Jump to content

lukee82

Members
 • Content Count

  127
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Everything posted by lukee82

 1. Mastach. Wyszło masło maślane 😉 Pytałem o klapy od środka bo na zewnątrz to domyślam się, że kolor bazowy 😉 Teraz pytanie Zipster czy wkradła Ci się literówka i miało być wewnątrz a napisałeś zewnątrz? Czy może napisałeś o malowaniu zewnętrznym źle odczytując moje zapytanie?
 2. Zapomniałem, że lufa nie była przyklejona bo montowałem ją parę miesięcy temu. Akurat nie będzie z tym problemu by ją przykleić. Mam pytanie o malowanie. Czy włazy w wieżyczce dowódcy od środka też malować na ivory? To samo pytanie o miejsce które oznaczyłem na zdjęciu. Czy tam również ivory?. Domyślam się, że tak ale wolę się upewnić. Był bym również wdzięczny za fotkę wieży od góry. Może być z pojazdu muzealnego byle by miał taką jak mój model. Chciałbym jeszcze sprawdzić czy nic nie pominąłem przed pomalowaniem. Z góry dzięki!
 3. Lufa jest z RB Model i nie jest jeszcze przyklejona tylko wsunięta.
 4. Grzebię od paru dni przy wieży dokonując ostatnich poprawek, które uwidoczniły się po nałożeniu podkładu. Postanowiłem poprawić nieco spawy które na wieży były mało widoczne. Posiłkowałem się fokami tego czołgu z muzeum w USA które podrzucił Krzysiek. Zauważyłem że ten czołg ma nieco inne jarzmo niż ten który sklejam. Z ciekawości zapytam z czego to wynika i dopytam o spawy na nim. Podrzucam fotki modelu z narysowanymi miejscami gdzie nie wiem czy spawy powinny się pojawić. Na fotkach z wojny nie doszukałem się tak sfotografowanych pojazdów z jarzmem które jest w moim modelu by dojrzeć te spawy. Na ogół zły kąt lub cień. Może ktoś ma takie foto lub rozwieje moje wątpliwości czy powinienem dorobić spawy? Z góry thx. EDIT Doczytałem, że czołg z muzeum ma działo z Pzkpfw III. Natomiast nadal nie wiem czy spawy u mnie są potrzebne 😉 i to pytanie zostaje aktualne 😉 Pomalowałem już też wnętrze farbą AK. Finalnie rzucę jeszcze jutro ostatnią warstwę. Z samej farby jestem zadowolony jeśli chodzi o jej jakość i rozcieńczanie, natomiast kryje ten podkład dość średnio. 3 cienkie warstwy i jeszcze sporo widać prześwitów. No ale chociaż poćwiczę malowanie pędzlem 😉 Na wieży jeszcze sporo dłubania bo poprawiam też jeszcze przy blaszkach i włazach.
 5. Który to jest dokładnie model Italeri? Można prosić o numer pudła?
 6. Tak wyglądają pomalowane koła w dzisiejszym świetle szarego dnia. Na kompie jest to trochę ciemniej niż jak ogląda się je w realu przy oknie. Można mniej więcej ocenić chociaż powierzchnia nie za duża 😉 Jutro powinno się udać pomalować część wieży to będzie widać trochę więcej. Dziś pomaluje wieżę w środku. Jak nie zapomnę to pstryknę też wieczorem fotki kół już przy sztucznym oświetleniu to może bardziej oświetlone wyjdą w realniejszym odcieniu. EDIT Jeszcze na szybko "przez jaśniejsze chmury" wyszło bardziej naturalnie jak wyglądają ( mniejsze koła tylko ).
