Jump to content

Kola

Members
 • Content Count

  16
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About Kola

 • Birthday 12/18/1977

Personal Information

 • Location
  Jelenia Góra
 • Interests
  RC, Snowboard, MTB
 • Occupation
  Telco/IT - PM
 1. I chwała za to odkrywcy! 🙂 Kimkolwiek on jest. Dziękuję.
 2. Tak, wysszyj 🙂 bo Mr. Tool Cleanera to raczej z kosmetycznego acetonu nie robią 😉 PS. Wolałem zrobić mieszaninę jakaś taką bardziej kopiącą niż z drogerii "natura" 😉 (lub tylko mi się wydaje, że takowa powstanie z ww składników)
 3. Hejka, troszkę to trwało, ale w końcu nabyłem 1l Acetonu i 1l Octanu n-Butylu od WARCHEM. Zmieszałem 1:1 i nawet śmierdzi jak Mr.ToolCleanerR. A jakby tańszy 😉 Może dziś będę kończył lekki preshading na ju52 to popróbuję jak czyści. Jeśli Ok, to będziecie mieli składniki dla potomności 😉 Bo Acetonu się troszkę naszukałem a i z octanem było troszkę problemu.
 4. Hej, pracuje na F4U-1. Pod "cziping" pomalowałem czarną bazę Gunze H2, potem Tamka XF-16 tylko takie alu mam. Potem - po 1h-2h jak myślę, nałożyłem warstwę lakieru. To moja pierwsza próba z tego typu zabawą. Użyłem lakier żonki NIVEA VOLUME CARE.... i wiecie co, rozpuścił farby akrylowe! Czego użyć, czego używacie. I co to ten magiczny "najtańszy" lakier do włosów, który wszyscy na YT stosują. Ten chyba nie był i dlatego tak się stało. Zmywacz wamodu poszedł w ruch. 🙂 😉
 5. Ciekawe ilu z nas (po ostatnich doniesieniach) zdecyduje się na budowę F-35 🙂 Jaki jest najciekawszy w 1/48?
 6. Hejka. Robiłem małe poszukiwania ale nic. W instrukcji eduard niejasno. Jaki wg Was jest tam kolor? Albo taki jak kolor modelu albo interior green. Widzialem też jakiś grafit lub czarny.
 7. Ok, spróbuję. Choć już mi to pachnie.... intensywnie 😉
 8. Jakież to są, właśnie tego szukam. Ale rozumiem, tylko wtedy do użycia, jak farbki rozcieńczę wodą.......? Przy tej metodzie nie wchodzi w grę. Mr.LT jako rozcieńczalnik? PS. Co do Mr.LT to nie daje tak podczas malowania. Większość trafia na model z farbą. Sam proces czyszczenia np. toolem jest " smrododajny" (zmiana z czarnego na biały....) Jasne, o tym pisałem. Tak zawsze robię i jeszcze aero działa poprawnie.
 9. Hej, no mam stację! Chodzi o prostą rzecz. Czy można zmieniać łatwo kolory nie zasmradzając bardziej niż trzeba, dodatkowo nie stosując Mr.LT, który jest drogi. (i śmierdzi) WAMOD zmywacz - tłusty i raczej nie mieszać z farbą... itd. Kolega Solo pisał o IPA. Może w tą stronę? Albo czysty spiryt od górali? 😉
 10. Generalnie stosuję Mr.WSZYSTKO - a Tamki mam tylko kilka kolorów jak nie byłem na zakupach we Wrocławiu 😉 Więc mam Mr.Leveling Thinner... ale raczej mi go szkoda do płukania między zmianą kolorów. Farby na tą chwilę tylko akryle. + mam lakiery MR. XX flat i clear 3.
 11. Panowie, czytam i czytam. Mam pytańsko. Szukam czegoś by łatwo czyścić aero między kolorami. Szukam czegoś co nie będzie capić. BO to mnie na tą chwilę ogranicza w domy przed dłuższym malowaniem. Jak pociągnę MR.Tool Cleaner'em - to żona.... i koniec. I takiego co po czyszczeniu wleje Mr.hobby czy Tamki akryl nie wpływało negatywnie na całość malowania. Bo nawet jak będę używał zmywacza Wamod - to nie za bardzo chyba po płukaniu nalewać tam farby? Jak sobie z tym radzicie? Rozumiem na koniec porządnie przepłukać itp... Mr.Tool. Co do mieszanki wcześniej opisanej, jak już mi się ten tool skończy to sobie będę mógł takie coś zrobić?
 12. Fajny model! OT: Ciekawi mnie jedno. Mam wersję A4. WG ICM i ich kalek nie ma na stateczniku pionowym swastyki. Orientował się ktoś? Tu w C6 - myśliwcu 😉 jest. Na początku Niemcy stosowali tam znaczek a potem usuwali, co potwierdza dużo zdjęć jakie znalazłem. Jak to jest z tymi oznaczeniami. Muszę jakąś knigę nabyć, co by się podedukować. EDIT: gdzieś przeczytałem, że ICM ze względów "politically correct" nie dodał swastyk... to głupie, jeśli tak jest.
 13. Hej, dziękuję za odpowiedź. Nie znalazłem tego - dziwne. Czyli jednak można sobie otworzyć klapki 🙂 fajnie! Ja powolutku kończę budę i zaczynam silniki. 🙂
 14. Hej. Mam pytanie. Mam JU-88 A4 1:48 z ICM. Jest tam fajnie odwzorowany silnik itd. Ale potem to wszystko się zamyka pod klapami. Szukałem i nie znalazłem, ale chyba nikt nie wpadł na pomysł by np. zostawić pootwierane klapy silnika co by ten silnik było widać. Pytanie czy klapy z modelu ICM idą jak prawdziwe. Co sądzicie? Szukałem również zdjęć JU-88 z otwartym silnikiem na jakimś "serwisie" ale bida.
 15. Kola

  Najlepszy Aerograf

  Bardzo dziękuję za porady. Fakt maluje gunze i tamiyą, akryle wodne. PS. Wróciłem po 20 latach do hobby a wtedy aero nie miałem 😉 Resztę jako tako ogarniam, ale zmiany wielkie. Preszejdingi i inne wasze 😉 Zabieram się za czytanie reszty. A dzis wypadł ICM ju-88a4 1/48. Trzeba szlifować warsztat by model jakoś wyglądał.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.