Jump to content

Solo

Members
 • Content Count

  11,854
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  14

Solo last won the day on March 3

Solo had the most liked content!

Community Reputation

391 Excellent

6 Followers

Recent Profile Visitors

5,074 profile views
 1. A jak planujesz robić maskowanie? Masz w ogóle jakiś wzór, dokładny rysunek jak to maskować?
 2. A to ma być takie kamo? Jeśli tak, to ja nie sądzę żeby jakikolwiek preshading miał tu sens, zbyt drobne wzorki do wymalowania. Lepie w postshadingu porozjaśniać poszczególne łaty i namalować ewentualne cienie na liniach podziału. Będzie chyba łatwiej i efekt lepszy. Ja bym prawdopodobnie tak robił.
 3. Jest jeszcze prostszy patent: roztopienie drutu ołowianego nad zapalniczką. Można sobie uformować kulkę dowolnego rozmiaru (w granicach rozsądku):
 4. Nie kwiatek ale za to okazja, bo kalki od dawna niedostępne na rynku. Ktoś wystawił do sprzedaży i będzie można się o nie pobić. Ja nie potrzebuję, ale może ktoś szukał tego zestawu: https://allegrolokalnie.pl/oferta/caracal-models-mig-29
 5. Dissolved Putty to dedykowana zmywalna szpachlówka. Ja jej jednak nie lubię, zawsze po zmywaniu mi jakieś nierówności na powierzchni zostawały, ale pewnie nie umiem się z nią obchodzić. Słyszałem też że ponoć się kurczy z czasem. Surfacer jest fajną szpachlówką (ale raczej 500) likwidowania drobnych nierówności. Do większych zwykły klej CA bardzo dobrze się sprawdza i można na nim łatwo odtwarzać linie podziału.
 6. Nie chcę się wtrącać, ale skoro chcesz F-14D, to szczerze odradzam i polecam Tamkę, a jeśli muszą być skrzydła z mechanizacją to lepiej poczekaj na GWH. AMK dzisiaj to naprawdę nie jest dobry wybór.
 7. No tu nie ma ostrych przejść. Pasowałoby malowanie z ręki.
 8. A jak wygląda kamo prawdziwej maszyny której model robisz?
 9. Będziesz robić łaty od patafiksu czy z ręki?
 10. To taki klej że go kładziesz kroplami na powierzchnię i dopiero potem spokojnie dopasowujesz drugą część? Nie paruje, nie znika zanim dopasujesz plastik?
 11. Tego nie lubię, on trochę słabo klei, kruszy się po zaschnięciu, do tego słyszałem że potrafi uszkodzić plastik.
 12. Panowie, jakim klejem najlepiej kleić duże powierzchnie, tzn. takie na które nakłada się i rozprowadza klej, a potem spokojnie je łączy w całość, np. płaty skrzydeł w samolotach. Naturalnie Extra Thin Cement Tamki i podobne nie wchodzą w grę. Najfajniejszy byłby taki który torchę rozpuszcza plastik i w ten sposób go łączy, ale nie wiem czy coś takiego w ogóle istnieje. Doradzicie?
 13. Ciche to olejowe, a firmowe olejowe z reguły są dość drogie. No chyba że trafisz na jakiś używany. Ale obawiam się że trudno będzie znaleźć coś tańszego niż oferuje Adamek na naszym forum.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.