 7. Ten model pomaluje tak jak pisałem czyli podkład i kolor bazowy od Tamiya w puszce. Sam zakup aerografu nie styka bo jeszcze kompresor który też nie posiadam. Nie chcę iść w jakiś zakup na siłę po kosztach aby tylko kupić tylko gdy będzie odpowiednia chwila ugryzę temat na spokojnie i z rozwagą tak by zakupić coś rozsądnego. Zanim zabiorę się za następny model i go skleję trochę czasu minie więc będzie okazja na spokojny przemyślany wybór aerografu. Do tego modelu mam trochę chemii z AK więc może uda się trochę urozmaicić finalny efekt.
 8. Trudno mi ocenić jak wyjdzie model finalnie. Nie planowałem robić modulacji więc nie będzie to dla mnie duży problem. Przecież nie każdy modelarz stosuje modulacje a wiele modeli bez też wygląda super. Samo użycie aero to też żadna gwarancja udanego malowania - tym bardziej dla osoby która nigdy tego nie robiła. Zawsze któryś model musi być pierwszy - taki do nauki. Ten model ewoluował przez moją nauką a przede wszystkim dzięki waszym radą. Dlatego udało się przy nim sporo zrobić ale nie uważam żeby poszło to na marne nawet jak model nie będzie rewelacyjnie pomalowany.
 9. Malowanie też z puszki. Panzer Grey również od Tamiya. Niestety aero jeszcze nie posiadam a pędzlem się nie podejmę takich dużych powierzchni. To mój pierwszy model.
 10. Dziś mam trochę luźniejszy dzień więc zrobiłem sobie przerwę od "dłubania" i zacząłem zabawę z malowaniem kół. Na razie położony podkład Tamki z puszki. Poszły 3-4 cienkie warstwy i chyba pokryło wystarczająco. Trudno mi w szary dzień zrobić jaśniejsze foto nawet pomimo sztucznego światła. Wrzucam tylko poglądowo a lepsze postaram się zrobić gdy pomaluje już farbą.
 11. Hej, pozwoliłem sobie załączyć mój post z tematu warsztatowego licząc, że tutaj więcej osób zagląda i być może uzyskam odpowiedź. Z góry dzięki.
 12. Wracam z tematem gąsienic. Przeglądam jeszcze internet i natrafiłem na taki zestaw: https://miniart-models.com/products/35235-workable-track-links-set-for-pz-iii-pz-iv-early-type/ Może używał ich ktoś lub posiada? Jestem ciekaw czy pasowały by do zestawowych kół napinających lub ewentualnie do tych: http://www.friulmodel.hu/en/aw-03-pz-iv-a-d-i168/ Przy okazji zapytam również o malowanie gąsienic. Czym malujecie? Jakaś konkretna farba któregoś producenta spisuje się najlepiej? Czy każdy podchodzi indywidualnie?
 13. Zapewne po to, aby do zdjęć to się trzymało w jednej kupie. Dokładnie. Przy doklejaniu elementów czy klap włazu wygodniej było mi trzymać w rękach samą tą górną płytę niż sklejoną wieżę. Dwa że tak łatwiej będzie mi pomalować w środku wieży i dopiero potem skleję. Ja amator to nie pierwszy i nie ostatni raz coś robię pewnie inaczej niż każdy 😉 Skończyłem też dziś finalnie z kołami i dokleiłem również włazy boczne.
 14. Udało się zrobić z pręcika zgubiony element i zamocować karabin
 15. lukee82

