Jump to content

Solo

Members
 • Content Count

  12,315
 • Joined

 • Days Won

  17

Solo last won the day on May 17

Solo had the most liked content!

Community Reputation

474 Excellent

6 Followers

Recent Profile Visitors

6,265 profile views
 1. Dysze to i tak do wymiany na żywice bo są koszmarne.
 2. Revell to by był dobry pomysł, bo wreszcie można by go kupić odlanego w szarym plastiku. Do tego kalki Cartografa i robi się całkiem sensowny zestaw.
 3. Na takie bardzo małe ja lubię stosować nierozcieńczony Surfacer 500, w końcu to jest szpachlówka płynna.
 4. No nie, jeśli chodzi o zapach to się różni nieco od Leveling Thinnera.
 5. Obstawiałbym Kinetica, skoro zapakowali go w zestawy 48.
 6. Solo

  F 16

  Trudno jest znaleźć takie zdjęcia, przynajmniej mi się nie udało w sieci, więc tutaj masz zdjęcie z książki Jake'a Melampy, może wystarczy. Wystarczy popatrzeć na zdjęcia żeby zauważyć że warto - po prostu na wszystkich zdjęciach te uszczelki widać i dlatego w modelu też powinny być odtworzone. Ja kiedy robiłem Sufę w 1:72 próbowałem zrobić tę uszczelkę z cienkiego drutu ołowianego. Wyszło raczej średnio. Może to nawet i jest nienajgorsza metoda, ale jako dwuleworęczny miałem spore problemy z równym ułożeniem tego drutu. Tak więc gotowa uszczelka w żywicznych CFT to byłoby coś fajnego jak dla mnie.
 7. Solo

  F 16

  I to jest dobra wiadomość! Nasz F-16 przenoszą 4 takie oto pylony: Tymczasem w zestawach Tamki tych pylonów są tylko 2 sztuki plus 2 innego rodzaju: Lepiej, aczkolwiek w oryginale jak poniżej - dlatego wciąż uważam że cienki listek z polistyrenu lepiej rozwiąże sprawę. No teraz jak widać się pojawiły (choć podstawa statecznika w 48 już jest niedostępna z tego co widzę), ale normalnie bardzo trudno to kupić, choć faktycznie w Model Makerze pojawiają się wznowienia. Tak czy inaczej ja te Twoje podstawy statecznika z drobiazgiem na pewno wezmę, choćby po to żeby porównać jak się ma to do żywic Attack Squadron. Podobnie nabędę CFT, tylko daj znać gdzie to można kupić.
 8. Solo

  F 16

  Jeszcze jedno pytanie: czy jest szansa żeby te nowe CFT zrobić od razu z wyraźnymi uszczelkami? Samemu nie za bardzo jest jak to dorobić, a byłoby fajnie je mieć. Niby można próbować zrobić je z drutu, ale ułożyć to na równo wokół zbiornika nie jest łatwym zadaniem.
 9. Solo

  F 16

  No niestety Kinetic pokpił sprawę, albo tego nie zauważyli albo olali, bo w pozostałych wersjach jakie można zrobić z ich zestawu tego dzyndzla po prostu nie ma. Z wymiarami może być kłopot, ale parę dobrych zdjęć się znajdzie. Zwróć też uwagę na tę blachę na której zamontowany jest ten dzyndzel. A warto, bo brakuje 2 sztuk nie tylko w zestawach Tamki ale chyba też i wszystkich zestawach Hasegawy. W 72 jest podobnie, na pewno w Tamce, nie jestem pewien jak w Hasegawie. No ale to w sumie prosta sprawa, skopiować to co dał producent i gotowe. Ewentualnie można by pokusić się o zrobienie kompletu pylonów wraz z detalami spodu, jak to zrobił niedawno Flying Leathernecks do F/A-18: https://www.flyingleathernecksdecals.com/p/fl48-8013-10011021-pylons-for-fa-18ab-buno-161353-thru-163175 Co do pokazanych zestawów: widzę że to już gotowe produkty. Na razie tylko same podstawy statecznika? Gdzie i kiedy to można nabyć, bo nie ukrywam że do Jastrzębia kupię z miejsca żeby porównać z jakością Attack Squadron i Wolfpacka. Super że zrobiłeś szklaną część światełek pozycyjnych i to malutkie nad spadochronem, lubię jak producent dopieszcza takie detale, bo AS to trochę olał.
 10. Kosmisz przeprowadził naukowe badania, 10 lat nad tym siedział i nikt nie docenia. To się trochę mu nie dziwię...
 11. Jejej, jakie poczucie humoru wyrafinowane. A może jednak rzadka?
 12. Ładne wygląda, ale zdjęcia takie jakieś ciemne, że za dużo to nie widać.
 13. X-22 to najbardziej chyba uniwersalny i bardzo przyjazny lakier błyszczący. Faktycznie sporo wybacza i daje bardzo dobry efekt bez zbędnego kombinowania. Jak się boisz tego GX-100 to bierz X-22, najlepiej w 23ml słoiczku, starczy na długo i jest bardzo tani.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.