Jump to content

2jacks

Members
 • Content Count

  26
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutral

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Tak tak...już mam. W Leroy Merlin kupiłem. Jest taniej. Dzięki za info, bo tak to bym myślał, że tylko na paczki sprzedają.
 2. Kurcze...na sztuki? Sprawdzałem Obi Castoramę, Leroy i sprzedają w paczkach. Nawet dzwoniłem do obi i mi potwierdzili, że na sztuki nie sprzedają. Na stronie Castoramy jest nawet info, że zakup na paczki. ok..nie ma tematu. W castoramie rzeczywiscie na sztuki sprzedają. Ale okazało się że w Leroy też i jest kilka razy taniej, czyli temat rozwiązany.
 3. Mam pytanko. Czy wie ktoś gdzie można by kupić formatki styroduru? Bo kupowanie całej paczki to trochę drogo wychodzi.
 4. Witam. Mam pytanie o farby texturowe. Sam zakupiłem już jeden pojemnik z farbą, ale okazało się, że kolor jest daleki od oczekiwanego. Chodzi o farbę texturową ziemi. Mam pytanie o to czy ktoś sam robił takie farby? Bo zdaje się, że są to zwykłe farby akrylowe z domieszką granulatu, który ja obstawiam na zwykły pumeks. Chodzi o to że za 200 ml zapłaciłem prawie 50 zł. Farby akrylowe na prawdę renomowanych producentów można kupić po cenie w zasadzie 2 x mniejszej i w ilościach jakie odpowiadają, ale chodzi bardziej o możliwość komponowania nie tylko własnej barwy, ale też własnej struktury. Pumeks czy proszek kwarcowy można kupić w różnych ilościach i różnej gradacji. Czy ktoś się już bawił tego typu sprawami?
 5. Wrzucam zdjęcia:). Generalnie nie wyszło na pewno tak jak chciałem, ale jakoś wyszło. Nie dorobiłem się niestety jakiegoś przeświadczenia że mam dobra metodę robienia terenu. Chyba na przyszłość trzeba po prostu więcej czasu poświęcić na plan i składać teren z kilku klocków wycinanych wcześniej i dokładanych...no nic. Mam nadzieję, że po nałożeniu ściółki będzie to lepiej wyglądać. Generalnie niektóre elementy wyglądają byt skalnie i są zbyt kanciaste...powinny być gładsze, ale tyle się z tym męczyłem że nie chce mi się robić wszystkiego od nowa.
 6. O kurcze...ta komosa rzeczywiście wygląda nieźle. Ale to nie może być tylko to, bo mają 4 chyba rodzaje: klon, brzoza, dąb i drzewo bawełniane. Mnie interesuje brzoza, ale nie mam pojęcia jakie roślinki mogły zostać wykorzystane do zrobienia takich gałązek...no poza tą komosą.
 7. Witam. Jest forma, która sprzedaje materiał na drzewa. Materiał jest naturalny, ale nie wiem co to może być...wie ktoś?
 8. Zrobiłem ale mi się nie podoba:)..No generalnie dużo jednak zmieniam. Dokupiłem nóż termiczny, który dziś dostałem i kombinuję z ziemią, ale może po prostu przesadzam, bo w sumie to to co będzie widoczne, to i tak będzie ściółka, którą będę musiał po prostu zrobić z liści, gałązek, mchów itd.... Kombinowałem też z prawdziwą ziemią, ale to nie ma sensu, bo z tego co zauważyłem ziemia którą jak zbierałem była czarnawa, po wysuszeniu zrobiła się szara/cementowa, czyli dokładnie taka jak moja masa Vallejo dark earth. No tylko że ziemia w lesie jest jednak no taka jak w lesie:) ogrodzie, czyli bardziej czarna a nie cementowa. Mam tusze i trochę z tym kombinuję żeby tą masę zabarwić, może na przyszłość klej do płytek jak da radę tuszem zabarwiać, to będzie to ciekawa opcja. Gdyby to mi wyszło, to był by to chyba całkiem sensowny cenowo patent. Generalnie sporo dłubania, ale jakoś do przodu po trupach idę. Powyrzucałem też zakupione wcześniej druty, bo raz: plątały mi się jak je rozwijałem ze zwoju, dwa: były krzywe jak je ciąłem na kawałki....i zakupiłem druty wyrobowe/ogrodowe. Widziałem że ludzie jakieś sprzęty mają do prostowania drutów, prościarki chyba, a okazuje się że można drut na kg kupić w odcinkach.
 9. odświeżam temat...czy może ktoś dac namiar na tego typu elementy fototrawione, lub coś podobnego?
 10. Gdzieś o tym czytałem i coś było nie do końca tak z plasteliną. Nie wiem o co chodziło, ale może to była kwestia zmiany objętości, albo twardości która potem może być problemem przy niektórych pracach.
 11. No już kupiłem farbę o strukturze ziemi Vallejo...więc wypadało by ją wykorzystać. Jest trochę zbyt szara, więc myślę o tym żeby dodac do niej ziemi, ale nie jestem pewny czy tej masy nie zniszczę.
 12. Przejrzałem ten wątek z helcatem....i co do drzewek, to rozumiem że sam będę musiał sobie wypracować technikę, ale boję się trochę popełniać błędy które mogą mnie kosztować ileś tam godzin pracy. Zauważyłem że ta masa którą wylałem i która jak pisałem nie spisała się jeśli chodzi o pokrywanie powierzchni,pęka i się kruszy.Myślę że wywiercenie dziurki byłoby niemożliwe, a niektóre drzewa miałyby być pod kątem. Miała by być mała skarpa i na niej pod katem do poziomu miało by rosnąć drzewo...Więc wolę zapytać zawczasu zanim się okaże, że coś było nie tak i wszystko trzeba od nowa.
 13. OK. To mam jeszcze inne pytanie...A co z drzewami? Chodzi mi o to czy one są przyklejane, czy jednak jakoś przytwierdzane do podłoża? Bo jeśli ta druga opcja, to czy te druciane drzewa da się bezpicznie przytwierdzić/wkręcić do podłoża?
 14. Klej do płytek? Kurcze..no ja kupiłem ten proszek ceramiczny bo tani i jest tym samym co to całe skulptamould, którego używają wszyscy na tych anglojęzycznych filmikach, z tą różnicą że jest krajowy i inne ma chyba proporcje mieszania, więc myślałem że będzie idealny. No ale wyszła tragedia, a robiłem to wszystko z 5 godzin i oba podejścia skończyły się dość słabo. Jeśli chodzi o powierzchnię, to nie wiem czy gładka nie jest tym czego potrzebuję, bo robię dioramę leśną i są pewnie górki itd...ale sama powierzchnia wydaje się dość gładka. No ale żebym to dobrze zrozumiał. To wszystko jest stosowane zamiennie? Klej, masy ceramiczne, lub te masy ziemiste od producentów? Bo myślałem, że ta masa imitująca ziemię ZAWSZE idzie na jakąś wcześniej przygotowaną i nałożoną inną masę. No i tobie chodzi o klej w sensie zaprawa klejowa? Takie kleje po 5, 10 kg?
 15. no i gość gipsu nie używa wcale...bo widziałem ileś tam filmików i na większości zanim się pojawia ta masa, to wcześniej powierzchnia jest smarowana gipsem. No ale widze w taki razie że jest on zbędny...no ale to po co jest w takim razie stosowany?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.