Jump to content

lukee82

Members
 • Content Count

  134
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

lukee82 last won the day on September 25 2019

lukee82 had the most liked content!

Community Reputation

18 Good

Personal Information

 • Location
  Łódź

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Dzięki za pomoc. Działam cały czas z malowaniem narzędzi. Idzie opornie ale już końcówka. Udało mi się też wczoraj pomalować sam czołg docelowym kolorem. Krycie wyszło okey. Dałem 3 warstwy. Wyszły na wierzch znów niedociągnięcia ze szpachlą i klejami. Będę zatem starał się jeszcze poprawić co mogę zanim zacznę zabawę z washem itp. W niektórych trudniej dostępnych miejscach, szczególnie na elementach z blaszek nie wszędzie dostała się farba więc poprawię tam już pędzelkiem. W środku wieżyczki dowódcy podziałałem już washem do wnętrza. Przykleję też już na stałe włazy by nie zwisały i od środka pomaluje pędzelkiem tam gdzie nie są jeszcze pomalowane. Zamocowałem już na nich też prawdziwe kawałki gumy którą nie będę malował. Wrzucam poglądowe foto na szybko. Przy lepszym świetle postaram się zrobić lepiej oddające pomalowanie zdjęcia.
 2. Mam jeszcze pytania dotyczące malowania narzędzi. Wrzucam fotkę wrzucaną już w tym temacie z oznaczeniem miejsca które nie wiem jak pomalować. Czy to jest już z drewna czy metalowe? Nie wiem również czy korba cała była metalowa czy może miejsce do trzymania miało inne wykończenie. Z góry dzięki za podpowiedź.
 3. Nie przyklejałem jej jeszcze z racji tych poprawek i ciągłego wkładania i wyjmowania wieży. Co chwilę bym ją pewnie urywał. Nie jest jeszcze pomalowana bo miałem też dopytać jaką farbę polecacie. Mocowanie rozumiem w kolorze pojazdu ale sama antena? Maluje też równolegle narzędzia a to są własnie farby które używam. Może uda się dziś wieczorem wrzucić fotkę bo jeszcze ich nie skończyłem. Mam też kilka pytań dotyczących malowania jak i spraw technicznych, będę wdzięczny za pomoc: 1. Jak pomalować tłumik? Przeglądam różne galerie jak i fotki pojazdów muzealnych i nie mam jasnej odpowiedzi. Widzę malowanie na kolor rdzawy jak i w kolorze bazowym pojazdu. Swój czołg będę robił jako względnie "nowy" i mało używany. Ma to być połowa 1940 roku. 2. Nie wiem też jak pomalować ten pokrowiec na wycior, czy to był jakiś konkretny kolor materiału, którym muszę go pomalować czy jest może jakiś wybór? 3. Czy jest jakiś konkretny wymagany czas jaki muszę odczekać między nakładaniem podkładu a farbą bazową? Upraszczając jaki jest mniej więcej czas schnięcia farb Tamiya? 4. Po pomalowaniu pojazdu na panzer grey będę chciał zastosować wash od AK i może filtr, czy muszę przed tym jakoś zabezpieczyć model? Z góry dzięki za pomoc
 4. Skończyłem etap klejenia i zacząłem zabawę z podkładem. Po pomalowaniu wyszły na jaw wszystkie niedoskonałości więc mam co poprawiać bo jeszcze w dużo miejscach brak lub nadmiar szpachli się uwidocznił. Ślady po kleju również.
 5. Dzięki. Poproszę Cię jeszcze Krzyśku o informacje jak malować podnośnik. Zabrałem się za malowanie narzędzi i chciałem się jeszcze upewnić czy podnośnik cały w jednolitym kolorze - pojazdu? Fotki które pojawiały się w tym temacie pokazują każda inaczej więc wolę doprecyzować. Dorobiłem też dziś na przodzie brakujący spaw.
 6. Przed malowaniem musze jeszcze dopytać o tą gumę, czy ten właz od środka i guma też malowana była na kolor zewnętrzny? Czy guma może zostawała w naturalnej barwie?
 7. Przez ostatni miesiąc dłubałem z poprawkami na wieży oraz na kadłubie więc postęp pracy był mały zatem nie było co wrzucać do tematu. Pousuwałem ślady po klejach. Skleiłem już wannę z górą i przykleiłem finalnie wydech oraz zamocowałem obejmami wraz z wyrzutnikiem granatów. Dorobić jeszcze muszę spaw na przedzie pojazdu oraz doczyścić ze śladów szpachlówki i zamocować klamry od narzędzi. Po tym będę już mógł działać z malowaniem.