  RSO w Myślenicach

  Fajne fotki. Mam w planach zakup modelu więc będzie super pomoc przy sklejaniu
 16. Użyłem płytki 1 mm tak jak napisano w instrukcji Aber'a 😕 Postaram się trochę je "odchudzić". Dzięki Krzysiek za fotki. Zrobiłem dziś od nowa zawiasy do błotników i użyłem tych z zestawu zawiasów Aber'a. Jestem nawet zadowolony. Zauważam już u siebie lekką poprawę z pracą przy małych blaszkach co bardzo mnie cieszy bo muszę jeszcze podorabiać zapięcia do klamer od narzędzi i ekwipunku na czołgu 😉
 17. Dzięki Krzyśku za czujność 😉 Nawet na pudełku od modelu są we właściwej pozycji 😉 Trzeba będzie zatem na koniec finalnie kapnąć po kropelce kleju i przytwierdzić na stałe w tej pozycji. Miło się czyta pozytywne opinie o moim debiutanckim dłubaniu Dziękuję za wsparcie i docenienie pracy z modelem. Dorobiłem do klap włazu elementy z płytki i dorobiłem z drutu uchwyty na wieży. Z minusów? Zaginęła mi część B1 z modelu czyli Tamiya'owy karabin z wieży. Chciałem przerobić i zamontować ten kupiony z RB Model. Muszę zatem "nastrugać" sam 😕 Może ktoś ma foto ze zbliżeniem albo sam przód wieży gdzie dobrze widać karabin? Będę wdzięczny. Na razie wracam do dłubania z zawiasami na błotnikach.
 18. Uff, 3 dni i klapy do włazu zamontowane. Również namęczyłem się ze spasowaniem, o idealnym domknięciu mogę zapomnieć ale z racji, że figurką będzie w środku nie jest to kłopot. Jutro dokleję jeszcze do włazów elementy które muszę wykonać z płytki bo dziś zabrakło czasu ( liczyłem, że z klapami pójdzie dużo szybciej ). Jeśli niczego nie przeoczyłem były to chyba ostatnie elementy z zestawu blaszek 😉 Teraz zajmę się tym co mam do poprawy i skończenia czyli min.: zawiasy do błotników, dokleić te blaszki, które poodpadały przy klejeniu 😉 pousuwać nadmiar kleju w paru miejscach i ślady po szpachli gdzie się da. Jutro zerknę też jeszcze na spokojnie do instrukcji modelu czy jeszcze coś nie przeoczyłem. Zostały na pewno jeszcze do doklejenia włazy boczne, które mam już skończone. Tak poglądowo wygląda czołg po złożeniu do kupy jeszcze bez posklejanej wanny z górą i wieży.
 19. Udało mi się wykonać i przykleić elementy z drutu. Zabieram się za doklejanie klap do włazu. Załączam również poglądowe foto jak model wygląda obecnie dla odświeżenia tematu gdyż jak widzę wszystkie fotki wrzucane parę miesięcy temu z zewnętrznych linków poznikały.
 20. Zdaje sobie z tego sprawę ale nie będzie to dla mnie problem bo jak napisałem powyżej nie wyszło za super 😉 To mój pierwszy model na poważnie więc jak już mam blaszki to chcę użyć co mogę chociaż by dla treningu bo dopiero pierwszy raz je używam
 21. Tak właz będzie otwarty aby była w nim figurka z zestawu. Jutro dokleję jeszcze we włazie te elementy które trzeba zrobić z drutu bo już dziś nie ten wzrok 😉
 22. Cześć! Wracam po kilku miesięcznej przerwie do sklejania mojego modelu. Trochę spraw zdrowotnych u rodziców a potem u mnie + okres wakacji wstrzymały pracę nad modelem. Kilka dni temu jednak wznowiłem dłubanie które przerwałem przy wieży. W weekend podziałałem trochę z elementami z blaszek we włazie. Strasznie się z tym umęczyłem a dopasowanie było mega koszmarem. Dwa dni męczarni i jakość udało się to upchnąć przy lekkich poprawkach bo bez tego nie szło tam nic wpasować. Wyszło słabo ale figurka będzie zasłaniać środek włazu więc nie załamuje się 😉 Zostały do przyklejenia klapy a mam nadzieje, że w kolejnych modelach będzie już lepiej 😉
 23. Mam prośbę, jak by ktoś miał fotkę lub rysunek bardziej czytelny niż instrukcja Aber'a. Będę wdzięczny. Mam problem jak to dokładnie poprzyklejać, szczególnie części 88 i 86. Jeśli nie uda się z fotką zapytam też o malowanie tych elementów czy również jak całe wnętrze tak samo?
 24. Nie było łatwo ale jakoś udało mi się zamocować ten odbojnik. Super nie wyszło ale jakoś się trzyma. Sprawdzę jutro na ile to jest trwałe. Przykleiłem też parę innych blaszek na wieży. Doszły też na włazie. Zacząłem też już z drugą stroną klap od włazu. Ciąg dalszy jutro 😉
 25. Składał chyba antenę przy obrocie wieży ale tylko tak mi się wydaje.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.