiya. Większych problemów przy sklejaniu nie było. Jest to w zasadzie mój pierwszy model, zrobiony "porządnie". Czekam na uwagi co należy poprawić przy kolejnych modelach, a co jako tako gra : )
 4. Buka

  Chieftain Mk.5

  No niestety nie dałem rady czasowo pociągnąć całego warsztatu. Poniżej zamieszczam zdjęcia efektu końcowego. Wiem, że nie są one najwyższych lotów, ale miałem problem ze światłem jak robiłem zdjęcia. Model malowany farbami tymi co zakładałem na początku, washowanie może nie jest zbyt widoczne ze względu na "zakurzenie" czołgu, no i nie ukrywam, że będę musiał jeszcze trochę na washa poświęcić czasu żeby jako tako to wyglądało, ale to już w kolejnych modelach. Przetarcia suchym pędzlem, natomiast piach i kurz zrobiony za pomocą pigmentów: 1. Pigment - European Earth 2. Pigment - Light Yellow Ocre 3. Pigment - Bunrt Umber Jest już parę rzeczy, które zrobiłbym inaczej, no ale już po fakcie - będę uważał następnym razem. Chciałbym od razu podziękować za poświęcony czas i rady - Duży Modelarz
 5. Buka

  Chieftain Mk.5

  Przysiadłem dzisiaj trochę do pracy. Ustaliłem sobie mniej więcej plan działania. W przeciągu paru ostatnich dni zacząłem malować koła, dzisiaj skończyłem. Przy tym modelu zdecydowałem na dedykowany rozcieńczalnik do farb - w końcu jestem zadowolony z efektów. Przy poprzednich modelach, gdzie kombinowałem na łączeniu różnych farb z różnymi rozcieńczalnikami, zawsze coś mi nie grało - efekty były średnie. Natomiast teraz przy malowaniu (póki co małych powierzchni) farby się sprawują rewelacyjne. Mam nadzieję, że tak pozostanie do końca. Na koniec dzisiejszej pracy potraktowałem koła sidoluxem, jutro zrobię washa i posklejam wszystko w całość. Kolejnym krokiem będzie przejście do malowania nadwozia - tylko przed tym muszę się zaopatrzyć w większy płaski pędzel. Obecnie największy płaski jaki mam to 3, niestety zajechałbym się malując nim :P
 6. Buka

  Bluetooth

  Dobra, podziałało; P Dzięki za pomoc.
 7. Buka

  Bluetooth

  Czy jest ktoś na forum kto ma jakieś większe pojęcie o telefonach ? Mam lg k10 2017r. I od jakiegoś dłuższego czasu cały czas sam włącza mi się bluetooth. Ja go wyłączam, zablokuje telefon, włączam ponownie i bluetooth odpalony. Nie wydaje mi się żeby to był problem indywidualny, bo znajomi też to czasem zauważają. Można to jakoś naprawić, nie biorąc pod uwagę przywrócenia do ustawień fabrycznych (póki co)?
 8. Buka

  Chieftain Mk.5

  Dzięki za link. Masz rację, spróbuję tak zrobić jak w filmiku.
 9. Buka

  Chieftain Mk.5

  A punkt styczności dwóch farb nie będzie taki "poszarpany"? Chodzi mi o to, że nie zawsze sie uda równo po linii przeciągnąć pędzlem. Dodatkowo też mogą się zrobić zacieki, które spłyną na inny kolor. W związku z tym, nie wiem czy nie będzie lepsze takie zabezpieczenie się maskolem - w razie gdyby coś poszło nie tak jal powinno.
 10. Buka

  Chieftain Mk.5

  Miałem dzisiaj wolną chwilkę, to usiadłem do modelu. Wszelkie zdjęcia zamieszczę jutro (dzisiaj już ciemno i słabe światło jest). Zaszpachlowałem dziury - niestety będę musiał to zrobić na dwa razy, pierwsza próba (@Duży Modelarz dzięki za rady z filmiku ) zakryła tylko częściowo te dziury. Zacząłem uzupełniać, w kolejne elementy, kadłub. Tak jak wspominałem w poprzednich postach, niestety nie mogę wszystkiego od razu sklejać ze względu na malowanie pędzlem. Szczerze mówiąc jest to dla mnie dosyć spore utrudnienie, bo przy robieniu kamuflażu będę musiał na każdym elemencie robić go oddzielnie. Jaki sposób robienia kamuflażu polecacie ? Myślałem, żeby zakupić maskol i nim podziałać. Pozdrawiam
 11. Buka

  Chieftain Mk.5

  Dzięki za pomoc, ale te zdanie nie było potrzebne. Skoro zapytałem to znaczy, że "nie widać od razu". Masz większe doświadczenie i umiesz prawidłowo czytać wszelkie instrukcje modelarskie, ja jeszcze tej wprawy nie mam. Pozdrawiam
 12. Buka

  Chieftain Mk.5

  Wczoraj zacząłem trochę działać przy modelu. Rozpocząłem prace od kół, tylnego pancerza - było trochę szlifowania, ale nie mogę tego nazwać uciążliwym, tylko delikatne wyrównanie. Oczywiście wszystko jest tylko nałożone, żebym mógł później wszystko łatwo zdjąć i pomalować. Mam jedno pytanie, docelowo ta część (zdjęcie poniżej) powinna być sklejona czy ma się ruszać - nie wiem jak to się fachowo nazywa ? Poniżej kilka zdjęć tylnego pancerza. Nie sklejałem jeszcze tych wszystkich elementów w całość, bo zauważyłem, że miałbym później problem z dokładnym pomalowaniem - tak jak wspominałem wchodzi w grę tylko pędzel. Po pierwszym kontakcie z modelem, mam bardzo pozytywne odczucia. Widać, że jest materiałowo mocniejszy, w porównaniu do innych modeli, które składałem. W poprzednich niektóre części sprawiały wrażenie jakby były z papieru. Mam nadzieję, że te wrażenie pozostanie do końca : ) W związku, że nie będę korzystał z aerografu, malowanie poszczególnych elementów zacznę już w najbliższym czasie - między innymi koła, podwozie. Nie będę do środka wciskał żadnego silniczka, więc kolejnym etapem będzie zaszpachlowanie dziur.
 13. Buka

  Chieftain Mk.5

  Pierwsze co zrobiłem to przejrzałem forum w poszukiwaniu osoby, która wykonała ten model. Tak trafiłem na Twoje filmiki. Btw, bardzo fajnie przygotowane - ciekawie się ogląda.
 14. Buka

  Chieftain Mk.5

  Tak też planowałem, żeby skleić go jak leci z pudła. No zobaczymy jaki będzie efekt końcowy.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.