 8. Mastach. Wyszło masło maślane 😉 Pytałem o klapy od środka bo na zewnątrz to domyślam się, że kolor bazowy 😉 Teraz pytanie Zipster czy wkradła Ci się literówka i miało być wewnątrz a napisałeś zewnątrz? Czy może napisałeś o malowaniu zewnętrznym źle odczytując moje zapytanie?
 9. Zapomniałem, że lufa nie była przyklejona bo montowałem ją parę miesięcy temu. Akurat nie będzie z tym problemu by ją przykleić. Mam pytanie o malowanie. Czy włazy w wieżyczce dowódcy od środka też malować na ivory? To samo pytanie o miejsce które oznaczyłem na zdjęciu. Czy tam również ivory?. Domyślam się, że tak ale wolę się upewnić. Był bym również wdzięczny za fotkę wieży od góry. Może być z pojazdu muzealnego byle by miał taką jak mój model. Chciałbym jeszcze sprawdzić czy nic nie pominąłem przed pomalowaniem. Z góry dzięki!
 10. Lufa jest z RB Model i nie jest jeszcze przyklejona tylko wsunięta.
 11. Grzebię od paru dni przy wieży dokonując ostatnich poprawek, które uwidoczniły się po nałożeniu podkładu. Postanowiłem poprawić nieco spawy które na wieży były mało widoczne. Posiłkowałem się fokami tego czołgu z muzeum w USA które podrzucił Krzysiek. Zauważyłem że ten czołg ma nieco inne jarzmo niż ten który sklejam. Z ciekawości zapytam z czego to wynika i dopytam o spawy na nim. Podrzucam fotki modelu z narysowanymi miejscami gdzie nie wiem czy spawy powinny się pojawić. Na fotkach z wojny nie doszukałem się tak sfotografowanych pojazdów z jarzmem które jest w moim modelu by dojrzeć te spawy. Na ogół zły kąt lub cień. Może ktoś ma takie foto lub rozwieje moje wątpliwości czy powinienem dorobić spawy? Z góry thx. EDIT Doczytałem, że czołg z muzeum ma działo z Pzkpfw III. Natomiast nadal nie wiem czy spawy u mnie są potrzebne 😉 i to pytanie zostaje aktualne 😉 Pomalowałem już też wnętrze farbą AK. Finalnie rzucę jeszcze jutro ostatnią warstwę. Z samej farby jestem zadowolony jeśli chodzi o jej jakość i rozcieńczanie, natomiast kryje ten podkład dość średnio. 3 cienkie warstwy i jeszcze sporo widać prześwitów. No ale chociaż poćwiczę malowanie pędzlem 😉 Na wieży jeszcze sporo dłubania bo poprawiam też jeszcze przy blaszkach i włazach.
 12. Który to jest dokładnie model Italeri? Można prosić o numer pudła?
 13. Tak wyglądają pomalowane koła w dzisiejszym świetle szarego dnia. Na kompie jest to trochę ciemniej niż jak ogląda się je w realu przy oknie. Można mniej więcej ocenić chociaż powierzchnia nie za duża 😉 Jutro powinno się udać pomalować część wieży to będzie widać trochę więcej. Dziś pomaluje wieżę w środku. Jak nie zapomnę to pstryknę też wieczorem fotki kół już przy sztucznym oświetleniu to może bardziej oświetlone wyjdą w realniejszym odcieniu. EDIT Jeszcze na szybko "przez jaśniejsze chmury" wyszło bardziej naturalnie jak wyglądają ( mniejsze koła tylko ).
 14. Ten model pomaluje tak jak pisałem czyli podkład i kolor bazowy od Tamiya w puszce. Sam zakup aerografu nie styka bo jeszcze kompresor który też nie posiadam. Nie chcę iść w jakiś zakup na siłę po kosztach aby tylko kupić tylko gdy będzie odpowiednia chwila ugryzę temat na spokojnie i z rozwagą tak by zakupić coś rozsądnego. Zanim zabiorę się za następny model i go skleję trochę czasu minie więc będzie okazja na spokojny przemyślany wybór aerografu. Do tego modelu mam trochę chemii z AK więc może uda się trochę urozmaicić finalny efekt.
 15. Trudno mi ocenić jak wyjdzie model finalnie. Nie planowałem robić modulacji więc nie będzie to dla mnie duży problem. Przecież nie każdy modelarz stosuje modulacje a wiele modeli bez też wygląda super. Samo użycie aero to też żadna gwarancja udanego malowania - tym bardziej dla osoby która nigdy tego nie robiła. Zawsze któryś model musi być pierwszy - taki do nauki. Ten model ewoluował przez moją nauką a przede wszystkim dzięki waszym radą. Dlatego udało się przy nim sporo zrobić ale nie uważam żeby poszło to na marne nawet jak model nie będzie rewelacyjnie pomalowany.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.