Jump to content

metalowy17

Members
 • Content Count

  8
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Everything posted by metalowy17

 1. emulsjami jak najbardziej,a ja używam emalii, a w mieszalniku ustawiasz dozowanie dowolne, najmniejsza ilość dozowanego kolorantu to 0,157 ml, ja dozuje na pojemnik 0,03 l, czyli 30ml
 2. żaden tam język nienawiści(tak ostatnio modny), po to zadałem pytanie bo kto pyta, nie bładzi, a i tu masz rację, dlatego ćwicze na tanich modelach. Ale jak się okazuje można iść i tą drogą. Pozdro.
 3. Mam dostęp swobodny do mieszalnika, faktycznie wychodzi bardzo korzystnie ?. Widze że kolega KRL wie o czym pisze, też sam "produkujesz" farby czy coś?
 4. Mam dojście do mieszalnika farb więc wykonanie dowolnego koloru to kwestia kilku sekund, podłożenie receptury dla danego koloru w kompie , dozowanie i gotowe.Tabele zamienników ogólnodostępne w necie. Jedna z lepszych stron do przełożeń np Federal Standart to: https://www.e-paint.co.uk/Colour_alternatives.asp Czasem trzeba się naszukać dobrego wzorca do zmierzenia spektrofotometrem ale to skrajne przypadki. Solo - cenne uwagi i jak najbardziej się z nimi zgadzam, ale do zadania tego pytania i zbadania tematu nakłoniła mnie jakaś wypowiedź z netu , że farby komercyjne się do tego
 5. Dzięki za porady, najbardziej lubię te z cyklu nic nie wiem na temat ale się wypowiem... ale może coś bardziej konstruktywnego. Zapytałem bo szukam alternatywy, a jak się zaczyna to każdy grosz się liczy, akurat mam taka możliwość z farbami, to dlaczego nie skorzystać. Dodam że 10ml dowolnego koloru to koszt ok. 70 gr.
 6. eee ... nieco nieprecyzyjnie zapytałem, sory, raczej chodzi mi jakieś doświadczenie w tej materii, aktualnie wytestowane całkiem pozytywnie ma dwie farby, Dekoral Professional emalia akrylowa satyna oraz znacznie lepszą jakościowo Sigma Countur PU arylowo poliuretanowa, kolory dobieram wg RAL, przekładki z emalii modelarskich, lub miernikiem koloru z wzornika, problem polega na doborze materiałów dodatkowych, typu rozcieńczalniki czy opóźniacze. Sam metodą prób i błędów doszedłem że na ok 3ml farby wystarczy dodać ok 6-7 kropli bimbru(52%)(wiem szkoda troche;)) plus 1-2 krople Vallejo Air Flow
 7. A że się podłączę i zapytam, ktoś może próbował malować emaliami ogólnego stosowania, wodnymi. Pytam bo po latach wróciłem do modeli i ceny farb delikatnie mówiąc urwały mi co nieco.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.