Jump to content

Solo

Members
 • Posts

  12,746
 • Joined

 • Days Won

  19

Solo last won the day on September 5 2020

Solo had the most liked content!

Reputation

558 Excellent

6 Followers

Recent Profile Visitors

8,678 profile views
 1. A ja ma pytanie do administracji: jaką dozwoloną rozdzielczość maksymalną powinno mieć zdjęcie żeby na forum pojawiło się bez straty jakości?
 2. A w ogóle to jak się ten zestaw kleiło? Ładnie go HB spasował?
 3. Bardzo fajny model wizualnie, merytorycznie się nie wypowiem bo nie mam pojęcia. Podoba mi się bardzo subtelne zróżnicowanie odcieni poszczególnych paneli co w przypadku NMF zawsze jest ważne. Tutaj wyszło Ci to bardzo naturalnie. Podoba mi się też delikatne brudzenie na górze maszyny, za to dużo mniej to na dole. No i mam wrażenie że wash się wytarł do gołego w wielu miejscach, szczególnie w nitach.
 4. Z drugiej strony podobno na narzędziach nie warto oszczędzać.
 5. Nie to żebym nie współczuł, bo wypadek paskudny, ale jak się to ma do tematu omawianych klejów? Chyba nikt tu nie polecał tak agresywnej substancji?
 6. Szczerze mówiąc to sam nie wiem czy te szwajcarskie pilniczki warto kupować dla potrzeb modelarskich. Tzn. jeśli ktoś dużo dłubie w różnych materiałach, dorabia sam różne części to faktycznie może to być przydatne. Ale jeśli ktoś jest prostym sklejaczem robiącym prosto z pudełka to chyba to jest jednak zbędny wydatek.
 7. Jimenez robi generalnie kiepską chemię moim zdaniem, ale akurat kleje produkuje/konfekcjonuje bardzo dobre. Lubię jego kleje CA, które nie zasychają latami i nie sklejają nakrętki. Lubię też tego Ultra, zasycha ładnie, dobrze trzyma, jest przezroczysty. Warto.
 8. A może mądrzej byłoby napisać wcześniej „uwaga, wprowadzamy pewne zmiany w silniku forum, może to powodować pewne niedogodności dla użytkowników, z góry przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość”. No ale po co sobie zawracać głowę uprzejmościami...
 9. To chyba jakaś zaraza, bo forum ARC zmieniło się w bardzo podobny sposób.
 10. https://www.mojehobby.pl/products/ULTRA-GLUE-FOR-ETCH-CLEAR-PARTS-MORE.html https://plastmodel.pl/p/15/41603/ammo-of-mig-2031-ultra-glue-for-etch-clear-parts-amp-more-kleje-narzedzia-modelarskie.html https://www.martola.com.pl/pl2718/produkty82908/ultra_glue_for_etch_clear_parts_paper_more https://agtom.eu/uniweralne-pva-wikol/359589-ammo-of-mig-ultra-glue-8432074020318.html https://somap.pl/pl/p/Klej-modelarski-Ultra-glue/5356 https://allegro.pl/oferta/klej-modelarski-akrylowy-ultra-glue-a-mig2031-ammo-8301860786 https://www.jadarhobby.pl/amig2031-ultra-glue-do-elfototrawionych-czesci-przezroczystych-papieru-klej-akrylowy-40ml-p-62553.html https://www.ww-model.pl/p18933,a-mig-2031-ultra-glue.html https://www.hobbysta.pl/ultra-glue-for-etch-clear-parts-more-p-74012.html
 11. Akrylowa Tamiya to tak średnio psuje do pędzelka, choć ponoć ludzie tym malują. Rozcieńcza się ją nie wodą tylko rozcieńczalnikiem firmowym, niektórzy robią to alkoholem IPA. Jak jest świeża to pewnie 1:1 wystarczy do pędzla, a może nawet jeszcze mniej rozcieńczalnika. Co do Hataki to nie wiem, mam kilka niebieskich, dedykowanych do pędzelka ale one zdaje się nie potrzebują rozcieńczania.
 12. Do aerografu czy do pędzelka?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.