Jump to content

lukee82

Members
 • Content Count

  127
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

lukee82 last won the day on September 25

lukee82 had the most liked content!

Community Reputation

18 Good

Personal Information

 • Location
  Łódź

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Mastach. Wyszło masło maślane 😉 Pytałem o klapy od środka bo na zewnątrz to domyślam się, że kolor bazowy 😉 Teraz pytanie Zipster czy wkradła Ci się literówka i miało być wewnątrz a napisałeś zewnątrz? Czy może napisałeś o malowaniu zewnętrznym źle odczytując moje zapytanie?
 2. Zapomniałem, że lufa nie była przyklejona bo montowałem ją parę miesięcy temu. Akurat nie będzie z tym problemu by ją przykleić. Mam pytanie o malowanie. Czy włazy w wieżyczce dowódcy od środka też malować na ivory? To samo pytanie o miejsce które oznaczyłem na zdjęciu. Czy tam również ivory?. Domyślam się, że tak ale wolę się upewnić. Był bym również wdzięczny za fotkę wieży od góry. Może być z pojazdu muzealnego byle by miał taką jak mój model. Chciałbym jeszcze sprawdzić czy nic nie pominąłem przed pomalowaniem. Z góry dzięki!
 3. Lufa jest z RB Model i nie jest jeszcze przyklejona tylko wsunięta.
 4. Grzebię od paru dni przy wieży dokonując ostatnich poprawek, które uwidoczniły się po nałożeniu podkładu. Postanowiłem poprawić nieco spawy które na wieży były mało widoczne. Posiłkowałem się fokami tego czołgu z muzeum w USA które podrzucił Krzysiek. Zauważyłem że ten czołg ma nieco inne jarzmo niż ten który sklejam. Z ciekawości zapytam z czego to wynika i dopytam o spawy na nim. Podrzucam fotki modelu z narysowanymi miejscami gdzie nie wiem czy spawy powinny się pojawić. Na fotkach z wojny nie doszukałem się tak sfotografowanych pojazdów z jarzmem które jest w moim modelu by dojrzeć te spawy. Na ogół zły kąt lub cień. Może ktoś ma takie foto lub rozwieje moje wątpliwości czy powinienem dorobić spawy? Z góry thx. EDIT Doczytałem, że czołg z muzeum ma działo z Pzkpfw III. Natomiast nadal nie wiem czy spawy u mnie są potrzebne 😉 i to pytanie zostaje aktualne 😉 Pomalowałem już też wnętrze farbą AK. Finalnie rzucę jeszcze jutro ostatnią warstwę. Z samej farby jestem zadowolony jeśli chodzi o jej jakość i rozcieńczanie, natomiast kryje ten podkład dość średnio. 3 cienkie warstwy i jeszcze sporo widać prześwitów. No ale chociaż poćwiczę malowanie pędzlem 😉 Na wieży jeszcze sporo dłubania bo poprawiam też jeszcze przy blaszkach i włazach.
 5. Który to jest dokładnie model Italeri? Można prosić o numer pudła?
 6. Tak wyglądają pomalowane koła w dzisiejszym świetle szarego dnia. Na kompie jest to trochę ciemniej niż jak ogląda się je w realu przy oknie. Można mniej więcej ocenić chociaż powierzchnia nie za duża 😉 Jutro powinno się udać pomalować część wieży to będzie widać trochę więcej. Dziś pomaluje wieżę w środku. Jak nie zapomnę to pstryknę też wieczorem fotki kół już przy sztucznym oświetleniu to może bardziej oświetlone wyjdą w realniejszym odcieniu. EDIT Jeszcze na szybko "przez jaśniejsze chmury" wyszło bardziej naturalnie jak wyglądają ( mniejsze koła tylko ).
 7. Ten model pomaluje tak jak pisałem czyli podkład i kolor bazowy od Tamiya w puszce. Sam zakup aerografu nie styka bo jeszcze kompresor który też nie posiadam. Nie chcę iść w jakiś zakup na siłę po kosztach aby tylko kupić tylko gdy będzie odpowiednia chwila ugryzę temat na spokojnie i z rozwagą tak by zakupić coś rozsądnego. Zanim zabiorę się za następny model i go skleję trochę czasu minie więc będzie okazja na spokojny przemyślany wybór aerografu. Do tego modelu mam trochę chemii z AK więc może uda się trochę urozmaicić finalny efekt.
 8. Trudno mi ocenić jak wyjdzie model finalnie. Nie planowałem robić modulacji więc nie będzie to dla mnie duży problem. Przecież nie każdy modelarz stosuje modulacje a wiele modeli bez też wygląda super. Samo użycie aero to też żadna gwarancja udanego malowania - tym bardziej dla osoby która nigdy tego nie robiła. Zawsze któryś model musi być pierwszy - taki do nauki. Ten model ewoluował przez moją nauką a przede wszystkim dzięki waszym radą. Dlatego udało się przy nim sporo zrobić ale nie uważam żeby poszło to na marne nawet jak model nie będzie rewelacyjnie pomalowany.
 9. Malowanie też z puszki. Panzer Grey również od Tamiya. Niestety aero jeszcze nie posiadam a pędzlem się nie podejmę takich dużych powierzchni. To mój pierwszy model.
 10. Dziś mam trochę luźniejszy dzień więc zrobiłem sobie przerwę od "dłubania" i zacząłem zabawę z malowaniem kół. Na razie położony podkład Tamki z puszki. Poszły 3-4 cienkie warstwy i chyba pokryło wystarczająco. Trudno mi w szary dzień zrobić jaśniejsze foto nawet pomimo sztucznego światła. Wrzucam tylko poglądowo a lepsze postaram się zrobić gdy pomaluje już farbą.
 11. Hej, pozwoliłem sobie załączyć mój post z tematu warsztatowego licząc, że tutaj więcej osób zagląda i być może uzyskam odpowiedź. Z góry dzięki.
 12. Wracam z tematem gąsienic. Przeglądam jeszcze internet i natrafiłem na taki zestaw: https://miniart-models.com/products/35235-workable-track-links-set-for-pz-iii-pz-iv-early-type/ Może używał ich ktoś lub posiada? Jestem ciekaw czy pasowały by do zestawowych kół napinających lub ewentualnie do tych: http://www.friulmodel.hu/en/aw-03-pz-iv-a-d-i168/ Przy okazji zapytam również o malowanie gąsienic. Czym malujecie? Jakaś konkretna farba któregoś producenta spisuje się najlepiej? Czy każdy podchodzi indywidualnie?
 13. Zapewne po to, aby do zdjęć to się trzymało w jednej kupie. Dokładnie. Przy doklejaniu elementów czy klap włazu wygodniej było mi trzymać w rękach samą tą górną płytę niż sklejoną wieżę. Dwa że tak łatwiej będzie mi pomalować w środku wieży i dopiero potem skleję. Ja amator to nie pierwszy i nie ostatni raz coś robię pewnie inaczej niż każdy 😉 Skończyłem też dziś finalnie z kołami i dokleiłem również włazy boczne.
 14. Udało się zrobić z pręcika zgubiony element i zamocować karabin
 15. lukee82

  RSO w Myślenicach

  Fajne fotki. Mam w planach zakup modelu więc będzie super pomoc przy sklejaniu
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.