Jump to content

Solo

Members
 • Content Count

  11,423
 • Joined

 • Days Won

  10

Solo last won the day on January 11

Solo had the most liked content!

Community Reputation

302 Excellent

6 Followers

Recent Profile Visitors

3,536 profile views
 1. Odwieczne pytanie, jaki aparat najlepszy do robienia zdjęć. Od razu mówię, że nie mam pojęcia.
 2. Telefonem. Edit: Sorry, zapewne pytasz jakim aparatem robiłem zdjęcia w namiocie, a nie o aparat jakim robiłem powyższe zdjęcie. Zwykły Canon EOS 70D.
 3. Ło panie, trzeba brać bo wykupio...
 4. Kurka, to ja nie wiedziałem i się tak męczyłem z tym Revellem...
 5. No właśnie oglądałem wypraski i też mi się wydawało że jest tam niemal wszystko co do naszego potrzebne, może z wyjątkiem sensorów na wlocie powietrza (a może też są?). W ogóle ten zestaw wygląda lepiej na zdjęciach niż mydlany Revell. Może to najlepszy zestaw w 72 do zrobienia polskiego Jastrzębia? Czy jednak Revell?
 6. Co do dyszy to polecam Airesową 7255 do Sufy Hasegawy. Pasuje do F-16 Hasegawy, pasuje niemal idealnie do F-16 Revella, to i pewnie do Academy da się łatwo dopasować, a znacznie poprawi wygląd modelu.
 7. Moja metoda to odsysanie czego się da odkurzaczem, zarówno ze stołu jak i z pilników, obstukiwanie i opukiwanie. A na koniec wizyta w łazience pod kranem i czyszczenie szczoteczką. Gdybym mógł gdzieś kupić taką małą szczoteczkę z metalowym włosiem to by na pewno była skuteczniejsza, no ale na razie zwykła szczoteczka sprawdza się znakomicie.
 8. Ten Revell niestety nie wypada zbyt dobrze w porównaniu z F-15E GWH. Widać że to formy sprzed lat i standard wykonania też sprzed lat. Ja swojego Revella pozbyłem się od ręki gdy tylko na rynku pojawił się F-15E GWH, choć akurat F-15 tej firmy ponoć mają sporo wad. Ale wizualnie, na ramkach wyglądają bardzo dobrze. Poza nimi ponoć nienajgorsze F-15 robi Hasegawa, ale w ręku tego nie miałem.
 9. Solo

  Fine Art 7704

  Podoba mi się takie rozumowanie Bengal.
 10. Natural metal finish. I nie, żadne pytanie nie jest ośmieszające, bo jak nie będziesz się pytał to nie będziesz wiedział. A wiedzieć jest lepiej niż nie wiedzieć, prawda?
 11. Dziękuje, działa u mnie bardzo dobrze. Choć ja pisałem tylko o pilniczkach, nie wiem skąd nagle temat o szmatkach polerskich, o których czyszczeniu nic nie pisałem.
 12. W encyklopediach Ammo of Mig ten model jest szczegółowo omawiany na poszczególnych etapach budowy.
 13. Ja bym doradził trochę bardziej go styrać. Tutaj masz przykład perfekcyjnie zrobionego modelu w NMF i choć to dwa różne samoloty, to wiele możesz ściągnąć z tej pracy: http://dqscaleworks.blogspot.com/2014/02/the-war-machine-work-eduard-148.html
 14. Ja bym powiedział że szczoteczka do zębów wystarczy...
 15. Z tymi Alcladami to ja od zawsze miałem problem, one błyskawicznie zasychają w dyszy i w praktyce mogłem nimi malować tylko na wysokim ciśnieniu, bez większych szans na jakieś cieniowania czy malowania cienkim strumieniem. Do tego łatwo się ścierają - no nie lubię tych lakierów. Może ktoś ma inne doświadczenia i potrafi sobie z nimi jakoś radzić, to byłoby fajnie gdyby podzielił się taką wiedzą, ale coś czuję że inni mają podobnie. Moim zdaniem tymi lakierami trochę łatwiej malować większymi dyszami, bo trudniej je im zapchać, dlatego 0,3 mm będzie pewnie lepsza od 0,2, ale różnica w sumie jest chyba niewielka. Jakoś trochę lepiej mi się maluje lakierami RC i super metalizerami Gunze. Reszta metalizerów, w tym MRP, jest pod względem operowania aerografem, do bani, jak dla mnie.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.