Jump to content

Solo

Members
 • Content Count

  12,587
 • Joined

 • Days Won

  18

Solo last won the day on June 2

Solo had the most liked content!

Community Reputation

513 Excellent

6 Followers

Recent Profile Visitors

7,136 profile views
 1. Warto podkreślić że czarny Surfacer daje połyskliwą powierzchnię (ale nie błyszczącą, jak lakiery błyszczące) która w teorii jest przeznaczona głównie jako podkład do metalizerów.
 2. To model z lat 60 więc pewnie do tego konkretnego to możliwe że nikt nic nie robi, ale jako że jest przepakowywany i sprzedawany do dzisiaj, to może tropem nowszych zestawów dobierzesz coś co do niego pasuje: https://www.scalemates.com/kits/airfix-a05008-junkers-ju52-3m--143149
 3. Nie gardzę, przechodziłem ten etap kilka lat temu i dzięki temu wiem że są fajniejsze sposoby na marnowanie pieniędzy.:)
 4. To prawda, czarny trochę lepiej kontrastuje nierówności powierzchni no i daje fajniejszą bazę do różnych technik malarskich. To bardzo fajne, bo powierzchnia modelu musi być idealna.:)
 5. Czemu to ma służyć? Coś jakby wash tylko pigmentem? Symulowaniu brudu w zakamarkach?
 6. Pamiętaj też że te Surfacery Gunze to w zasadzie płynne szpachlówki. W postaci nierozcieńczonej świetnie się do takich rzeczy nadają. Najlepiej jakbyś kupił sobie szarego albo czarnego Surfacera 1500, które dają piękną satynową powłokę (trzeba je tylko dobrze rozcieńczyć), natomiast do szpachlowania niewielkich nierówności czy szpar kup sobie Surfacera 500.
 7. Nie słyszałem o takiej technice aplikacji pigmentu. Czemu ma służyć takie walenie go na grubo, zamiast pędzelka czy gąbki? Co to daje? Nie neguję tego co napisałeś, jestem tylko ciekawy.
 8. To są naprawdę pieniądze wyrzucone w błoto. Jeśli chcesz się nauczyć czegoś, to nie z tego magazynu, tylko lepiej z filmów na YT. Jest tego sporo i to są znacznie lepsze źródła informacji niż marne zdjęcia tego czasopisma.
 9. Zdecydowanie najlepsze podkłady to Surfacery Gunze. Im wyższa numeracja tym gładsza powierzchnia. Rozcieńczasz je tym samym co farby.
 10. Oczywiście że chodzi o gąbkę, zapewnie taką która sprzedawana jest przez Tamkę w ich zestawach „cieni do powiek”. Gąbkopędzelek.:) Albo taką:
 11. Ja bym bardzo polecał. Tamka akrylowa ma nie tylko najładniejszy zapach (autentycznie: lubię zapach tych farb) to jeszcze jest to chyba najlepiej się kładąca farba z aerografu. Może jeszcze farby RC i MRP jej dorównują. Wadami tych farb jest brak wielu kolorów, np. Federal Standard i trzeba często robić mieszanki żeby uzyskać prawidłowy odcień. Jako jedne z nielicznych także mogą leżeć w słoiczkach latami i praktycznie nie gęstnieją, podczas gdy takie Gunze C po roku czy dwóch zasychają niemal na kamień i trzeba je rewitalizować specjalnym preparatem. Co do rozcieńczalnika to polecałbym jednak tamkowy Lacquer Thinner, nie dość że doskonały rozcieńczalnik, to jeszcze firmowy, więc nic się nie pogryzie.
 12. Tak jak podejrzewałem, to jest sprzedaż modelu którego sprzedawca nie ma fizycznie w ręku:
 13. Ja trochę żartowałem z tym linkiem, taki zakup to tylko dla tych którzy mają silną presję na posiadanie przed innymi. Kilka razy już brałem takie "przedpremierowe" modele i w efekcie albo wychodziły drożej niż w polskich sklepach, nawet bez cła, a prawie zawsze czekałem na nie przynajmniej 2 miesiące. Ja naturalnie nie wezmę, zresztą w ogóle ten zestaw mnie nie interesuje nawet za darmo.
 14. Ja nie narzekam, ja na tym F-14 jeszcze zarobiłem.:) A w Polsce ten Su-27 kosztuje 75 USD, bez żadnego podatku i prawie na pewno bez cła ani żadnych kosztów, bo transport darmowy.:) Wyjdzie jakieś 300 zł.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.